Duchowe blokady - sprawdź czy Twoja energia jest od nich wolna

Duchowe blokady - sprawdź czy Twoja energia jest od nich wolna

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Duchowe blokady - sprawdź czy Twoja energia jest od nich wolna".Wyobraź sobie kobietę w długiej sukni z trenem. Idzie przed siebie i podąża tam, gdzie zechce. Nagle coś ją blokuje i nie pozwala dalej się ruszać. Próbuje ze wszystkich sił iść dalej, ale to wszystko na nic. Nie może zrobić kroku. Co się stało? Pojawiła się jakaś blokada. Ktoś nadepnął na tren lub tren się w coś wkręcił - kobieta "utknęła". Nie wiedząc, w którym miejscu pojawił się problem, nie będzie mogła ruszyć dalej. Musi znaleźć powód i rozwiązać tę sytuację. Może to uczynić poprzez odcięcie trenu czy też jego wyswobodzenie. Dopiero wtedy będzie mogła iść dalej przed siebie. Analogicznie możemy pomyśleć w ten sposób o naszej duchowości i jej rozwoju. Często robimy wszystko poprawnie - medytujemy, słuchamy intuicji i zwiększamy swoją świadomość. W pewnym momencie jednak nie potrafimy pójść dalej i wejść na wyższy poziom. Coś nas blokuje, tylko nie wiemy co to właściwie jest. Dziś przyjrzymy się bliżej temu tematowi.

Istnieją blokady dla naszej duchowości, których nie widzimy, nie czujemy lub nie potrafimy nazwać. Są one zakorzenione głęboko w naszym ciele energetycznym. Skąd się one wzięły? Bardzo często są powiązane z naszymi wcześniejszymi wcieleniami. Podświadomie utrzymujemy naszą energię na poziomie, do którego rozwinęła się już w poprzednich życiach. Żyjemy z "dawnymi" blokadami, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Kiedy już pragniemy się ich pozbyć lub zmniejszyć ich wpływ na nasze życie - na wstępie musimy je poznać. Bez tego nic nie da się zdziałać. Dopiero później można świadomie nad nimi pracować. Poznajmy więc najczęstsze duchowe blokady i zastanówmy się czy przypadkiem któraś z nich nie dotyczy właśnie Ciebie.

Po pierwsze, często blokuje nas karma z wcześniejszego wcielenia. Być może w tym wcieleniu robisz wszystko jak należy, ale we wcześniejszym okradłeś kogoś, ośmieszyłeś lub wyrządziłeś inną krzywdę. Jest to odpowiedzialność duchowa za nasze czyny - tak, nawet jeżeli były wykonane dawno lub bardzo dawno temu. Karma czeka na odpowiedni moment. Jeżeli więc we wcześniejszym wcieleniu sprawiłeś komuś cierpienie, to teraz Ty cierpisz. Jest to bardzo silna blokada, ponieważ prawo karmy nie pozwala na całkowite odpuszczenie. Możesz jednak załagodzić sytuację. Biorąc odpowiedzialność za to, co wcześniej zrobiłeś, prosząc o wybaczenie, modląc się, a także wypełniając swoje życie dobrymi uczynkami. Skutecznym sposobem poradzenia sobie z obciążeniami karmicznymi jest wykonanie oczyszczenia energetycznego.

Inną blokadą jest złożenie przyrzeczenia. Może ono mieć różną formę. Mogłeś obiecać ukochanej osobie, że nigdy więcej nie będziesz nikogo kochać i teraz nie możesz znaleźć swojej drugiej połówki. Mogłeś dawno temu wyrzec się bogactwa, żeby wieść bardzo proste życie pustelnika i teraz żyjesz w ubóstwie, a żadne Twoje czyny nie zwiększają ilości środków na koncie. Jeżeli przyrzeczenie było szczere i silne, to może przetrwać nawet wiele kolejnych wcieleń. Co więc musisz zrobić? Odnaleźć takie przyrzeczenie i poprosić o wyczyszczenie ich ze swojej duszy tak, żeby znów móc zacząć żyć z pustą kartką.

Czasami blokadą jest również "sposób", w jaki żyliśmy we wcześniejszym wcieleniu. W poprzednim życiu mogliśmy być pomiatani - niczym robotnicy w starożytnym Egipcie - i ciągle nie wierzymy, że coś możemy osiągnąć. Nasze wewnętrzna energia (dusza) to pamięta i blokuje w nas myśl, że do czegoś jednak możemy dojść. Z Tyłu głowy ciągle zostaje głos, że jesteś gorszy, że się nie nadajesz, że nie możesz samodzielnie decydować o sobie. Odrzucasz wszystko to, co jest dobre i pozytywne. Podświadomie odrzucasz szczęście. Innym rodzajem wyboru z wcześniejszego wcielenia, który teraz może Cię blokować jest np. wybranie bycia czyjąś ofiarą lub pomocnikiem. Przez to dostajesz wcielenia trudniejsze - pokazujące prawdziwe cierpienie społeczeństwa. W tych przypadkach ważne jest odnalezienie powodu oraz wyczyszczenie wcześniejszych założeń duszy.

Najczęściej jednak największą blokadą dla naszego ducha - być może Cię to zaskoczy - jesteśmy my sami. Boimy się wyjść ze strefy komfortu i zrobić coś nowego. Obawiamy się zmian, ponieważ nowe ścieżki są nam nieznane. W głowie pojawiają się negatywne myśli, które przyciągają niekorzystne dla nas sytuacje. Przywiązujemy się do zdania innych, do ich krytyki i bierzemy wszystko do siebie. Ktoś powiedział, że postępujemy niewłaściwie? Pewnie miał rację... Właśnie w taki sposób tracimy pewność siebie. Często rozpamiętujemy też przeszłość i wszystkie urazy jakich doświadczyliśmy. Czas więc to zmienić i zatrzymać się na chwilę. Poszukaj odprężenia dla siebie. Znajdź swój złoty środek na relaks. Zacznij medytować lub pójdź sam do lasu na długi i spokojny spacer. Zbierz myśli i nie pozwól chaosowi decydować. Przestań ślepo iść za opinią innych. Zamknij swoją przeszłość - jej już nie zmienisz, możesz tylko wynieść z niej lekcję. Odpuść - nie na wszystko masz wpływ. Otaczaj się ludźmi, którzy chcą Twojego dobra. Przestań robić to , co w rzeczywistości nie daje żadnego efektu.

Żyjemy tu i teraz. Nie warto więc się blokować. Jeżeli czujesz, że to co robisz nie przynosi rezultatu, to poszukaj powodu dla tej sytuacji. Często to będzie właśnie niewidoczna blokada. Niezależnie czy będzie ona pochodziła z wcześniejszych wcieleń czy z tego życia, to pamiętaj, że zawsze możesz ją usunąć. Wykonaj dla siebie zabieg oczyszczania energetycznego u jednego z naszych Ekspertów i rozpraw się z blokadami jak najprędzej. Weź nożyczki, przetnij tren i dumnie idź dalej swoją ścieżką. W pełni na to zasługujesz :)