widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-09-25

Jaki żywioł dominuje w Twoim życiu i co to oznacza?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jaki żywioł dominuje w Twoim życiu i co to oznacza?" .Chyba już każdy z nas wie, że wszystko co nas otacza ma znaczenie i wpływ na nas samych. Nic nie jest przypadkowe. Energia krąży i transformuje. Wszechświat jest połączony i wszystko jest sumą jego elementów. Nie można też zapominać, że wszystko podporządkowane jest Matce Naturze, w której rządzą cztery silne żywioły. Są to oczywiście Ziemia, Woda, Ogień i Powietrze. My sami, nasze osobowości, są poniekąd odbiciem tych żywiołów. Każdy ma w sobie kilka żywiołów, ale zawsze przynajmniej jeden jest tym dominującym. Poznanie siebie i swojego dominującego żywiołu pozwala lepiej wykorzystać życie. Ten artykuł pozwoli Tobie poznać jaka energia żywiołu dominuje w Tobie i co właściwie to może oznaczać.

Ogień

Po czym poznać, że jest się pod dominującym wpływem żywiołu Ognia? Przyjrzyj się swojemu życiu. W tym żywiole niemalże wszystko wydaje się być wybuchowe i emocjonujące. Twoje relacje z innymi bywają trudne, gwałtowne, lecz również przepełnione pasją, namiętnością i silnymi emocjami. Miłość Ciebie uskrzydla, a jakiekolwiek rozczarowania rosną do rangi katastrof życiowych. Koncentrujesz się na swoim celu i stanowczo do niego dążysz. Lubisz postawić na swoim, jesteś osobą temperamentną i masz naturalna zdolność do przewodzenia innym. Jesteś otwarty na nowe doświadczenia i przeżycia, lubisz eksperymentować, nie boisz się wyjść ze swojej strefy komfortu. Masz pasję i siłę realizować swoje zamierzenia. Emocje przychodzą szybko i gwałtownie, często niespodziewanie i tak samo prędko odchodzą. Osobę ognistą można niekiedy nazwać mianem choleryka.

Co to jednak oznacza dla Ciebie i jak wykorzystać swój żywioł? Bycie pod dominującym wpływem żywiołu Ognia powoduje, że nie boisz się i jesteś pewny siebie. Dobrze poprowadzony żywioł ognia będzie twórczy, kreatywny, dynamiczny i silny. Jesteś więc osobą, która jako pierwsza pójdzie w ogień i nie zastanawiać się nad konsekwencjami. Mając ten żywioł za dominujący musisz uważać, ponieważ złe obchodzenie się z ogniem niszczy. Możesz być odbierany przez innych jako osoba władcza, dominująca, niestabilna. Jednak jeżeli okiełznasz wewnętrzne płomienie, to Twoje życie będzie pełne pasji i nowych doświadczeń. Staraj się ćwiczyć cierpliwość i uważne słuchanie innych, a także ustrzegać się nagłych wybuchów emocji. Popracuj nad cierpliwością. Naucz się również spokojnie analizować wszystkie "za i przeciw" nim przystąpisz do działania, aby ustrzec się nieprzyjemnych konsekwencji nieprzemyślanych decyzji.

Woda

Po czym poznać, że jest się pod dominującym wpływem żywiołu Wody? Masz niezwykle dobrą intuicję. Możesz spokojnie się nią kierować i nigdy lub prawie nigdy Cię nie zawodzi. Jesteś osobą bardzo kreatywną. Nie musi to być coś spektakularnego, pomyśl o rzeczach z dnia codziennego - zrobienie obiadu z resztek, zajęcie dzieci niezwykłą zabawą, malowanie i twórczość. Doceniasz każdą chwilę swojego życia i starasz się pielęgnować świat wokół. Jesteś również osobą empatyczną, czułą i wrażliwą. Chętnie pomagasz innym i czerpiesz z tego satysfakcję.

Co to oznacza dla Ciebie i jak wykorzystać żywioł? Bycie pod dominującym wpływem żywiołu Wody powoduje, że jesteś osobą bardzo uczuciową. Dbasz o innych ludzi, troszczysz się o nich i przejmujesz ich problemami. Każde uczucie przechodzi przez Ciebie. Doceniasz wszystko co masz i co jest obok Ciebie. Jesteś osobą wrażliwą. Łatwo dostosowujesz się do otoczenia. Masz ogromny potencjał twórczy, jesteś niezwykle kreatywną osobą. Musisz jednak uważać na swoje emocje. Niektórzy mogą chcieć wykorzystać Twoją dobroć. Twoja wrażliwość może również wprowadzać się w dość niebezpieczne stany emocjonalne - lęki, nerwicę czy depresję. Wykorzystuj więc swoją intuicję, lecz nie zapominaj o sobie i własnych potrzebach. Masz prawo być zdrowym egoistą - kochać siebie i nie pozwalać sobą manipulować.

Powietrze

Po czym poznać, że jest się pod dominującym wpływem żywiołu Powietrza? Jesteś osobą łagodną i najchętniej rozwiązałabyś wszystkie problemy świata. Walczysz zawsze o swoje. Bronisz swoich najbliższych. Masz bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię i czułą intuicję, przez co łatwiej jest Ci dokonywać trudnych życiowych wyborów. Chcesz poprawić jakość życia innych ludzi. Czujesz się osobą wolną i bez ograniczeń. Możesz zrobić wszystko, co chcesz. Lubisz być w ruchu, podróżować, poznawać i doświadczać. W oczach innych możesz być nieuchwytny czy nieprzewidywalny, a Twoja potrzeba poznawania może być odebrana jako "bujanie w obłokach".

Co to wszystko jednak oznacza dla Ciebie i jak wykorzystać żywioł? Będąc pod dominującym wpływem żywiołu Powietrza musisz zdawać sobie sprawę z Twojej ogromnej inteligencji życiowej i mądrości. Jesteś osobą funkcjonującą w swoim własnym świecie. Bywasz zaplątana w myślach, tworzysz całe światy, rozwiązania problemów i towarzyszące im emocje. Masz szerokie horyzonty i możliwości. Bez powietrza nie ma życia. Powietrze łączy się ze wszystkimi innymi żywiołami. Uważaj jednak, aby za bardzo nie odlecieć i nie zamknąć się w swoim świecie. Często osoby z tego żywiołu tracą kontakt z rzeczywistością i nie potrafią docenić zwykłych rzeczy dnia codziennego. Bywają tak bardzo głodne wrażeń, że nie dostrzegają już tego, co posiadają wokół siebie. Powietrze powinno dbać więc o wyciszenie, chwilę spokoju, aby dostrzec piękno otoczenia - ludzi, przyrody i zdarzeń.

Ziemia

Po czym poznać, że jest się pod dominującym wpływem żywiołu Ziemi? Jesteś osobą odpowiedzialną i twardo stąpającą po Ziemi. Współczujesz innym i nigdy nie odmawiasz pomocy. Starasz się poprawić coś w świecie i zdecydowanie chcesz, aby stał się lepszy - organizujesz zbiórki, sprzątasz lasy, uczysz innych o konsekwencjach zanieczyszczeń. Jesteś powściągliwa w emocjach, często nawet najbliżsi nie wiedzą o Tobie wszystkiego. Najlepiej czujesz się w swoim towarzystwie i wśród osób najbardziej zaufanych. Relaksujesz się na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, ziemi i wody, która wydaje się koić Twoje emocje i myśli. Inni mogą postrzegać Ciebie jako osobę trudną w obyciu, nieco zamkniętą w sobie, a może nawet i nieśmiałą, trochę ekscentryczną. Ziemia Ciebie stabilizuje - ułatwia planowanie i analizowanie, które w oczach innych może uchodzić za kompletnie niepotrzebne.

Co to jednak oznacza dla Ciebie i jak wykorzystać żywioł? Będąc w dominującym wpływie żywiołu Ziemi nie bujasz w obłokach. Wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Twoje cele są realne i często materialne. Można na Ciebie liczyć, jesteś niezawodna. Jak już coś powiesz, to musi tak być. Nie lubisz zmian i nowych doświadczeń. Cenisz sobie przewidywalność i stabilizację. Musisz jednak uważać, by nie być zbyt przyziemną osobą. Często żywioł Ziemi powoduje, że osoba jest bardzo materialistyczna i nie potrafi docenić niczego lub nikogo w swoim otoczeniu. Ciągle jej mało, a pęd za tym, aby mieć więcej (bezpieczniej) niekiedy przerasta. Pozwól sobie na zbudowanie także czegoś duchowego i niematerialnego. Dbaj o rozwój duszy, aby zaczęła ona śpiewać, a nie tylko dokonywać kolejnych korekt w papierach, bilansach czy planach.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji