widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2017-12-21

Wróżby na Boże Narodzenie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wróżby na Boże Narodzenie" przygotowanym przez naszego eksperta Wrozbita Robert Q.


Święta Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnego ciepła, przystrojonych gałązek świerku. Do dnie dzisiejszego przyjmuje się, że wróżby odprawiane w tym dniu są bardzo trafione.

Według tradycji, przy stole wigilijnym powinna zasiadać parzysta liczba osób. W przeciwnym razie, może przynieść śmierć jednego z domowników. Dlatego więc zapraszani zostawali goście, czasem nawet z domów starców. Zwyczajem była również konieczność spróbowania każdej potrawy znajdującej się na stole wigilijnym, aby zapewnić sobie różne przyjemności, które zaskoczą nas w nadchodzącym roku. Po zakończonej wieczerzy odprawiane zostawały wróżby.

Makowe ciasto - Na każdym wigilijnym stole nie może zabraknąć makowca, w którym kiedyś zapiekano monetę. Osoba, która trafiła na nią w wybranym kawałku, mógł liczyć na mnożenie się pieniędzy w następnym roku.

Słoma - Spod obrusa każda osoba wyciągała źdźbło siana i na podstawie jego koloru i długości odprawiono wróżby. Starsze osoby wieszczyli zdrowie, którym mogli się cieszyć wtedy, gdy wyciągnięte źdźbło było długie. W przypadku młodych osób przepowiadano ślub - długie i jasne oznaczało, że mogą liczyć na to, że znajdą urodziwego partnera lub partnerkę.

Orzechy - Inną wróżbą było natomiast rozbijanie orzechów. Jasna zawartość znajdująca się w jego środku oznaczała, że kolejny rok będzie pomyślny. Nieszczęścia przynosiło wnętrze, w którym znalazło się wyschnięte jądro.


Zadzwoń na
708 688 943708 688 943 4.26 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7530048 224 179 753 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji