widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-10-18

Cztery wymiary intuicji - jak mogą nam pomóc?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Cztery wymiary intuicji - jak mogą nam pomóc?" .Przy wszechobecnym pędzie najczęściej nie zapominamy o wszelkiego rodzaju obowiązkach, lecz o sobie samych. Z każdej strony "atakują" nas drażliwe bodźce - informacje, obrazy i hałasy - oglądamy telewizję, przeglądamy strony w internecie lub siedzimy godzinami na telefonie. Nawet jak idziemy do pracy czy szkoły, to po drodze mijamy wiele reklam, dostajemy ulotki, słuchamy rozmów przechodniów lub widzimy plakaty powieszone na okolicznych drzewach. Żyjemy w ciągłej ekspozycji świata zewnętrznego. Pozwalamy nawet prowadzić się temu, co zobaczymy. Wierzymy w nowe kanony piękna, w konsumpcjonizm i uniwersalne sposoby na szczęśliwe życie. Podążamy za tym nie myśląc czego tak naprawdę my sami chcemy i potrzebujemy od życia. Gubimy siebie i pozwalamy, aby to inne osoby wytyczały nasz kierunek. Co więc zrobić, żeby wrócić do korzeni, do swojej wewnętrznej mocy i dowiedzieć się czego chcemy? Jako pierwszy krok do odzyskania siebie, wykorzystajmy naszą własną intuicję.

Początkowo ćwiczenie intuicji może wydawać się dość trudne i czasochłonne. Trzeba nauczyć się być tu i teraz, a także słuchać tego, co ma nam do powiedzenia nasz wewnętrzny głos. Zauważać odpowiedzi naszej intuicji, które nie zawsze będą jasne i proste. Pomagać w tym może medytacja i joga. Przydać się może także częste przebywanie na dworze wśród roślin i zwierząt. Jednak na samym początku najlepiej odłączyć się od czynników zagłuszających intuicję, czyli od Internetu, telewizji czy telefonu. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt kategoryczny krok, to zacznij delikatnie... Odłóż całą elektronikę na godzinę przed snem. Pobądź ze sobą w ciszy, przykryj się kocem i wypij ciepłą herbatę. Początkowo to ćwiczenie może wydawać się trudne, poczujesz się nieswojo lub będziesz znów myśleć o tym "co się dzieje u innych czy na świecie". Zaufaj jednak, że po kilku takich dniach odczujesz różnicę. Będziesz lepiej spać, obudzisz się z większą ilością energii, a także zaczniesz słyszeć swoją intuicję. Ogranicz bodźce zewnętrzne, aby wewnętrzny głos mógł również się odezwać. Musi na to zyskać nie tylko czas, ale też przestrzeń.

Twój głos wewnętrzny zaczął się odzywać - może nie jesteś tego pewien, ale masz już takie wrażenie. To na początek wystarczy. Jak więc wykorzystać intuicję w codziennym życiu? Poprzez zadawanie jej pytań. Ważne jest jednak, aby prawidłowo zadać to pytanie, a dokładniej - odpowiednio pytać intuicję w zależności od jej poziomu. Ogólnie wyróżnia się cztery poziomy intuicji. Od tego na jakim etapie się znajdujesz, zależy o co możesz ją zapytać, żeby uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.

Pierwszy wymiar intuicji

Jest to najbardziej podstawowy wymiar intuicji. Można o nim powiedzieć, że jest pierwotnym instynktem. Ten poziom intuicji ma dość mały zakres, jednak najłatwiej jest z niej korzystać osobom początkującym. Na tym poziomie pytania nie powinny być zbyt trudne i rozbudowane, nie powinny też tworzyć wątpliwości. Powinny być to pytania bardzo konkretne, bazujące na odpowiedzi "tak" lub "nie". Innymi słowy będą to pytania, na które wystarczą właśnie te odpowiedzi. Mogą to być pytania typu: "czy to mi się podoba?", "czy chcę tu zostać?", "czy wziąć tą rzecz?".

Drugi wymiar intuicji

Drugi wymiar intuicji oparty jest na energii serca. Zachęca on do praktykowania takich cech jak odwaga, troska, empatia czy współczucie. Pozwala na komunikację ze światem, na łączenie się z otoczeniem. Nie wymaga werbalnych połączeń. Pozwala poczuć jedność z otoczeniem i zrozumieć to, czego nie da się opisać słowami. Pytania na tym poziomie mogą być trochę bardziej rozbudowane. Pomagają one zrozumieć siebie i swoje potrzeby. Mogą to być pytania takie jak: "co ja lubię robić?", "jakie są moje pasje?", "czy właśnie taką osobą chcę być?".

Trzeci wymiar intuicji

Trzeci wymiar odpowiedzialny jest za postrzeganie pozazmysłowe. Jest to moc wizjonerska oraz atrybuty z nią związane takie jak wyobraźnia, kreatywność i pewność siebie. Są tu nietuzinkowe pomysły, dzięki którym potrafimy wykorzystać przedmioty w inny sposób niż było to w pierwotnym zamiarze. Na tym poziomie mamy już aktywne centrum mądrości, przez co pytania mogą być ze znacznie szerszym zakresem. Przykładowe pytania to: "jak mogę się rozwijać?", "jakie są moje możliwości?", "jaki jest cel mojego życia?".

Czwarty wymiar intuicji

Ten wymiar to prawdziwa jedność i połączenie z mądrością Wszechświata. Jest to najbardziej niefizyczny poziom intuicji. Następuje jedność z Najwyższą Jaźnią. Umożliwiona jest głęboka świadomość i pewność siebie samego. Jest tu czysta świadomość, spokój i harmonia. Nie ma już tu pytań, wszystko jest już wyjaśnione i jesteśmy pewni oraz świadomi siebie samych. Czwarty poziom jest najwyższym poziomem pełnego oświecenia.

Zaufaj sobie, aby zacząć żyć w harmonii i spokoju. Naucz się słuchać intuicji, zadawać jej pytania i zauważać odpowiedzi. Rozwijając intuicję dotrzesz do samego środka siebie samego, do swojego rdzenia i prawdziwych pragnień. Pomyśl o tym jak o przygodzie i bez zamartwiania się zacznij od razu to stosować. Teraz możesz zastanawiać się nad tym "po co to robić?" - odpowiedź jest w Tobie. Kiedy już ją znajdziesz, to będzie dla ciebie powód do szczerego uśmiechu.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji