widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-05-15

Tajemnice Tarota

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Tajemnice Tarota" przygotowanym przez naszego eksperta WrozbitaRobertQ.

Przyszłość to zagadka, którą chce poznać każdy z nas. Zdarza się, że nawet największy sceptycy odwiedzają wróżbitę w celu jej rozszyfrowania. Drogę ku wiedzy ezoterycznej wyznaczają również problemy życiowe. Większość osób uważa tarota za fascynujące karty. Dla innych wydaje się być jedynie złowieszczym przesłaniem. Nikt tak naprawdę nie zna historii Tarota. Osoby związane z okultyzmem są zdania, że Tarot sięga czasów starożytnej Babilonii, Tybetu tudzież Egiptu. Ciekawa jednak jest hipoteza, że za stworzeniem talii Tarota stoi lud mitycznej Atlantydy. Inni szukają jego korzeni w Indiach uważając, że przybył na kontynent europejski dzięki Cyganom.

Pewne są wzmianki, że pierwsze karty wywodzą się ze średniowiecznej Francji. To właśnie w XV wieku owe karty opatrzone zostały nazwą Biblia Szatana. Tak więc wróżbici znaleźli się w grupie wraz z wyklętymi czarownicami, alchemikami, a nawet heretykami. Warto dodać, że występujące dziś talie kart w pokerze czy brydżu również wywodzą się z Tarota.

Tarot jest najstarszą księgą, kryjącą 78 kart, które odzwierciedlają obrazy alegoryczne posiadające właściwy wizerunek i cyfrę. Duże znaczenie mają więc kolory, jak i ustawienie postaci. Wielkie Arkany, na które składają się 22 karty, mają bardzo dużą moc i ogromną tajemnicę. Każda karta jest pełna symboliki i aluzji, która znacznie oddziałuje na intuicję. Małe Arkana to pozostałe 56 kart, które składają się z czterech barw. Należą do nich Puchary będące żywiołem wody, które mówią o miłości, wrażliwości, czy też uczuciach. Miecze to symbol powietrza, który jest oznaką komunikacji, inteligencji oraz rozumu. Buławy to ogień, zaś Denary oznaczają ziemię. Pierwszy kojarzy się z odwagą i działaniem, drugi - dobrobytem i płodnością.

Przy kartach Tarota można również medytować! Cisza i spokój przekłada się na rozwój intuicji, która ułatwi kontakt ze wszechświatem.

Wróżbita Q Robert


Wróżbita Robert Q Zapytaj eksperta Zamów rozmowę
INFO
Zapraszam na Wróżby ,jeśli chcesz poznać prawdę ,PISZ DZWOŃ
Zadzwoń na 708 688 943708 688 943 4.26 zł/min brutto
?
Z zagranicy 0048 224 179 7530048 224 179 753 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się