widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-01-14

Śpiew - korzyści i piękna energia, którą ze sobą niesie.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Śpiew - korzyści i piękna energia, którą ze sobą niesie." .Istnieją takie piosenki, które od razu powodują uśmiech na naszej twarzy. Przywołują niezliczoną ilość wspomnień i wprawiają nas odpowiedni nastrój. Pomyślmy chociażby o świątecznym "Last Christmas", które wciąż możemy jeszcze usłyszeć w radiu... Nie jest istotne czy jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem amerykańskich kolęd - prawdopodobnie jesteś teraz w stanie zanucić lub zaśpiewać część tej piosenki. Jeżeli lubisz tę melodię, to przy jej nuceniu od razu poczujesz ciepło, a na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Twoje myśli powędrują pod choinkę i przypomnisz sobie świąteczny nastrój. Nawet w sytuacji, gdy będzie to dla Ciebie trudny, pełen obowiązków dzień, to ta jedna piosenka szybko zaprowadzi Cię do strefy marzeń. Jeżeli ta melodia jednak nie należy do Twoich ulubionych, to zapewne masz inny, ulubiony utwór, który chętnie byś zaśpiewał :) W melodii bowiem kryje się niesamowita energia, która niczym czarodziejska różdżka - wprawia nas w niemal magiczny nastrój.

Śpiewamy dość często, nawet jak się do tego nie przyznajemy. Najczęściej ma to miejsce pod prysznicem, przy sprzątaniu czy słuchaniu radia. Możemy śpiewać z partnerem, z naszym dzieckiem lub sami stojąc np. w samochodowym korku. Nie ważne czy nasze umiejętności są wyjątkowe, czy też lepiej nie pokazywać ich publicznie, to jedno jest pewne - śpiew ma wiele zalet, a poszczególne melodie potrafią oczarować swoich słuchaczy. Muzyka oddziaływuje na nas zarówno w sposób fizyczny jak i emocjonalny. Niejednokrotnie nas uczy, bawi i skłania do chwili refleksji. Jeśli nie wstydzimy się naszego głosu, to jej działanie staje się jeszcze szersze - wspólny śpiew niesie ze sobą również wartości i korzyści społeczne. Bez wątpienia śpiew uszczęśliwia. W końcu śpiewamy zazwyczaj to, co nam się naprawdę podoba. Ten fakt dodaje nam energii i chęci. Wpływa na nasze samopoczucie i korzystnie działa na duszę.

Zaczynając więc od kwestii naszego zdrowia - dostrzeżemy wiele korzyści. Śpiew to ćwiczenia. I to jak przyjemne! Śpiewając zwiększamy aktywność tlenową organizmu i pobudzamy się do działania. Jak dotlenimy nasze ciało, to poczujemy się znacznie lepiej. Poprawia się również wydolność układu sercowo-naczyniowego. Śpiewanie skłania nas również do ruchu - prędko zauważysz, że nucona przez Ciebie melodia natchnie Cię do kołysania biodrami i ramionami. W zależności od rodzaju wykonywanego utworu - możesz nie tylko poczuć pobudzenie, lecz również odprężenie. Spokojna melodia potrafi ujarzmić nawet największe, najtrudniejsze emocje, które skumulowały się w Twoim ciele w ciągu dnia.

Śpiew przynosi także korzyści w sferze emocjonalnej. Często podświadomie pobudzamy się do działania właśnie śpiewając. Przypomnij sobie taką sytuację, kiedy dosłownie "nic Ci się nie chciało". Nagle w tle poleciała TA piosenka. Zaczynasz śpiewać. Po chwili energia się zwiększa i można już coś zrobić. Nawet posprzątanie mieszkania nie jest już takie złe. Śpiewanie dodaje pewności siebie. Pozwala również czuć się dobrze z samym sobą - dosłownie dobrze się bawić w swoim własnym towarzystwie. Twoje emocje płyną wraz z nutami, a umysł odzyskuje spokój i czas na regenerację.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej - wspólne śpiewanie bardzo ułatwia kontakty z innymi ludźmi. Wyobraź sobie spotkanie kilku osób, nikt do końca nie wie co powiedzieć, ani o co może zapytać. Niektórzy czują się nieswojo, są w jakiś sposób skrępowani. W końcu leci piosenka, którą wszyscy znają i wspólnie zaczynają śpiewać. Każdy z osobna poprawia sobie nastrój, pojawia się także powód do dalszej rozmowy. Śpiewanie w grupie pozwala także poczuć się przynależnym do danego społeczeństwa - automatycznie (poprzez wspólną aktywność) czujemy się częścią czegoś większego. Nie ważne są przy tym umiejętności, chodzi o zabawę! Inne obszary mózgu są aktywowane podczas śpiewania samemu, a odmienne przy śpiewaniu w grupie. Spróbuj się odważyć, aby pokazać swoje umiejętności. A kto wie? Może masz talent chociaż o nim nie wiesz?

Śpiewanie przynosi także korzyści edukacyjne. Małe dzieci uczą się prostych piosenek w przedszkolu. Właśnie poprzez taką aktywność, możemy ćwiczyć zapamiętywanie. Melodia to ułatwia. Zapamiętujemy zwrotki, refreny, a śpiewając je - powtarzamy przyswojoną wiedzę. Studenci często ćwiczą trudny materiał poprzez jego śpiewanie - zauważono bowiem, że o wiele łatwiej jest zapamiętywać nawet najtrudniejsze pojęcia, kiedy dodamy do niego melodię. Kiedy więc musisz zapamiętać coś ważnego dla Ciebie - spróbuj ułożyć z tego piosenkę, którą będziesz mógł sobie zaśpiewać. Uwierz, że dzięki temu zabiegowi, prędko nie zapomnisz tej ważnej informacji. Śpiewanie pomaga także w nauce języków obcych - w końcu jak Twoja ukochana piosenka jest przykładowo w języku angielskim, to będziesz ćwiczyć zarówno poprawną wymowę jak i z miłą chęcią sprawdzisz znaczenie poszczególnych słów.

Śpiewanie pomaga również w pracy z naszą energią. Od zaranai dziejów działa na nas podświadomie, co oznacza, że znając jego moc - możemy wykorzystać tę siłę już w pełni świadomie. Możemy wykorzystać ukochane melodie, aby napełnić się pozytywną energią, aby dodać sobie sił i energii, a także nauczyć się czegoś lub coś wyjątkowego zapamiętać. Wykorzystaj śpiewanie jako ćwiczenia lub medytację. Śpiew pomoże Ci połączyć się z wewnętrznym głosem i czymś wyżej. Śpiewanie jest formą terapeutyczną. Wykorzystaj więc jego moc świadomie niezależnie od umiejętności. Zaśpiewaj już dziś!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji