widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-08-23

Toksyczne osoby - kim są i jak się przed nimi chronić

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Toksyczne osoby - kim są i jak się przed nimi chronić" .Toksyna, zwana również trucizną, to substancja pochodzenia naturalnego - szkodliwa i groźna dla naszego zdrowia i życia. Prawdopodobnie każdy z nas spotkał kogoś, kogo mógłby nazwać "toksycznym" dla siebie. Kogoś, kto sprawiał, że nasze samopoczucie znacząco się pogarszało. Nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to osoby toksyczne - co jakiś czas - przemykają przez nasze życie. Tylko jak kogoś takiego rozpoznać? Są to przede wszystkim ludzie, przy których czujemy się zdecydowanie słabiej. Opadają nam siły i chęci do życia. Często zapominamy o sobie samym, czujemy się słabsi, gorsi czy wręcz bezwartościowi. Śmiało można powiedzieć, że po prostu się gubimy. Toksyczni ludzie tylko na to czekają. Żywią się oni czyimś zwątpieniem i słabością. Karmi ich nasza niepewność, strach czy smutek, lecz równie dobrze łakną również naszej siły, empatii i dobroci. Jesteśmy przez nich w jakiś sposób wykorzystywanie. Działają w różny sposób i często zostają ze swoim żywicielem na dłużej... Niekiedy na bardzo długo lub na zawsze. Powoli "przygniatają" drugą osobę, aż ona całkowicie zniknie. Co więc zrobić, żeby w obliczu toksycznych ludzi nie zgubić siebie samego? Czas podjąć walkę o siebie.

Po pierwsze, zawsze należy poznać prawdę - w tym wypadku znaleźć w swoim otoczeniu toksycznych ludzi. Usiądź i na spokojnie przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Być może będziesz potrzebować do tego pomocy kogoś z zewnątrz, kto spojrzy na Twoje życie z dystansu i bez emocji. Toksyczny może się okazać dosłownie każdy - może to być Twój partner, najlepsza przyjaciółka, kolega z pracy, a nawet rodzic. Nikt nie powiedział także, że to musi być tylko jedna osoba. Nie poprzestawaj więc po znalezieniu pierwszych "kandydatów". Dopiero pełna analiza da Ci odpowiedź i wskaże, co tak naprawdę dzieje się w Twoim życiu oraz co należy robić z tym dalej.

W momencie, gdy toksyczną osobą okaże się ktoś jeszcze "małoistotny" w Twoim życiu, to najprostszym sposobem uwolnienia się z takiej relacji jest całkowite odcięcie się od takiej osoby. I w ten sposób, na przykład możesz przestać spotykać się z nowopoznaną koleżanką czy robić zakupy w innym sklepie, gdzie akurat nie ma tej sprzedawczyni, która zaczyna się wtrącać w Twoje życie. Po takim odcięciu się - momentalnie poczujesz się lepiej. Jest to sposób bardzo szybki i niezwykle skuteczny.

O ile w takich relacjach, gdzie toksyczny człowiek nie odgrywa jeszcze dość dużego znaczenia w życiu, jest łatwo, tak nie zawsze niestety życie jest proste. Gorzej jest, gdy toksyczną osobą okazuje się ktoś z bliskiego otoczenia. Oczywiście w sytuacjach, gdy jest to bardzo toksyczna relacja (np. stosowana jest przemoc fizyczna lub psychiczna) należałoby ją "uciąć" mimo wszystko. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie zerwać kontakty z kimś bliskim takim jak tata, siostra czy wujek, to musisz zawalczyć. Nie chodzi tu jednak o typową walkę z tą drugą osobą. Nie wyjmuj więc miecza i nie naciągaj łuku. Toksyczna osoba tylko czeka, żeby zabrać Ci do końca Twoje siły. Chodzi tu o walkę o siebie samego, o swoje myśli, świadomość, intuicję, pewność siebie... Walkę o Twoje życie.

Na czym jednak ta walka ma polegać? Przede wszystkim na wzmocnieniu siebie. Wzmocnienie takie jest ważne zarówno w momencie, gdy świadomie pozwolisz zostać toksycznym ludziom wokół siebie, jak też w sytuacji, gdy na przyszłość chcesz się nauczyć tego, aby nie pozwalać takim osobom Tobą "zawładnąć". Po pierwsze, musisz się nauczyć nie przejmować opinią innych, w szczególności ludzi toksycznych dla Ciebie. Jeżeli wszystko co robisz, robisz tylko po to by usłyszeć dobre słowo, to natychmiast przestań. Na początku bowiem ktoś będzie Cię chwalił, a następnie może umniejszać Twoje zasługi, a Ty ślepo dalej mu będziesz ufać. Pamiętaj, że to Twoje zdanie jest najważniejsze i tylko Twoja opinia się liczy. Żyj tak jak Ty chcesz i zadowalaj Tylko siebie. Pomyślisz o tym, że to egoistyczne. Masz prawo tak myśleć, lecz zdrowy egoizm, to nic innego jak kochanie samego siebie. Dopiero w momencie, gdy my sami obdarzymy się miłością - miłość i szczęście zagoszczą w naszym życiu.

Bądź dla siebie dobry. Chwal siebie samego, uwierz w bezinteresowne komplementy. Nie szukaj drugiego dna, nie umniejszaj swoich zasług. Ile razy jak ktoś pochwalił na przykład Twoje ciasto, to Twoja odpowiedź była negatywna np: "ono nie wyszło", "to czysty przypadek"? Czemu nie pomyślałeś pozytywnie, że jesteś super i świetnie pieczesz? Niestety ciężko jest myśleć pozytywnie, a jest to niezwykle ważne. Pozytywne myślenie przyciąga szczęście. Zrób ćwiczenie - codziennie (przez przynajmniej kwadrans) usiądź, zrelaksuj się i myśl tylko pozytywnie. Zero negatywnych myśli. O czym masz myśleć? O tym co dobrego Ci się przydarzyło w ciągu dnia, do czego zmierzasz, co masz i co dobrego może zagościć w Twoim życiu. Nie ważne tak naprawdę co to będzie. Ważne, że mają to być Twoje dobre myśli. Zobaczysz jak na początku będzie to trudne, ale z biegiem czasu się przyzwyczaisz. Stworzysz wokół siebie aurę pozytywnej energii, która niczym kochająca matka, będzie za rękę przyprowadzała do Ciebie swoje dzieci - inne małe szczęścia.

W walce o siebie chodzi głównie o to, żeby codziennie pamiętać o sobie samym. Wzmocnij swoją samoocenę, uwierz w swoje możliwości. Nie pozwól, aby ktoś myślał za Ciebie albo Ci umniejszał. To jest Twoje życie, nikt nie powinien go za Ciebie przeżywać. Ciesz się każdą chwilą i staraj się odciąć lub chociaż zmniejszyć kontakty z toksycznymi osobami. Po każdym takim kontakcie staraj się wyciszyć, uspokoić i zrelaksować. Naładuj się pozytywnie i pozwól toksycznym myślom przejść przez Ciebie i opuścić Twoje ciało. Niech nie zostaną w Tobie. Otrzep się z nich i idź dalej zdobywać świat, swój świat! Zaufaj sobie i swojemu instynktowi, bo przecież kto inny jak nie Ty sam wie, co jest dla Ciebie najlepsze?


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji