widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-03-05

Kamienie szlachetne i minerały, które nie działają - sprawdź co zaburza ich pracęNa przestrzeni wieków - niezależnie od kontynentu - zauważano, że kamienie i minerały mają wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nie dotyczyło to każdego minerału i nie każdy działał tak samo, lecz w wielu z nich dostrzeżono wyjątkową i ogromną moc energetyczną. Ludzkość odkryła, iż można wykorzystywać ten dar natury do magii ochronnej, uzdrawiającej, wzmacniającej i kształtującej. Wiele osób zaświadczyło, że pewne szczególne kamienie mogą uzdrawiać, uspokajać i poprawiać nastrój. Stosowane były one przez wieki. Wielcy wojownicy dawnych mocarstw korzystali z ich wsparcia, aby zyskać odwagę, siłę i pewność siebie. Szamani odkryli, iż za sprawą minerału można również "zabierać" negatywną energię, która kłębi się w naszym wnętrzu i oczyszczać energetycznie przestrzeń. Za sprawą tej niepozornej materii nieożywionej - leczono i wzmacniano, zarówno na poziomie ciała jak i ducha człowieka. Czy i dziś te piękne kamienie działają jak dawniej?

Moc i właściwości minerałów stały się wielką siłą dla ludzkości i zagadką dla badaczy. Szczególnie interesujący jest fakt, że niejednokrotnie wystarczy jedynie przebywać w towarzystwie konkretnego minerału, aby doświadczyć jego energii. Jak wiemy, niektóre z nich noszono w postaci biżuterii, inne stanowiły talizmany dla domostwa, a czasem przykładano je do ciała, aby mogły na nie bezpośrednio oddziaływać. Kamienie wplatano w korony i zbroje, a także chowano w budynkach gospodarczych. Wszystko brzmi cudownie i magicznie, nieprawdaż? Czasy były inne, lecz kamienie się nie zmieniły. Czasami zdarza się jednak, że czujemy, że te minerały wcale nie działają. Mamy wrażenie, że opowieści o nich to zwykłe legendy, a te malutkie, barwne kamyki - tak jakby się popsuły. Nie zauważamy ich mocy i tych wszystkich cudownych rezultatów, o których wszyscy wokoło mówią. Najczęściej w tych przypadkach okazuje się, że popełniamy jednak jakiś błąd przy pracy z ich energią. Jaki? O tym kilka słów poniżej.

Kamienie i minerały powinniśmy traktować nie tylko jak dobrych przyjaciół, lecz również tak samo jak nasze narzędzia pracy. Jak każdy inny przyrząd, który do czegoś używamy - tak i nasz minerał "brudzi się" i niszczy. Wyobraź sobie nóż, którym codziennie smarujesz kolejne kromki chleba. Dotkniesz nim masła i już jest brudny. Aby użyć go ponownie - myjemy go, suszymy i gotowe. Minerały co prawda nie muszą być "ubrudzone" w widoczny sposób, ale to wcale nie oznacza, że nie wymagają czyszczenia. Znaczna część minerałów przyjmuje negatywną energię, z którą ma styczność - czy to, żeby chronić nas przed negatywnymi wpływami, czy zwyczajnie pochłaniając ją z otoczenia. W takim wypadku należy pamiętać, żeby regularnie oczyszczać minerał w sposób dla niego odpowiedni. Najczęściej stosowanymi metodami są przemywanie ich pod bieżącą wodą lub oczyszczanie czy przy użyciu innych minerałów.

Kolejnym często popełnianym błędem przy pracy z minerałami jest chęć, żeby ten nasz kamień zadziałał "natychmiast" - najlepiej też w sposób spektakularny. Można spotkać się z osobami, które myślą, iż skoro już mają wybrany kamień i leży on od pięciu minut na szafce nocnej, to od razu wszystko powinno się zmienić. Oczywiście jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niestety, pomimo że moc minerału jest duża, to potrzebny jest również czas oraz właściwe działanie. W naprawdę ważnych - kluczowych - dla nas kwestiach (zdrowie, miłość, praca) potrzebny może być naprawdę duży zasób czasu. Nie oczekujmy, że wszystko się zmieni jak za pstryknięciem palcami po kilku sekundach. Musi być spełnionych wiele czynników. Wyobraź sobie, że minerał jest dla Ciebie jak nowy komputer lub telefon. Potrzebujesz czasu, aby zainstalować na nim wszystkie ważne programy, personalizację, wprowadzić kontakty i zaznajomić się z całą "obsługą". Dopiero, kiedy wzajemnie dobrze się "poznacie" i minie trochę czasu - swobodnie możesz korzystać z urządzenia. Uzbrój się więc w cierpliwość. Nie oczekuj wszystkiego na już. Zmniejsz trochę oczekiwania i dostrzegaj, że czasami Twoje pragnienia będą spełniać się powoli i mniejszymi kroczkami.

Na prawidłowe funkcjonowanie minerałów może również wpływać nasze własne niezdecydowanie. Niby wiemy co chcemy, ale tak nie do końca. Czasami to, co mówimy jest bardziej na "pokaz" - niejednokrotnie jest to życzenie kogoś nam bliskiego. Z każdej strony słyszymy "co powinniśmy?", gdy tymczasem w nas samych toczy się walka wewnętrzna. Może właśnie w tym momencie nie wiemy, czego tak naprawdę pragniemy i dokąd zmierzamy. Nasi rodzice pytają "kiedy będą dzieci", a partner nalega na przeprowadzkę. Kolega zakupił psa i pyta "kiedy Ty go kupisz?". Zastanów się przez sekundę czy Twoje pragnienie jest naprawdę Twoje. Praca z energią, niezależnie jakiego rodzaju, rozpoczyna się od nas samych samych - od energii, którą kryją nasze ciała i dusze. Musisz mieć określony i pewny cel, aby móc do niego dążyć. Musisz być świadomy i zaangażowany w jego realizację. Skup się na jednym. Jeżeli zbytnio się rozproszysz i sam nie będziesz wiedzieć, co w danej chwili się dla Ciebie liczy to jak ma to zrobić kryształ, minerał, kamień?

Zdarza się także, że owszem chcemy zmian, ale nie jesteśmy na nie gotowi. Zmiana wiąże się najczęściej z wyjściem ze swojej strefy komfortu. Łączy się również z ryzykiem popełniania błędów, a także próbowaniem czegoś nowego. Często sam strach przed tym, czego nie znamy - blokuje naszą zmianę. I nie jest to wina narzędzia, z którym pracujemy. Nasz minerał umożliwia nam podjęcie naszej próby i wspiera we wszystkim, ale bez tego najważniejszego czynnika, czyli Ciebie, nic się nie zadzieje. W końcu, jeśli Twoim pragnieniem jest np. zmiana pracy, to nie możemy oczekiwać, iż kryształ napisze wypowiedzenie, pójdzie na rozmowę kwalifikacyjną i przyjmie za nas nową ofertę. Spełnianie pragnień wymaga naszych działań. Upewnij się, że jesteś gotowy na wszystko, co wiąże się z realizacją planów.

Pozytywne myślenie może zdziałać cuda. Wspiera zmiany i przemiany, przyciąga szczęście i radość. Negatywne myśli potrafią za to wszystko popsuć - nawet pracę minerałów. Sceptyczne nastawienie do działania minerałów może znacznie utrudnić pracę z nimi lub całkowicie ją zablokować. Minerały odczuwają ten sceptycyzm i nie dają z siebie wszystkiego. Często też - przy negatywnym podejściu - myśląc o tym czego chcemy, mimowolnie dodajemy słowo "nie" albo myślimy, że i tak to się nie uda - i tym samym właśnie to przyciągamy. Strach nas blokuje.

Praca z kamieniami nie jest trudna, ale czasami pojawiają się przy niej większe lub mniejsze potknięcia. To jak nauka chodzenia - kilka razy musimy się przewrócić, aby nasze kroki stały się stabilne i pewne. Kiedy następnym razem pomyślisz, że Twój minerał się "popsuł", to zastanów się najpierw nad tym, czy przypadkiem nie popełniłeś jakiegoś błędu przy pracy z nim. Pomyśl o swoim nastawieniu, emocjach i pragnieniach. Zastanów się też, czy użyłeś właściwego minerału do konkretnej pracy i czy moce używanych kamieni wzajemnie się nie wykluczają. Świadomość problemu i niekiedy już niewielkie zmiany, mogą nam dać znakomite efekty. Zastanów się nad tym i zaproś minerały do swojego życia.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji