widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-06-29

Huna - z uśmiechem przez życie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Huna - z uśmiechem przez życie"


Być może kiedyś już spotkałeś się z tym słowem - Huna - wiesz jednak co ono oznacza? Słowo Huna pochodzi z Hawaii. W tłumaczeniu oznacza ono "tajemnicę" - coś niejasnego i schowanego przez innych. Jest to także nazwa nadana przez Longa na wierzenia hawajskich praktyków magicznych. To właśnie Long przez przypadek przy pracy w jednej z hawajskich szkół usłyszał o takich praktykach. Zaciekawiony postanowił dowiedzieć się więcej i rozpoczął w ten sposób wędrówkę ku nieznanemu. Spędził większość swojego życia na zgłębianiu tej wiedzy i przekazywaniu jej dalej. Przetłumaczył jak mógł zasady i sposoby życia według Huny. Hawajczycy jednak nie traktowali Huny jako religii, tylko bardziej jako styl życia.

Opisanie całej Huny jest wręcz niemożliwe. Potrzeba dużo czasu, aby poznać jej zasady i podstawowe sposoby na życie. Trzeba jednak od czegoś zacząć. Można więc wyróżnić siedem podstawowych zasad, które wskażą z czym tak naprawdę mamy do czynienia i o co chodzi w tym wszystkim chodzi. Jednak przed przeczytaniem tych zasad usiądź wygodnie, wycisz się, otwórz umysł i duszę na coś nowego. Popatrz się na te zasady sercem, nie przyjmuj stereotypów, którymi kierujemy się na co dzień. Pozwól sobie poznać coś nowego.

Pierwsza zasada.

Przeszłość już się wydarzyła i nie masz na nią wpływu. To fakt, nic już na to nie poradzisz. "Co się stało, to się nie odstanie" jak mówi wielu. Niby to wszystko wiemy, a jednak wciąż rozpamiętujemy i wracamy do tych wszystkich chwil. Najczęściej do momentów naszych błędów, problemów i ciężkich sytuacji. Ale po co? Czy coś nam to daje? Bojąc się, źle wspominając i ciągle przeżywając minione chwile tylko i wyłącznie osłabiamy samych siebie. Nie mamy przez to sił, aby żyć tym co jest naprawdę ważne, czyli chwilą obecną. Naucz się inaczej patrzeć na przeszłość. To już są tylko wspomnienia. Nie reaguj na nie negatywnie - potraktuj je jako lekcję, którą musiałeś przejść. Dzięki nim nie popełnisz już tych błędów lub łatwiej wyjdziesz z podobnych opresji. Wykorzystaj przeszłość, aby kreować przyszłość. Tak. Dokładnie. Przyszłość możesz kreować. Wystarczy, że nie będziemy czekać na to, co przyniesie nam los, tylko weźmiemy się za działanie.

Druga zasada.

Masz moc w sobie. Wszystko czego potrzebujesz już posiadasz. Wielka siła znajduje się dokładnie w naszym wnętrzu i ma takie pokłady, że można je określić jako nieskończone. Nawet jeśli ich nie czujesz lub gdzieś się, zagubiłeś to w każdej chwili możesz je odnowić. Wszystko zależy od Ciebie. Jak urodzi się w głowie jakiś pomysł to tak naprawdę Ty sam możesz go zrealizować lub całkowicie zablokować. Zawsze Ty decydujesz o sobie, czasami tylko oddajesz trochę władania nad sobą innym. Poczuj więc pewność siebie. Uwierz w swoją moc i w to, co możesz zrobić. Czasem poczujesz strach, to całkowicie normalne, ale niech nie przejmie on nad Tobą kontroli.

Trzecia zasada.

Twoje myśli tworzą świat. Zabrzmi to może trochę dziwnie, ale to właśnie Ty kreujesz swój świat. Patrzymy na życie subiektywnie, a nie obiektywnie. Tak więc to jak myślisz o świecie zależy właśnie od Ciebie. Jeżeli świat będzie Ci się kojarzył z czymś strasznym i mglistym, to właśnie tak będziesz go postrzegał. Jeżeli się otworzysz i spojrzysz bardziej optymistycznie, to nagle dostrzeżesz jasne barwy i światła. Patrząc na jedno wydarzenie każdy może zareagować na nie inaczej, inaczej je zrozumieć i co innego z niego wynieść. Patrzenie na świat zmienia się także w momencie, gdy my się zmieniamy wewnętrznie. To całkiem normalne, po prostu na inne rzeczy zaczynamy zwracać uwagę i innych rzeczy szukać. Pamiętaj więc, że to od Ciebie zależy jak spojrzysz na świat i buduj go pozytywnie. Popatrz optymistycznie na wszystkie wydarzenia, na innych ludzi i na siebie samego.

Czwarta zasada.

Rozproszona energia ma mniejszą moc. Robiąc wiele rzeczy na raz musimy jakoś podzielić naszą energię, moc i skupienie. Zauważ, że ciężko jest na przykład oglądać telewizję i czytać książkę, ponieważ nie skupiasz się całkowicie na jednej rzeczy, tylko na wszystkim tak po trochu. Przez to mniej zapamiętujesz, mniej się wczuwasz. Tak samo jest z tymi ważniejszymi rzeczami. Musimy zdać sobie sprawę na co tak naprawdę marnotrawimy nasz bardzo cenny czas. Następnie trzeba wyeliminować to, co jest niepotrzebne, aby skupić się na tym co jest istotne. Pomyśl co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne i do czego dążysz. Skup się tylko na tym. Nie łap zbyt dużo rzeczy na raz, gdyż ostatecznie wszystko zrobisz po łebkach, a nie tak dokładnie jak powinno być zrobione, żeby osiągnąć ten cel. Jeżeli chcesz się nauczyć języków, grać na czymś, czy szyć to rób i myśl tylko o tym. Skup całą swoją energię, a przyniesie to najlepsze efekty.

Piąta zasada.

Ograniczenia istnieją tylko w Twojej głowie. Jesteśmy całkowicie wolni i świat należy do nas. Nikt nie może decydować o tym, co dotyczy Ciebie samego. Jesteś swoim jedynym decydentem. Wszystkie granice istnieją tylko w naszej głowie. Jesteś odpowiedzialny za siebie i świat wokół siebie. Możesz jednak decydować co chcesz robić w życiu i jak to życie ma wyglądać. Pomyśl, co tak naprawdę Cię ogranicza? Być może jest to strach przed czymś nowym, boisz się wyjść ze swojej strefy komfortu. Jednak niestety, aby coś zmienić - trzeba zacząć działać. Masz prawo wyboru, skorzystaj więc z niego i zrób w życiu to, co chcesz. Chcesz zmienić pracę, zawód, mieszkanie? To wszystko zależy tylko od Ciebie.

Szósta zasada.

Sprawdzaj czy moc działa. Po pierwsze musisz zacząć coś robić. Sama teoria i czekanie na los najczęściej niewiele dają. Praktyka, według wierzeń hawajczyków, jest o wiele ważniejsza niż samo myślenie o działaniu. Jednak co jakiś czas powinieneś się zatrzymać i złapać chwilę refleksji. Przemyśl czy to co robisz działa. Czy przynosi efekty jakich oczekujesz? Jeżeli nie, to czas spróbować czegoś innego. Czas przyjąć inną drogę do swojego celu. Twórz nowe rozwiązania tak długo, aż w końcu coś zadziała. Nie przejmuj się, że nie wszystkie wybory będą dobre. Dzięki nim możesz się czegoś nauczyć i obrać inne techniki. Wykorzystaj te lekcje na przyszłość. Pamiętaj, że wszystko potrzebuje czasu.

Siódma zasada.

Kochaj i dziel się szczęściem. Miłość jest potężna. To jedno z najsilniejszych narzędzi do działania. Miłość to wspólne życie, przebywanie razem i dzielenie się wszystkim, w tym radością i szczęściem. Miłość to moc. Dobrze pielęgnowana dodaje skrzydeł. Chce się robić więcej i ma się więcej odwagi. Druga osoba dodaje wsparcia, sił i chęci. Pomaga przeciwstawić się nawet olbrzymim problemom. Wobec tego wspieraj i pomagaj drugiej osobie. Przyjmuj też pomoc skierowaną w Twoją stronę. Wykorzystaj to narzędzie do stworzenia czegoś pięknego. Pamiętaj jednak, że krytyka i osądzanie drugiej osoby powoduje, że moc dawana od miłości spada. Jeżeli Twój partner Cię ośmiesza lub ciągle krytykuje to po prostu nie chce się nic robić. Tak samo działa to w drugą stronę. Postaraj się wspierać, a nie krytykować. Czy te porozrzucane skarpetki muszą być powodem do kłótni? Mów częściej komplementy, pokaż swoją miłość, codziennie ją pielęgnuj.

Huna według wielu to postawa życia, którą warto wykorzystać na co dzień. Jest oparta na miłości, wierze w siebie i na działaniu. Jej zasady są skupione na praktyce, a nie teorii. Stawia na szacunek i wdzięczność za to co mamy. Przyjmij więc te zasady i zacznij żyć według nich. W końcu to zasady jednych z najbardziej uśmiechniętych ludzi na świecie.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji