widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-01-07

Postanowienia noworoczne - jak ich dotrzymać?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Postanowienia noworoczne - jak ich dotrzymać?" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Trzy...dwa...jeden i szczęśliwego Nowego Roku! Właśnie rozpoczęliśmy nowy 2019 rok. Liczymy na to, że będzie lepszy niż poprzedni. Mamy nadzieję, że uda się nam coś zmienić i poprawić. Podsumowaliśmy to, co działo się w roku poprzednim i staramy się zaplanować obecny. W naszych głowach i sercach zrobiło się cieplutko od nowych pragnień i postanowień. Pod skórą jednak mamy obawę, że minie kilka dni czy tygodni, a nasza motywacja uleci niczym bąbelek powietrza z szampana. Nasz plan pryśnie jak fajerka, a my powrócimy do starych przyzwyczajeń. Jak temu przeciwdziałać i jak dotrzymać noworocznych postanowień? Jak wiedza ezoteryczna może nam pomóc w zmianie życia na lepsze?

Małymi krokami do celu

Postanowienia noworoczne są w naszym społeczeństwie niejednokrotnie przedstawiane jako spektakularne przemiany. Blondynki stają stają się szatynkami, palacze osobami niepalącymi, a dodatkowe kilogramy mają zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko i mamy nadzieję, że tym razem uda się nam wywrócić nasze życie do góry nogami. Tak naprawdę nie ma jednak jednej recepty na to, aby dokonać zmiany i nic nie dzieje się ot tak.

Wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany w naszym życiu, która ma być dla nas dobrą i trwałą, to droga. Na tej drodze powinniśmy zacząć stawiać pierwsze kroczki, kiedy zdecydujemy się już nią podążyć. Ważne jest również to, aby rozgraniczyć swoje cele i skupić się na tym, który jest dla nas najważniejszy. Kiedy zapragniemy więc więcej zarabiać, odnaleźć miłość, zrzucić 10 kilogramów i rzucić palenie, to trudno jest zrobić mały kroczek, bo nie wiemy, w którą stronę. Skupmy się więc na tym, co możemy zacząć zmieniać od dziś. Zmiany nie są łatwe i nieraz będziesz mieć ochotę, aby całkowicie odpuścić, lecz pamiętaj, że najwięksi sportowcy nie doszli do doskonałej formy w jeden dzień. Stawiali małe kroczki i kiedy już czuli się pewniejsi, to podnosili poprzeczkę. Sportowcy również korzystali z wiedzy i doświadczenia swoich trenerów. Ty również nie powinieneś samotnie kroczyć po drodze ku zmianom. Powiedz o swoich planach bliskim osobom, porozmawiaj z wróżką i wykorzystaj znane sposoby magiczne, aby pomóc sobie w dotrzymaniu chociażby jednego z postanowień.

Dobre podejście do życia
"Nowy rok - nowy/a ja" obija się nam o uszy przed i po Sylwestrze. Ba, często sami wygłaszamy to hasło, aby dodało nam motywacji do działania. To jednak nie wystarcza, aby nasza wewnętrzna siła i energia mogła utrzymać się przez cały rok. Warto zadbać więc o wszystko, co może podnieść naszą wibrację (wewnętrzną energię). Warto działać w zgodzie ze swoimi pragnieniami i przeciwko własnym lękom czy jakimkolwiek ograniczeniom. Ważne jest to, abyś odzyskał dobre podejście do życia i pozwolił sobie na szczęście. Jak to zrobić?

- Nie obawiaj się zmian i otwórz się na nie. Nauczyłeś się żyć według pewnego schematu, który trudno jest zmienić. Wyjdź ze swojej strefy komfortu, bądź odważny i korzystaj z nowych możliwości, które podsuwa Tobie życie. Nawet, kiedy będziesz bać - nie poddawaj się swoim lękom. Jeżeli czegoś nie potrafisz zrobić sam - poproś o pomoc bliskie Tobie osoby.

- Odrzuć ze swojego życie to, co sprawia, że czujesz się źle. Zrezygnuj z tego, czego tak bardzo nie lubisz. Nie działaj wbrew sobie i nie okłamuj siebie na każdym kroku. Nie lubisz przebywać w towarzystwie jakiejś osoby, to zrezygnuj z tej znajomości. Nawet, jeśli tą osobą jest członek Twojej rodziny. Wyrzuć ze swojego to, co jest dla Ciebie niewygodne, niewłaściwe i nie daje Tobie szczęścia. Masz prawo być szczęśliwy w swoim życiu.

- Rozwiązuj problemy i nie zamiataj ich pod dywan. Zauważyłeś, że coś w Twoim życiu nie idzie zgodnie z planem. Każdy z nas tego doświadcza. Problemy jednak mają to do siebie, że same niezmiernie rzadko mijają. Stań im naprzeciw i przeciwdziałaj. Wszystko, co jest nieprzyjemne i zaprząta nasze myśli - obniża naszą wibrację. Niska wibracja blokuje zaś całe otoczenie przed podarowaniem nam czegokolwiek dobrego.

- Myśl o tym czego pragniesz, a nie o tym czego w życiu nie chcesz. Prawo przyciągania - które sprawia, że dobra energia za rękę przyciągnie dobrą, a zła niestety złą - ma odniesienie także do naszych myśli. Nie "bombarduj" więc swoich myśli tym, że nie chcesz być biedny, chory, nieszczęśliwy, samotny itp. Myśl o tym jaki pragniesz być - bogaty, szczęśliwy, zdrowy, odważny... To sprawi, że taką energię zaczniesz przywoływać do swojego życia.

- Nie trać energii na sprawy nieistotne, lecz skup się na tym, co jest naprawdę ważne. W codziennym życiu wciąż za czymś gonimy i brakuje nam czasu do siebie. Zastanów się jakie z Twoich działań są jednak niepotrzebne - ile godzin spędzasz na przeglądaniu profili społecznościowych czy zmienianiu kanałów w TV. Zrezygnuj z tego, co bezsensownie kradnie Twoją energię i przekuj ją we właściwe dla Ciebie działania np. wyjście z przyjaciółmi, ćwiczenia fizyczne, spacer czy pracę.

- Pamiętaj o tym, aby spełniać swoje potrzeby. Uwielbiasz spacery po lesie, piesze wycieczki w góry czy wyjazdy na basen, lecz w ostatnim roku nie spełniłeś żadnego ze swoich pragnień. Wszystko odkładasz na później i wszystko staje się ważniejsze niż Ty sam. Zadbaj o siebie, a znów staniesz się bardziej spokojny, zrelaksowany i pełen energii do działania.

- Mów o sobie dobrze, doceniaj dobre uczynki innych osób i nie rezygnuj z tego, co daje Tobie szczęście. Kiedy wprowadzisz te proste zasady w życie, to życie odwdzięczy się Tobie energię pełną ciepła, dobroci i szczęścia.

Tablica szczęścia na Nowy Rok

Wielokrotnie mogłeś słyszeć o tym, aby swoje postanowienia, plany i marzenia spisać na kartce. Niektórych to dziwi, bo przecież nie zapominamy o tym, czego w życiu pragniemy, lecz zapis ma głębszy sens. Zapisując pragnienie, w odpowiedni sposób, zaczynasz materializować własną myśl i związaną z nią emocje. Najlepiej, aby cel zapisany był w formie afirmacji, a kolor karteczki odpowiadał emocji i energii, która wspomoże realizację planu. Pragniesz więc schudnąć, rzucić palenie lub ograniczyć spożywanie słodyczy - wybierz dla siebie kartkę białą. Myślisz o tym, aby zmienić pracę, lepiej zarabiać lub otrzymać znaczną kwotę pieniędzy od bliskich - sięgnij po kartkę w kolorze zielonym lub złotym. Chciałbyś odzyskać grunt pod nogami, usamodzielnić się i poczuć bezpiecznie w codziennym życiu - najlepszym wyborem będzie brąz. Dla miłości i namiętności - róż i czerwień. Lepsze porozumienie, komunikacja, kreatywność, radość życia i rozwój kariery kolor żółty itp. W wyborze odpowiedniego koloru dla naszej karteczki - kierujmy się magią świec i barwami, które reprezentują poszczególne czakry. To będą dla Ciebie najlepsze drogowskazy. Kiedy już wybierzesz karteczkę - stwórz z niej długi paseczek o szerokości kilku centymetrów. Zakup tablicę korkową lub taką, na której będziesz mógł przypiąć karteczki za pomocą magnesów. Zapisane w formie afirmacji pragnienia umieść na tablicy. Możesz również dobrać do każdego z pragnień kamień szlachetny, który będzie je wspierał, odpowiednie zioło, zdjęcie czy runę. Pamiętaj, aby Twoje pragnienia nie było zapisywane na kartce ze słowem "nie" jak np. nie chcę już palić, nie chcę już przytyć, nie chcę już być biedny. Nie używaj także formy proszącej, lecz zapisz wszystkie w formie oznajmującej.

Kiedy stworzysz swoją tablicę marzeń, to nie zapominaj o niej. Spoglądaj na nią, dodawaj jej amuletów i przepinaj karteczki. Czytaj poszczególne zdania, które na niej zamieściłeś i postaraj się odczuć energię, jaka będzie w Tobie, kiedy Twoje marzenie już się ziści. Kiedy pragniesz kupić nowy telewizor, to wyobraź sobie jak siedzisz przed nim z popcornem i oglądasz hit kinowy. Poczuj jaki jesteś szczęśliwy, podekscytowany i zrelaksowany. Kiedy pragniesz miłości, to wyobrażaj sobie wspólne spędzanie czasu, trzymanie za rękę i chwile przepełnione nieskończonym, głębokim uczuciem. Pracuj z energią, wizualizuj i dostrajaj swoje wnętrze na nadejście upragnionego szczęścia.

W Nowym Roku życzę Wam Kochani wytrwałości, szczęścia, pogody ducha, miłości, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i spełnienia marzeń. Pamiętajmy o tym, że marzenia są po to, aby je spełniać. Jeśli w tym roku nie zrealizujesz jakiegoś ze swoich planów, to nie poddawaj się. Zacznijmy małymi krokami, nie podnośmy poprzeczki zbyt wysoko i idźmy przez życie z uśmiechem :)

Życzę Wam wszystkiego najlepszego!
Pozdrawiam gorąco,

Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji