widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2015-09-21

Samotność w związku....

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Samotność w związku...

Związek to porozumienie na wielu płaszczyznach. Czasami samotność wkrada się między dwoje ludzi, którzy pozornie świetnie się rozumieją, a nawet ,,rozumieją się bez słów". W pewnym momencie przestają więc rozmawiać, bo nie mają o czym. Spędzają czas osobno, ale nie mają ochoty opowiadać sobie przebiegu dnia. Spotykają się wieczorem, ale każde zajmuje się swoimi sprawami. To pierwsze sygnały samotności w związku.

Bycie razem nie powinno ograniczać partnerów, każdy powinien mieć swoją część życia - ważne jednak, żeby spotykać się po środku i nie nudzić ze sobą. Bywa tak, że partner staje się nam obojętny, a z czasem nawet obcy. Pojawia się między Wami chłód emocjonalny, a rozmowy coraz częściej kończą się kłótnią. Powodem spięć jest brak lub nieumiejętna komunikacja, ale też własne nieprzepracowane problemy.

W konflikcie często szukamy problemów poza sobą i obwiniamy partnera, przez co z obu stron narasta agresja i frustracja. Mów partnerowi o swoich uczuciach i oczekiwaniach, nie każ mu się domyślać. Jeśli on też ma problemy z wyrażaniem uczuć - zwróć uwagę na jego zachowanie. Mężczyźni częściej okazują zaangażowanie, niż o nim mówią (język kobiet i mężczyzn znacznie się od siebie różni), a gesty są nieraz ważniejsze od słów.
Powodem samotności w związku może też być niskie poczucie własnej wartości. Jeśli jesteś zbyt samokrytyczna, nie doceniasz własnych sukcesów i nie dajesz sobie prawa do pomyłek możesz w ten sam sposób oceniać partnera. Partner ani związek nie musi być perfekcyjny, ważne, żebyśmy dobrze się ze sobą czuli. Osoba, która kocha siebie i daje sobie prawo do pomyłek bardziej pozytywnie ocenia swój związek i partnera. Potrafi też czerpać więcej szczęścia z relacji międzyludzkich, zwróć więc uwagę, czy nie jesteś dla siebie zbyt surowa, bo to może być przyczyną samotności.

Być może czujesz się samotna, bo nie potrafisz być sama ze sobą. Masz wrażenie, że partner oddala się od Ciebie, więc go gonisz i próbujesz przekonać do swojego pomysłu na bycie razem. To nie jest dobra droga i naprawdę warto skupić się wtedy na sobie. Zastanów się: co najbardziej lubisz robić i co zrobiłabyś, gdybyś miała zupełnie wolny dzień. A potem zrób to, sama, tylko dla siebie. Myśl o sobie, bo będąc w związku warto być zdrowym egoistą. To jest akurat przykład dobrej samotności, takiej, która rozwija i pomaga poznać samą siebie. Pielęgnuj ją, bo czas spędzany tylko ze sobą i dla siebie jest bardzo wartościowy.


Wizjonerka życia Diona Zapytaj eksperta INFO
Mieć trudne życie ? to wielki przywilej. [Indira Gandhi]
Zadzwoń na
708 708 143708 708 143 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 1330048 224 179 133 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<

Promocja 20%

20% do każdego doładowania na wszystkie usługi. Podczas doładowania wpisz kod PROMO20. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


Promocja trwa od 2019-12-13 12:00 do 2019-12-15 00:00.


Promocyjne doładowania można wykorzystać na dowolne usługi na naszym portalu w dowolnym czasie. Doładowania nie przepadają.

Promocja 20%

20% do każdego doładowania na wszystkie usługi. Podczas doładowania wpisz kod PROMO20. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


Promocja trwa od 2019-12-13 12:00 do 2019-12-15 00:00.


Promocyjne doładowania można wykorzystać na dowolne usługi na naszym portalu w dowolnym czasie. Doładowania nie przepadają.

Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji