widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-12-21

Wróżby na Boże Narodzenie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wróżby na Boże Narodzenie" przygotowanym przez naszego eksperta Wrozbita Robert Q.


Święta Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnego ciepła, przystrojonych gałązek świerku. Do dnie dzisiejszego przyjmuje się, że wróżby odprawiane w tym dniu są bardzo trafione.

Według tradycji, przy stole wigilijnym powinna zasiadać parzysta liczba osób. W przeciwnym razie, może przynieść śmierć jednego z domowników. Dlatego więc zapraszani zostawali goście, czasem nawet z domów starców. Zwyczajem była również konieczność spróbowania każdej potrawy znajdującej się na stole wigilijnym, aby zapewnić sobie różne przyjemności, które zaskoczą nas w nadchodzącym roku. Po zakończonej wieczerzy odprawiane zostawały wróżby.

Makowe ciasto - Na każdym wigilijnym stole nie może zabraknąć makowca, w którym kiedyś zapiekano monetę. Osoba, która trafiła na nią w wybranym kawałku, mógł liczyć na mnożenie się pieniędzy w następnym roku.

Słoma - Spod obrusa każda osoba wyciągała źdźbło siana i na podstawie jego koloru i długości odprawiono wróżby. Starsze osoby wieszczyli zdrowie, którym mogli się cieszyć wtedy, gdy wyciągnięte źdźbło było długie. W przypadku młodych osób przepowiadano ślub - długie i jasne oznaczało, że mogą liczyć na to, że znajdą urodziwego partnera lub partnerkę.

Orzechy - Inną wróżbą było natomiast rozbijanie orzechów. Jasna zawartość znajdująca się w jego środku oznaczała, że kolejny rok będzie pomyślny. Nieszczęścia przynosiło wnętrze, w którym znalazło się wyschnięte jądro.


Wróżbita Robert Q Zapytaj eksperta Zamów rozmowę
INFO
Zapraszam na Wróżby ,jeśli chcesz poznać prawdę ,PISZ DZWOŃ
Zadzwoń na 708 688 943708 688 943 4.26 zł/min brutto
?
Z zagranicy 0048 224 179 7530048 224 179 753 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się