widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2018-01-12

Wybór partnera - dlaczego wybieramy tych niewłaściwych?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wybór partnera - dlaczego wybieramy tych niewłaściwych?"


Wybierając partnera dla siebie chcemy, żeby był to dobry wybór. Nawet nie "dobry", lecz najlepszy. Wyobrażamy sobie wspólną przyszłość, ślub, dom i dzieci. Pragniemy miłości niemalże bezgranicznej - bez wyrzeczeń, krzywd i przykrości. Chcemy, aby ta druga osoba nas szanowała i wspierała. Zasługujemy przecież na najlepsze emocje, słowa i uczynki. Na pewno nie chcemy wyobrażać sobie, że ta ukochana osoba mogłaby nas zranić lub zdradzić. To naturalne i tak powinno właśnie się myśleć. Wobec tego - przy wyborze odpowiedniego kandydata na partnera - powinniśmy się kierować ,,wyłapaniem" tych cech, które mogą świadczyć, że ta osoba właśnie taka będzie. Dobrze jest przyjrzeć się jaki jest w stosunku do nas, do innych ludzi, przyjaciół czy rodziców. Jednak to jest tylko teoria. W życiu nasze wybory nie są tak skrupulatnie przemyślane i często decyduje chwila, a nie zdrowy rozsądek.

Rozglądamy się za idealnym partnerem, po czym nasze serce kradnie ten największy łobuz. Zainteresował nas właśnie ten, który już jest w związku. Od początku pozwalamy na to, aby nie być tą jedyną. Jesteśmy na uboczu i stajemy się Jego odskocznią od codziennego życia. A przecież nie tego chciałyśmy. Mieliście wspólnie zbudować coś wspólnego i pięknego. Wiemy, że wchodząc w taką relację możemy cierpieć, ale jesteśmy dobrej myśli. Wiemy także, że nasze pojawienie się w relacji może spowodować cierpienie partnerki naszego wybranka. Dodatkowo, skoro teraz "nasz" partner ma już kogoś i my jesteśmy niejako ,,na boku", to skąd mamy pewność, że później nas tak samo nie potraktuje? Nieczęsto układa się to wszysto po naszej myśli. Dlaczego przyciągamy tych nieodpowiednich partnerów, a nie możemy znaleźć kogoś szczerego i oddanego? Na to pytanie odpowiedź może nieść ze sobą nasz znak zodiaku.

Baran
Baran lubi wyzwania i rywalizację. Całe życie wyznacza sobie cele, które dla innych wydają się nieosiągalne. Wie jednak, że szczerze pragnąc - może je osiągnąć. I tak też jest w miłości. Barany wybierają relacje niestandardowe. Lubią zawalczyć o partnera, ponieważ niestraszne są im jakiekolwiek wyzwania. Niedostępny mężczyzna oznacza, że będzie trzeba działać i to właśnie jest w tym najważniejsze. Barany mają silne charaktery i pragnienie dominacji w otoczeniu. Pragną być doceniane, są przy tym smiałe i namiętne. Jeżeli wybranek ma kogoś, to oznacza rywalizację jego obecną partnerką. Rywalizacja zaś jest we krwi tego znaku zodiaku. Baran z natury działa impulsywnie, szybko i energicznie. To zdobywca, który pragnie, aby w Jego życiu działo się dużo. Niestety ta adrenalina staje się nieraz uzależniająca dla Barana i trudno mu osiąść w jednym miejscu.

Byk
Byk ma w swej naturze, aby pewnie twardo stąpać po ziemi. I tak jak od siebie, tak i od przyszłego partnera oczekuje racjonalności, stabilnej sytuacji zawodowej i jasno wyznaczonych celów życiowych. Szuka przede wszystkim bezpieczeństwa i dobrych fundamentów dla wspólnego życia. Brzmi to niezwykle dobrze, lecz i to miewa swoją drugą stronę medalu. Dokładniej jest to fakt, że takich cech Byk często szuka u osób, które mają już to wszystko, ale... z inną kobietą. Byki dość często zakochują się w osobach zajętych, a także w takich, u których na palcu jest złoty pierścionek, a w domu czekają żona i dzieci. Nie jest to regułą, ale zdarza się, że Byki chcą zmienić ten obrazek i same stać się tą żoną. Zwłaszcza, gdy dowiedzą się, że w związku małżeńskim nie układa się tak dobrze jak dawniej - działają aktywniej. Pragną zmienić tylko ten jeden element układanki. Kiedy widzą dla siebie szansę, to tkwią w takich związkach długo. Do momentu, kiedy zauważą i upewnią się, że nie mogą tego mieć.

Bliźnięta
Bliźnięta chcą żyć swobodnie, lekko i bez zbędnych granic, które miałyby im wytyczać co wolno, a czego nie. Nie mówią wprost czego pragną, przez co nieraz trudno jest im zawalczyć o swoje. W życiu często przyjmują nieco bierną pozycję i czekają na wyraźniejszy ruch z drugiej strony. Potrafią przy tym doskonale udawać, że im taka sytuacja odpowiada. Nierzadko wchodzą w bliskie relacje z osobami, które już mają drugą połówkę. Jednak dla nich nie jest to powód do rywalizacji. Nie chcą, żeby ta druga osoba cierpiała, nie chcą spowodować bólu u kogoś innego. Jednocześnie nie potrafią tak naprawdę odpuścić sobie danej osoby, póki nie pojawi się nowa na jej "miejsce". Wobec tego cierpią w tym układzie. Widzą szczęście dwojga ludzi i wyobrażają sobie, że chcieliby tego samego dla siebie. W takim układzie często stają się przyjacielem, kumplem, sojusznikiem.. Podczas, gdy tak naprawdę chcieliby być tym jedynym czy tą jedyną. Jeżeli nie pogodzą się z tym, że to nie jest ich życie, to tkwią w takim układzie latami - pozwalając, żeby ich życie mijało bokiem. Bliźnięta kochają całym sobą i kiedy już w pełni zaangażują się w jakieś uczucie - trudno im odpuścić.

Rak
Rak jest niezwykle wrażliwym i emocjonalnym człowiekiem. Miłość potrafi go w pełni zaślepić - nawet na długie lata założyć klapki na oczy. Rak wówczas nie widzi żadnych wad swojego wybranka. Jest pewien, że wszystko dzieje się po coś, a druga osoba jest w pełni dobrą i szczerą. Wychodzi z założenia, że wszystko można przecież usprawiedliwić. On flirtuje na imprezie z inną kobietą? Po prostu jest miły, a to Tobie się wyobrażają dziwne rzeczy. Ma żonę i dzieci, oraz zwleka z odejściem od nich do Ciebie? Robi to, bo się o nich troszczy. Na pewno boi się jak sobie poradzą bez niego. Takie usprawiedliwienia mogą trwać bez końca. Poświęcasz siebie i swoje życie dla niego czy dla niej, a ota druga strona to wykorzystuje. Ma dom i rodzinę, a Ciebie traktuje jako swoją prywatną odskocznię od codziennie. Nie jest tak zawsze, ale bywa tak często. Trudno jest spojrzeć prawdzie w oczy, ale niekiedy tylko prawda może ochronić przed wieloletnim tkwieniem w takim układzie.

Lew
Lwy lubią życie wygodne i miłe, więc chętnie szukają i otaczają się tym, co luksusowe. Często to właśnie prezenty stają się dla nich czymś co rekompensuje im tudne emocje. Rozpieszczane w ten sposób nieraz pozwalają sobie długo usprawiedliwić złe cechy charakteru czy postępowanie partnera. Skoro otrzymały coś wartościowego, to znaczy, że również mogą czuć się wartościowe. Wybrankowi czy wybrance podarują czas na "załatwienie wszystkich spraw". Lew podświadomie pragnie być stawiany na piedestale, chce być rozpieszczany i uwielbiany. Wiąże się z zajętym mężczyzną, ponieważ on rozpieszcza najlepiej. Musi przecież jakoś zrekompensować swój brak czasu, obecną żonę i brak dyspozycyjności. Prezenty najlepiej zamydlają oczy, ponieważ są naszą nagrodą, a kto nagród nie lubi? Lwom wydaje się, że są na pierwszym miejscu, bo przecież co chwilę dostają piękne prezenty, kwiaty, biżuterię. Nie zauważają, że jest to po to, aby nie chciały wyjść do restauracji, bo przecież tam ktoś może zobaczyć "nielegalną parę". Nie widzą, że tak naprawdę nie są tym numerem jeden.

Panna
Życie z zajętym mężczyzną może być dla Panny planem do wykonania. Panna wie, że jest dla tego człowieka lepszym wyborem. Postara się być piękniejsza, mądrzejsza i bardziej zaradna niż obecna partnerka. Jest rozwiązaniem wszystkich problemów - można powiedzieć nawet, że jest lekiem na całe zło. W końcu to ona jest ambitną perfekcjonistką, której analityczny umysł działa na wysokich obrotach. Jest tylko jeden problem. Ten wybranek nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że jest w tak fatalnej sytuacji - partnerka Go nie rozumie, nie kocha i nie dba o to, aby żyło im się dobrze. Tylko czy tak faktycznie jest czy takim chcemy to widzieć? Panna potrafi skrupulatnie i pomału wprowadzać swoje plany w życie. Można powiedzieć, że pracuje nad takim "projektem" i czeka, aż druga strona w końcu zrozumie, że to Ją powinna wybrać. Panny często odnoszą sukces. Szkoda tylko, że to może trwać bardzo długo...

Waga
Waga jest bardzo łagodna, a co za tym idzie nie chce się spierać, walczyć czy kłócić. Nie potrafi zażądać od partnera dokonania wyboru lub robi to dopiero w ostateczności. Przez takie podejście może Ona żyć w niepewności. Niestety tolerowanie wszystkiego powoduje, że partner nie myśli o niej poważnie. Wie przecież, że skoro może się swobodnie spotykać z innymi, żyć w związku z kimś innym, spotykać się z byłym partnerem, to po co ma z tego wszystkiego rezygnować? Swobodnie prowadzi podwójną grę, niekiedy nawet nie wysila się, aby to ukrywać. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jesteś asertywna i nie postawisz wszystkiego na jedną kartę. Nie powiesz mu przecież, że jak się nie zmieni to odejdziesz. Przestajesz myśleć o sobie, stajesz się jeszcze mniejsza, myślisz, że nic nie znaczysz. Całe życie czekasz na jego decyzję. Jeśli to właśnie idziesz tą drogą - zawracaj natychmiast.

Skorpion
Zwykłe i spokojne życie nie jest czymś właściwym dla Skorpiona. Najlepiej przecież smakuje to, co jest zakazane, pikantne czy niepewne. Ulotne chwile, namiętność, tajemnica i balansowanie na granicy brzmi dla Skorpiona o wiele lepiej i ciekawiej. Przez to właśnie ten znak zodiaku bardzo często wplątuje się w te najdziwniejsze i najbardziej skomplikowane układy. To, że ktoś jest zajęty w niczym nie będzie przeszkadzał. To, ze Skorpion już kogoś ma, nie jest żadną przeszkodą. To tylko dodatkowe wyzwania i kryjące się za nimi sekrety. Jeszcze lepiej, gdy obydwa układy przykryte są mrocznymi pożądaniami i mają wiele innych tajemnic. Balansowanie nad przepaścią potrafi podarować silne emocje. Tylko pojawia się pod koniec pytanie: czy tak Skorpion pragnął żyć i czy czuje się z tym wszystkim fair? Wszystko, co się nam "poplątało" wciąż można odplątać. Wystarczy tylko zrobić ten pierwszy krok.

Strzelec
Dla Strzelca bardzo ważne jest, żeby partner miał te same cele i pasje. To, czy z kimś jest w związku nie jest w tym wypadku najważniejsze. Możesz z nim zostać na stopniu przyjacielskim, jeżeli będziecie na przykład wspólnie podróżować i mieć te same hobby. Miłość wielokrotnie zamieniasz w przyjaźń, a przyjaźnie w miłość. Tkwisz w takich układach, kiedy czujesz, że możesz jeszcze czerpać z tego jakiekolwiek szczęście. Spędzasz całe dnie z człowiekiem, który później wraca do swojej rodziny. Poświęcasz swój czas i swoje uczucie. Chcesz móc dalej z nim przebywać i godzisz się na to, co dał Ci los. Przez to jesteś często w jego otoczeniu, nie masz czasu szukać kogoś innego, a nawet nie chcesz szukać, bo wiesz, że to jest właśnie Twój "ideał". Łudzisz się, że kiedyś zobaczy w Tobie coś więcej. Kiedy już widzisz drogi Strzelcu, że czas mija, a pomiędzy Wami nic się nie zmienia - odpuść i nie trać czasu.

Koziorożec
Koziorożec jest niezwykle ambitny. Wszystko, czego się dotknie musi być po jego myśli. Kariera i życie prywatne wielokrotnie nakładają się na siebie, a dzień wciąż jakby miał za mało godzin. Przez to Koziorożce najczęściej wdają się we flirt i romans w miejscu pracy, czy też na studiach. Nie ważne, że kolega z pracy, czy też wykładowca ma żonę. Zwłaszcza, gdy dowiadujesz się o ich kolejnej kłótni czy braku ognia w sypialni - nie przeszkadza Ci to. Liczy się tylko to, że jest to osoba nieosiągalna, a co za tym idzie stanowi to dla Ciebie wyzwanie. Im trudniej tym lepiej, ponieważ ambicji nigdy Ci nie brakowało. Najlepiej jest jak osoba ta jest na wyższym stanowisku. Układ ten traktowany jest jako cel. Musisz go zdobyć. Poprzeczka musi być wysoko.

Wodnik
Wiara w przeznaczenie. Tak najłatwiej określić poszukiwanie partnera przez Wodnika. Wierzysz, że duch jest ponad wszystkim i nie interesuje Cię, czy ktoś jest w formalnym związku. W końcu małżeństwo, to tylko podpisany papierek i obrączka na palcu. Wierzysz, że nic nie dzieje się bez powodu i szukasz swojego karmicznego partnera. W każdym związku szukasz dla siebie nauki. Każda relacja powinna Ci coś przekazać - podarować bezcenną wiedzę i doświadczenie. Powinna być kolejnym stopniem do samoświadomości. Nieraz w płytkich emocjach i pobudkach drugiej osoby doszukujesz się głębi. Usprawiedliwiasz zachowania drugiej strony i starasz się jej pomóc. Kiedy tłumaczy się brakiem czasu - bierzesz na barki część jej obowiązków. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy obowiązkiem drugiej strony jest rodzina. Tu decydujesz się cierpliwie czekać. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że ta druga, ukochana przez Ciebie, osoba wykorzystuje Twoją wiarę i chce się jedynie zabawić.

Ryby
Ryby nierzadko idealizują swojego partnera. Przede wszystkim chcą czuć się komuś potrzebne, wobec czego poświęcają całego siebie i wybierają osoby, którym mogą pomagać. Do wszystkiego tworzą swoją własną ideologię. Wierzą w romantyczną miłość. Nie przeszkadza im to, że wybranek jest w związku z kimś innym lub jest nieidealny. Potrafisz przebaczyć naprawdę wiele - nawet kłamstwa czy zdradę. Miłość jest dla Ciebie najważniejsza, ale często zatracasz w niej siebie samego.

Każdy znak zodiaku z innych powodów wybiera partnera, który jest już zajęty. Chce walczyć o niego, dowartościować się lub ma nadzieję, że zostanie wyróżniony przez taką osobę, która już ułożyła sobie życie. Niejednokrotnie tkwi w takim układzie przez wiele lat nie widząc, że omija go coś ważnego. Zastanów się, czy takiego właśnie życia chcesz? Czy naprawdę wierzysz, że w końcu będziecie razem? Zdobądź się na odwagę i spójrz na swoje życie. Może czas poszukać partnera, dla którego będziesz całym światem, a nie tylko odskocznią? Może już czas na szczerą rozmowę z drugą osobą i podjęcie działań?


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się