widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2018-02-16

Kobiece spotkania, które niosą ze sobą wiedzę i siłę

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kobiece spotkania, które niosą ze sobą wiedzę i siłę"


Kobiety są niezwykłymi stworzeniami. Potrafią wziąć na swoje barki więcej niż niejeden przedstawiciel płci męskiej. Umieją połączyć ze sobą wiele obowiązków. Często bowiem łączą ze sobą pracę, obowiązki małżeńskie, wychowanie dzieci i zajmowanie się domem. Radzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Mają niezwykły dar - potrafią dać nowe życie. Oczywiście nie są w tym same, lecz to one rodzą potomstwo i najczęściej się nim opiekują. Wychowują, dbają i uczą życia. Są silne i potrafią walczyć o siebie. Nie boją się też walczyć i dbać o swoich najbliższych. W momencie zagrożenia potrafią działać szybko i precyzyjnie. Nieraz zaskakując swoją reakcją same siebie. Zdarzały się bowiem takie sytuacje, że kobiety będące w ciąży - w sytuacjach zagrażających życiu ich nienarodzonego dziecka - potrafiły np. otwierać zablokowane metalowe drzwi od windy lub przeciwstawiać się atakom przestępców. Skoro więc kobiety potrafią zdziałać takie cuda, to nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że ich spotkania maja niezwykle magiczną moc.

Nie jest to nowe odkrycie. Od wielu lat kobiety spotykały się w swoim gronie, aby móc porozmawiać, wesprzeć inne kobiety i uczyć się od siebie nawzajem. Na takie spotkania nie mieli możliwości wejścia mężczyźni. To był czas przeznaczony tylko tej piękniejszej płci. Spotkania takie były organizowane dosłownie zawsze i wszędzie. Nie było to zależne od kraju, religii czy uwarunkowań kulturalnych. Kobiety zawsze się łączyły i wspierały. Uczyły się od innych i przekazywały swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Ten zwyczaj trwa zaś do dziś.

Dawniej, w ciągu miesiąca kobiety przeznaczały około 3-5 dni na spotkania z innymi niewiastami. Jak zapewne się domyślasz czas ten jest ściśle powiązany z krwawieniem. Na miejsca takich kobiecych spotkań często mówiono "Czerwone Namioty" lub "Świątynie Bogiń". Jednak dla wielu najbardziej zaskakujące jest to, że dla wszystkich tych kobiet spotkania w tym miejscu wypadały w tym samym czasie. Działo się tak z dwóch powodów. Po pierwsze istnieje pogląd, że w całkowicie naturalnych warunkach - czyli bez sztucznych świateł i elektroniki - gdzie dla każdego dzień trwał tyle samo, kobiety miesiączkowały w tym samym czasie. Natomiast drugi powód możemy zauważyć nawet w czasach obecnych i jest to powiązane z biologią naszego ciała. Kobiety, które dużo czasu spędzają ze sobą podświadomie regulują swoje cykle. Przez to może się okazać, że na przykład z koleżankami w pracy, po kilku miesiącach codziennych spotkań w biurze, będziesz w tym samym czasie przeżywać "te dni".

Co się jednak wtedy działo i co robiły kobiety? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dobrze się bawiły! Nie był to dla nich smutny czas, lecz wręcz przeciwnie. Te spotkania były kojarzone z czymś miłym i pozytywnym. Były tańce, śpiewanie i dobre jedzenie. Kobiety celebrowały swoją kobiecość. Cieszyły się z niej i ją wielbiły. W tym czasie można było wymienić się doświadczeniami, doradzić innym czy nauczyć się czegoś nowego. Kobiety chodziły w góry, pływały o blasku księżyca i łączyły się z naturą. Modliły się, medytowały i odnajdowały wewnętrzną siłę. Żadna kobieta nie była samotna, ani nie czuła się skrępowana. Wszystkie były w tych dniach wolne, a jednocześnie czuły więź z innymi. Często odbywały się wtedy magiczne rytuały i wypowiadano zaklęcia.

Ważne jest jednak to, że na takie spotkania nie mieli wstępu mężczyźni. Był to czas tylko kobiet. W zależności od kultury zabierały ze sobą dzieci lub nie. Często spotkania te traktowane były niczym niezwykłe stowarzyszenia, do których dołączyć mogły jedynie kobiety po inicjacji. Oznacza to, że przed pierwszym okresem żadna dziewczynka nie mogła iść na takie spotkanie. Powodowało to, że małe dziewczynki wręcz oczekiwały pierwszego okresu i nie mogły się niego doczekać, chciały być już kobietami, aby pójść w to tajemnicze miejsce i poznać jego sekrety.

Takie comiesięczne spotkania pozwalały na wymianę wiedzy. Przebywały tam młode kobiety i te starsze. Można było porozmawiać i poznać czyjeś doświadczenia. Starsze kobiety były nauczycielkami dzielącymi się nie tylko swoją wiedzą, ale też doświadczeniami. Uczyły co i jak robić. Nie potrzebny był Internet. Wszystkiego można się było dowiedzieć bezpośrednio.

Obecnie spotkania kobiet nie wyglądają tak jak kiedyś. Raczej nie wiążą się też z tym, że uciekamy z domu, kiedy pojawia się miesiączka. Świat poszedł do przodu, a pracodawca raczej nie zrozumiałby wniosku urlopowego na 3 dni, aby móc przeżywać te dni z innymi kobietami. Jednak nie tylko o takie spotkania tu chodzi i nie tylko w czasie okresu. Każde spotkanie z innymi kobietami jest ważne. Pozwalają one nam budować niezwykłą więź z innymi i wymieniać swoje doświadczenia. Dodają energii i pewności siebie. Dzięki temu czujemy, ze nie jesteśmy same, że zawsze mamy na kogo liczyć. Bo kto nas bardziej zrozumie niż druga kobieta?

Od teraz postaraj się znaleźć chwilę na spotkania z innymi kobietami. Wyjdź na kawę z przyjaciółką, na pizzę z koleżankami z pracy czy też do parku na koc z mamą i ciotkami. Nie zabierajcie żadnego mężczyzny, a jak możecie to nie bierzcie też dzieci. Bądźcie same ze sobą i cieszcie się tymi chwilami. Rozmawiajcie, śmiejcie się i tańczcie. Róbcie to, na co macie ochotę. Nawet oglądanie komedii romantycznej i jedzenie wiaderka lodów będzie przyjemniejsze z koleżanką! Nie czekaj więc dłużej tylko łap za telefon i się umawiaj!


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się