widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-10-25

31 października - 2 listopada w naszym świecie ezoterycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "31 października - 2 listopada w naszym świecie ezoterycznym." przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Pierwsze dni listopada niosą ze sobą niezwykłą energię zacierającej się granicy między światem żywych, a zaświatami. W tych dniach odczuwamy naturalną potrzebę wyciszenia, wejrzenia w głąb siebie i wspominania minionych dni. Większość z nas odwiedza wtedy groby bliskich, zdobi je kwiatami, zapala znicz i zmawia modlitwy w intencji tych, którzy odeszli. W Polsce jest to czas przepełniony refleksją i spokojem, którego tak często brak nam w dniu codziennym. Zatrzymajmy się więc na chwilę i zastanówmy co niesie ze sobą nadchodzący czas.

Samhain - święto jesiennego słońca oraz słowiańskie Dziady
Tradycja obchodów Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek wywodzi się z pogańskich obrzędów celtyckich. Noc z 31 października na 1 listopada rozpoczynała święto zwane Samhain - moment, w którym skończył się stary rok i jeszcze nie rozpoczął nowy. Ten wyjątkowy czas stwarzał możliwość kontaktu pomiędzy naszym światem, a światem dusz i bogów. Dla Celtów Samhain - zwany również świętem jesiennego słońca - było świętem radosnym, przepełnionym magią, rytuałami, kolorami i energią płonącego ognia, która miała przynieść pomyślność dla wszystkich domowników. Podczas Samhain rozpoczynano czary i rytuały, które miały na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, miłości i zdrowia. Kontynuacją tradycji celtyckiego święta jesiennego słońca jest anglosaskie Halloween, które zbiega się czasem z polskim Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, dlatego nie jest tak licznie i hucznie obchodzone jak w innych krajach. Świętem, które było niegdyś tradycją w naszym kraju były słowiańskie Dziady. W tym dniu powszechnie kontaktowano się z duchami zmarłych, którzy na jedną noc powracali do swych domostw. Wierzono, że prośby o pomoc i zaskarbienie sobie przychylności przodków - poprzez dary z jadła i picia - zapewnią szczęście i bogactwo dla całej rodziny. W tradycji chrześcijańskiej dary zostały zastąpione ofiarą na msze za spokój osób zmarłych.

Energia zatartej granicy
Zatarta granica między nami, a zaświatami nie jest to w pełni bezpieczny dla nas czas. W dniach 31.10 - 02.11 osoby z silnie rozwiniętą intuicją często wyczuwają wokół siebie różnego rodzaju energie, odczuwają niepokój, a nawet obecność bliskich im osób. W tym czasie często śnimy o osobach, które już odeszły i jesteśmy świadkami dziwnych zdarzeń, których nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć. Jeśli i Ty doświadczasz tej osobliwej energii, to pamiętaj o tym, aby dobrze się przed nią ochronić. Wiele dusz potrafi pozostać uwięzionych w tzw. sferze astralnej, z której mogą podczepić się do naszej własnej energii życiowej, zakłócając nasz spokój i harmonię życiową. Szczególnie w tym czasie polecane są rytuały ochronne, oczyszczanie energetyczne, a także talizmany i amulety.

Rytuały i czary
Ze względu na naszą polską tradycję, dni 31.10 - 02.01 nie są czasem radosnym i sprzyjającym zabawie jak w czasach celtyckich, lecz wciąż jest to czas niezwykle magiczny. Szczególnie polecanymi działaniami ezoterycznymi są: rytuały ochronne, oczyszczanie energetyczne mieszkań i osób, rytuały separacyjne (odcięcia), kontakty mediumiczne (wykonywane przez specjalistów) oraz rytuały oczyszczające z klątw, uroków, podczepień energetycznych czy złego oka. Rytuały tego rodzaju, rozpoczęte dnia 31 października, mają szczególną moc sprawczą i szybko wprowadzają korzystną energię do naszego życia. Nie bój się spytać o poradę, zadbaj o siebie i wykorzystaj moc nadchodzących dni.
Pozdrawiam Was gorąco,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji