widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2017-05-15

Tajemnice Tarota

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Tajemnice Tarota" przygotowanym przez naszego eksperta WrozbitaRobertQ.

Przyszłość to zagadka, którą chce poznać każdy z nas. Zdarza się, że nawet największy sceptycy odwiedzają wróżbitę w celu jej rozszyfrowania. Drogę ku wiedzy ezoterycznej wyznaczają również problemy życiowe. Większość osób uważa tarota za fascynujące karty. Dla innych wydaje się być jedynie złowieszczym przesłaniem. Nikt tak naprawdę nie zna historii Tarota. Osoby związane z okultyzmem są zdania, że Tarot sięga czasów starożytnej Babilonii, Tybetu tudzież Egiptu. Ciekawa jednak jest hipoteza, że za stworzeniem talii Tarota stoi lud mitycznej Atlantydy. Inni szukają jego korzeni w Indiach uważając, że przybył na kontynent europejski dzięki Cyganom.

Pewne są wzmianki, że pierwsze karty wywodzą się ze średniowiecznej Francji. To właśnie w XV wieku owe karty opatrzone zostały nazwą Biblia Szatana. Tak więc wróżbici znaleźli się w grupie wraz z wyklętymi czarownicami, alchemikami, a nawet heretykami. Warto dodać, że występujące dziś talie kart w pokerze czy brydżu również wywodzą się z Tarota.

Tarot jest najstarszą księgą, kryjącą 78 kart, które odzwierciedlają obrazy alegoryczne posiadające właściwy wizerunek i cyfrę. Duże znaczenie mają więc kolory, jak i ustawienie postaci. Wielkie Arkany, na które składają się 22 karty, mają bardzo dużą moc i ogromną tajemnicę. Każda karta jest pełna symboliki i aluzji, która znacznie oddziałuje na intuicję. Małe Arkana to pozostałe 56 kart, które składają się z czterech barw. Należą do nich Puchary będące żywiołem wody, które mówią o miłości, wrażliwości, czy też uczuciach. Miecze to symbol powietrza, który jest oznaką komunikacji, inteligencji oraz rozumu. Buławy to ogień, zaś Denary oznaczają ziemię. Pierwszy kojarzy się z odwagą i działaniem, drugi - dobrobytem i płodnością.

Przy kartach Tarota można również medytować! Cisza i spokój przekłada się na rozwój intuicji, która ułatwi kontakt ze wszechświatem.

Wróżbita Q Robert


Zadzwoń na
708 688 943708 688 943 4.26 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7530048 224 179 753 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji