widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-07-15

Kiedy aura tworzy blokady - mechanizmy obronne w układzie energetycznym


U każdego z nas może pojawić się taki moment, w którym się czegoś przestraszymy. Czujemy wtedy, że gdzieś obok może być zagrożenie, które się na nas czai. Może to być cichy głos z tyłu głowy, aby bardziej uważać. Może to być także głośny krzyk, który ciągle szuka sposobu na ewentualność reakcji. Nawet nie "ewentualną" reakcję, bo przecież taka osoba ma pewność, że zagrożenie na pewno nadejdzie. Szykuje się więc na to, co według niej nastąpi. Takie potencjalne zagrożenia powodują, że nasza aura próbuje się bronić i tym samym - wytwarza mechanizmy obronne. Mechanizmy te ma tak naprawdę każdy, ponieważ - w mniejszym lub większym stopniu - każdy z nas obawia się czegoś, co może nastąpić. Nawet jak po takiej osobie tego nie widać czy kiedy sam nie jest tego uczucia świadomy. Mimo wszystko można taką emocję/świadomość rozpoznać i zdecydować co dalej z tym wszystkim zrobić. Można pomyśleć czy to uczucie jest naprawdę potrzebne, czy nie jest już za silne i czy nie lepiej popracować nad źródłem problemu.

Jeżeli jesteś całkowitym laikiem i nie jesteś w stanie dobrze odczytywać sygnałów aury, to najlepszym rozwiązaniem jest pójście do specjalisty. W takim wypadku otrzymasz fachowe określenie w jakim stanie jest Twoja aura i jakie blokady oraz mechanizmy obronne się w niej wytworzyły. Jeżeli jednak jesteś w stanie odczytywać swoją aurę, to możesz spróbować rozgryźć ten problem w domu - samodzielnie. Tak naprawdę, niekiedy nawet nie potrafiąc odczytywać swojej aury, to czytając opisy niektórych mechanizmów obronnych jesteś w stanie zauważyć, co się dzieje z Tobą. Poniżej kilka podstawowych i najczęstszych mechanizmów obronnych jakie tworzymy i opis jak je rozpoznać.

Wycofanie

Wycofanie to sytuacja, w której jakaś część naszej aury umiejscawia się obok, poza ciałem. Możliwe zagrożenie powoduje, że aura nie chce być w tym samym ciele i tworzy obłok jasnoniebieskiej energii. Dla ludzi postronnych może się wydawać, że jesteśmy lekko zamyśleni, bujamy w obłokach i jesteśmy nieobecni. Przy lekkim stopniu wycofania jest to nieszkodliwy mechanizm obronny. Może się on jednak pogłębiać i doprowadzić do stanu coraz częstszego lub stałego bycia obok siebie. Stan ten jest wersją bardziej ugruntowaną i może trwać o wiele dłużej niż zwykłe wycofanie.

Jeżozwierz

Jest to twór o barwie biało-szarej. Przejawia się on tym, że nasza aura przypomina kolczastą kulkę. Energia ta skutecznie odstrasza inne osoby, tak jakby kłuła ich swoimi igłami. Inni czują jak ich własne aury cierpią przy takiej osobie i odsuwają się. W takich sytuacjach nikt nie chce przebywać wokół jeżozwierza i stara trzymać się na bezpieczną odległość. Ten mechanizm ochronny powoduje, że bojąc się zagrożenia odcinamy się od wszystkich ludzi wokoło. W pewnym momencie może to doprowadzić do całkowitej izolacji i samotności.

Zamknięcie

Zamknięcie jest chyba najsilniejszym mechanizmem obronnym. Powoduje, że osoba odcina się, a także buduje i ciągle wzmacnia swój pancerz ochronny. Ma to doprowadzić do tego, że nikt nie będzie w stanie dotknąć tej osoby, a nawet może nie być w stanie zobaczyć jej aury. Skutkiem takiego zamknięcia jest silne poczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji żadne zagrożenie nie jest straszne, ponieważ i tak do takiej osoby "nie dojdzie" - nei przebije się przez pancerz. Dla postronnych ludzi taka osoba wydaje się bardzo pewna siebie i silna. I taka też jest. Skrajną sytuacją związaną z tym mechanizmem ochronnym jest zbytnie wywyższanie się i przytłoczenie innych ludzi swoją osobą.

Strzały słone

Ten mechanizm obronny przejawia się atakiem słowami i energią. Ma doprowadzić do tego, że druga osoba zostanie wyprowadzona z równowagi i przez to odsłoni się. W takiej sytuacji będzie "łatwiejszym celem", a to sprawi, że u atakującego pojawi się uczucie przewagi. Tak naprawdę atak ten jest spowodowany strachem. Osoba taka postrzegana jest za opryskliwą i kłótliwą. Jest to podobny mechanizm do obrony histerycznej, która ma za zadanie uderzyć aurą we wszystkich obecnych i przepędzić ich. Jest również formą agresji niewerbalnej.

Macki

Macki mają za zadanie znaleźć energię z zewnątrz oraz chronić przed upokorzeniem. Nie pozwalają one korzystać ze swojej wewnętrznej mocy, każą szukać dawcy energii. Chronią one poprzez spowodowanie, że innym osobom jest żal i chcą takiej osobie pomóc. Przez to nie mogą skrzywdzić i ośmieszyć osoby stosującej macki. Jest to mechanizm obronny, który tak naprawdę niszczy osobę chronioną. Powoduje, że osoba taka potrzebuje czegoś z zewnątrz, aby żyć. Osłabiają i ciągną w dół. Jest to forma wampiryzmu energetycznego, w którym - bez dawcy energii - wampir traci kontrolę nad swoim życiem.

Mechanizmy ochronne wytwarzamy w różnych sytuacjach, w lekkiej postaci są niegroźne i stanowią lekkie zabezpieczenie aury. Często spowodowane są irracjonalnym lękiem lub traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. Teoretycznie mają chronić, jednak często przejmują kontrolę nad życiem i nie pozwalają nam o niczym decydować. W skrajnych postaciach całkowicie przejmują nasze życie. W takich sytuacjach należy sprawdzić jakie jest podłoże tworzenia tych mechanizmów i uporać się z nimi.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji