widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-13

Styczniowa pełnia i nów - zobacz co tym razem mogą ze sobą przynieść!Od zarania dziejów człowiek patrzył w niebo i zastanawiał się nad tym, jakie prawa mogą rządzić życiem na Ziemi. Obiektem najbardziej tajemniczym i wzbudzającym największe zdumienie był oczywiście dziwny świetlisty twór, który potrafił zmieniać swój kształt. Tak, to właśnie Księżyc wzbudzał duże zainteresowanie ludzkości. Do dziś fascynuje nas jego zmienność i wpływ na nasze życie. Wiele współczesnych analiz i badań również podtrzymują tezę, że poszczególne stadia widoczności księżyca mają wpływ na nasze samopoczucie, zachowanie, a także i zdrowie.

Księżycowa energia jest jedną z najsilniejszych, która co miesiąc wpływa - w odmiennym stopniu - na wszystkie żywe istoty. Jednego dnia - za jego sprawą - możemy czuć przypływ sił i witalności, a innym razem - również pod jego wpływem - zamarzymy jedynie o tym, aby schować się pod ciepłym kocem i usnąć. Księżyc potrafi nasze wewnętrzne baterie naładować i rozładować. Wielokrotnie dotyka to jedynie niektórych aspektów naszego życia, a nie jedynie samopoczucia. To wszystko zależy bowiem od położenia satelity względem innych ciał niebieskich. Ważne jest to, w jakim znaku Zodiaku przebywa Księżyc. Co przyniesie ze sobą styczeń? Czy Księżyc wesprze nas w realizacji noworocznych postanowień? Jak zadziała na nas zaćmienie ziemskiej satelity? O tym dziś powiemy słów kilka... :)

Pełnia Księżyca

W dniu 10 stycznia doświadczymy pełni Księżyca znajdującego się w znaku Raka. Jaką energię będzie to dla nas niosło? Zodiakalny Rak będzie nas zachęcał do skupienia się głównie na kwestiach relacji i uczuć. Pomyślimy o naszych związkach partnerskich, przyjacielskich czy rodzinnych. Głównie o miłości lub jej braku, lecz także o wpłynie innych na nas samych. To będzie dobry moment na przyjrzenie się strukturze naszych powiązań z drugim człowiekiem i przewartościowanie tego, co dla nas w tej chwili najcenniejsze. Pełnia zdecydowanie będzie sprzyjać pracy nad naszym wnętrzem i uwolnieniu się od szkodliwych dla nas zależności. Kiedy czujesz, że to inni przejęli kontrolę nad Twoimi decyzjami i planami, to doskonały moment na wzięcie spraw w swoje ręce.

Pełnia w Raku sprzyja jednak nie tylko sprawom relacji, lecz również tym związanym z naszym miejscem zamieszkania. To dobry czas na noworoczne porządki - jeśli ktoś jeszcze nie zrobił ich przed Świętami - szczególnie na wprowadzanie do naszego otoczenia nowych i miłych dla nas energii. Planowałeś przemeblowanie czy porządek w garderobie? Poproś bliskich o pomoc i wspólnie zadbajcie o reorganizację przestrzeni, aby znów stała się przejrzysta i miła dla oka. Podczas wspólnej pracy uważnie i cierpliwie słuchaj swoich bliskich, aby usłyszeć to, co naprawdę pragnęli Tobie przekazać. Położenie pełni w Raku sprzyja bowiem rozwiązywaniu konfliktów oraz naprawie relacji.

Zaćmienie Księżyca

W obecnym roku będziemy mogli doświadczyć również aż czterech zaćmień Księżyca, gdzie pierwsze pojawi się właśnie w dniu 10 stycznia. Zaćmienie towarzyszące pełni może również zintensyfikować wszystkie energie, które pragnie nam przekazać zodiakalny Rak. Odczucia i doświadczenia związane z rodziną, relacjami, naszą tradycją czy domem mogą więc wyjątkowo silnie na nas oddziaływać i zapaść w pamięć.

Zaćmienie Księżyca może również spowodować powstanie energetycznej ,,pętli", która zasięgnie energii nowiu, którą odczuliśmy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Może to sprawić, że powrócimy do myśli, spraw czy rozmów, które zostały poruszone dnia 26-ego grudnia. Kiedy jednak zaufamy naszej intuicji i głosowi rozsądku, oraz okażemy wyrozumiałość, to bez większych problemu przebrniemy przez wszystkie zadania, jakie szykuje dla nas energia lunarna.

Księżyc w nowiu

Nów zagości na naszym niebie dnia 24 stycznia, kiedy to Księżyc znajdzie się w zodiakalnym Wodniku. Będzie to czas sprzyjający skupieniu się głównie na nas samych - na naszych potrzebach, pragnieniach czy planach na przyszłość. Wodnik zachęci nas do wsłuchania się we wewnętrzny głos i zmotywuje do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań dla nurtujących nas spraw. Doda nam sił w rozwiązywaniu trudnych dla nas kwestii, lecz jednocześnie sprawi, że chętniej uciekniemy w przyjemności niż w obowiązki.

Ten czas może nie okazać się dla nas łatwy, ponieważ Wodnik to znak o tyle trudny, co nieprzewidywalny. Nasze decyzje mogą zarówno okazać się dobre, jak też nieprzemyślane. Nastrój może płatać nam figla, a rozmowy przybierać nieoczekiwany obrót. Zdecydowanie warto zachować więc dozę ostrożności przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych, lecz jednocześnie pozwolić prowadzić się Wodnikowi po meandrach naszego wnętrza i rozeznaniu naszych potrzeb. Ten czas wyjątkowo będzie sprzyjał również każdego rodzaju twórczości i zabawie.

Styczniowy nów pragnie również nam coś obiecać, bowiem zapowiada, że nasza cierpliwość i praca zostaną wynagrodzone w kolejnych miesiącach. Wodnik będzie nas kusił i zachęcał do dziecięcej radości, lecz jeśli rozważnie pogodzimy to z odpowiedzialnością - przejdziemy przez ten czas zwycięskim krokiem. Każdy nów ma również to do siebie, że działa jak czysta karta, którą pragniemy zapisać. To grunt, na który wysiewamy nasiona, aby zebrać z nich jak najcenniejsze plony. Styczniowy nów będzie nam w tym sprzyjał, kiedy tylko podejdziemy do niego rozważnie i cierpliwie :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji