widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-27

Amulety, talizmany i czary szczęścia

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Amulety, talizmany i czary szczęścia" przygotowanym przez naszego eksperta Tarocistka Beatrix.Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że w życiu codziennym stosujemy nieświadomie przedmioty które można nazwać amuletem, talizmanem, bądź czarem szczęścia. Są to rzeczy mające dla nas wartość sentymentalną lub wiążą się z jakimś ważnym wydarzeniem, zostały przez nas znalezione, otrzymaliśmy w prezencie od życzliwej osoby albo je po prostu sami kupiliśmy. Mogą to być obrączki ślubne, maskotki, bibeloty, monety i wiele innych...

Amulety chronią właściciela przed niebezpieczeństwem, mogą także odpierać choroby. Są raczej bierne i pełnią funkcję ochronną w życiu człowieka.

Przedstawię teraz Państwu niektóre amulety, które przetrwały próbę czasu i zostały obdarzone przez ludzi różnych epok zaufaniem :

Krzyż Ankh jest to krzyż z pętlą u góry zamiast pionowego ramienia, nazywany także Kluczem Życia i uważany był przez Egipcjan za amulet wielkiej mocy, który oprócz ochrony zapewniał dobre zdrowie i pomyślność.

Tradycyjny Krzyż jest również formą amuletu, noszony jest głównie w celu okazania wiary chrześcijańskiej, ale i też po to, aby chronił nas przed złem. Jest jednym z najstarszych symboli i od tysięcy lat uznawany jest za przedmiot święty.

Oko Horusa jest też ważnym amuletem pochodzącym z Egiptu i jego podstawowym znaczeniem jest ochrona właściciela przed złym spojrzeniem. W tamtych czasach przypisywano mu nawet moc ochrony przed ślepotą.

Talizmany zapewniają siłę, opiekę, wsparcie i energię osobie przez którą są noszone i w przeciwieństwie do amuletów nie chronią biernie swojego właściciela, lecz zapewniają mu szczególne korzyści w danej dziedzinie. Oto kilka sławnych talizmanów :

Gwiazda Dawida zwana także Pieczęcią Salomona jest sześcioramienną gwiazdą powstałą z nałożenia na siebie dwóch trójkątów. Oprócz funkcji ochronnej przynosi również szczęście i moc osiągnięcia wszelkich pragnień. Jest min symbolem religii żydowskiej i narodu Izraela. Uznaje się, że pochodzi z czasów króla Salomona, syna króla Dawida.

Ręka Fatimy jest silnym talizmanem arabskim, przynosi ochronę i szczęście szczególnie noszącym ją kobietom, jest symbolem szczodrości, gościnności. Reprezentuje cechy, które nosiła uznana za doskonałą córka proroka Mahometa - Fatima.

Tai Chi znany także jako talizman Yin Yang jako stary chiński symbol oznacza połączenie przeciwieństw, pierwiastka męskiego i żeńskiego, nocy i dnia, zła i dobra, wschodu i zachodu, przypomina nam że te rzeczy nie mogą samodzielnie istnieć i do pełnej harmonii muszą być one zrównoważone we wszechświecie. Chroni równowagę wewnętrzną i pobudza do osobistego rozwoju.

Czary szczęścia stanowią kombinacje amuletu i talizmanu. Są aktywne jak talizmany, ale też działają ogólnie jak amulety. Mają przynosić właścicielowi szczęście i powodzenie. Oto niektóre z nich :

Pentagram skierowany jednym wierzchołkiem do góry jest symbolem białej magii i skutecznie blokuje dostęp złym energiom, a także pomaga spełniać pragnienia i uaktywniać wewnętrzne moc by osiągnąć zewnętrzne cele. Nie każdy wie, że w starożytnym Rzymie był noszony przez ukrywających się chrześcijan jako znak rozpoznawczy.

Czterolistna Koniczynka jest starodawnym irlandzkim czarem używanym do przyciągnięcia szczęścia i chyba nie ma nikogo kto nie szukałby czterolistnej koniczynki w trawie. Znaleziona w maju przyniesie szczęście na cały rok.

Medalik Świętego Krzysztofa jest powszechnie znanym czarem chroniącym podróżnych. Św Krzysztof, jest patronem podróżnych i był męczennikiem. W/g legendy w trzecim wieku żył w pobliżu rzeki człowiek, który często pomagał przeprawiającym się przez nią ludziom. Pewnego dnia przenosił przez rzekę dziecko, które z każdym krokiem robiło się co raz cięższe. Z trudnością dotarł na drugi brzeg i dziecko powiedziało mu wówczas, że właśnie przenosił cały Świat wraz z jego grzechami. Rzeka była Rzeką Śmierci, a dziecko, które przenosił to Chrystus.

Amuletów, talizmanów i czarów szczęścia można by wymienić jeszcze wiele. Postaram się je Państwu przedstawić w dalszych częściach tego felietonu.

Tarocistka Beatrix


nowy numer! Zadzwoń na
708 888 912708 888 912 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 222 703 6190048 222 703 619 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji