widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-12-17

Zimowy poradnik afirmacyjny - sprawdź jak szybko możesz poprawić swój dzień!Ach ta piękna zima! Wokół śnieg, świąteczne lampki i dzieci z sankami. Aż chce się żyć i cieszyć! Szkoda tylko, że taki obrazek jest już wyjątkową rzadkością. Coraz częściej zima jest bezśnieżna albo z krótkim "białym epizodem", który przeradza się w nieznośną chlapę. Pozostałe dni wydają się bardziej przedłużeniem szarej jesieni. Na dodatek z jeszcze niższą temperaturą na zewnątrz. Dokładnie - jesień zdaje się trwać o wiele dłużej - wydaje się, że wręcz "przejęła" piękną, śnieżną zimę. Jeżeli więc to właśnie o jesieni mówi się jako o depresyjnej porze roku to co zrobić, gdy trwa jeszcze dłużej? Jak sobie pomóc, kiedy nasz nastrój nie dopisuje?

Zimą dni są coraz krótsze. Często do pracy idziemy, kiedy wciąż jest ciemno i wracamy z niej także w ciemności. Nawet, jeśli pracujemy zdalnie - z domu - widok za oknem nie przekonuje i nie motywuje. Jest szaro i ponuro. Słonko wyjrzy jedynie na chwilkę i to rzadko. Często pada deszcz i wieje porywisty wiatr. Jak już spadnie śnieg i doda nam trochę energii, to po kilku dniach topnieje i znów widzimy jak przeciekają nam buty. Dodatkowo, wielkimi krokami zbliżają się święta - czas gonitwy za prezentami, wielogodzinnego gotowania i sprzątania całego mieszkania. Wszystko zdarza się nam dokuczać ze zdwojoną siłą - zwłaszcza teraz, gdy kontakt z innymi ludźmi jest utrudniony, nie można swobodnie wyjść w ulubione miejsca i niemalże na każdym kroku pojawiają się nowe zakazy. Tegoroczna zima może być dla wielu z nas wyjątkowo trudnym czasem. Jeśli tego nie odczuwasz w ten sposób - jesteś szczęściarzem i nie masz się czym martwić. Jeżeli jednak martwisz się i nie czujesz się szczęśliwy - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Zauważasz jak Twój nastrój się pogarsza. Chęci do działania zanikają. Dni robią się takie same. Praca, telewizja, sen. Monotonia i nostalgia. Spadają wibracje. Nie możemy znaleźć sobie miejsca czy zajęcia... a nawet jak znajdziemy, to szybko się nam odechciewa. Czas depresyjny nadal trwa. Czas jednak coś z tym zrobić, żeby nie przespać tego zimowego czasu. Co można zrobić? Na wstępie warto zadbać o świątynię, w której mieszka nasz duch - o ciało. Można zacząć ćwiczyć, żeby mieć więcej energii. Można zacząć lepiej się odżywiać albo poszukać jakiejś nowej, ekscytującej pasji. Trudno jednak wykonać pierwszy krok, kiedy nie czujemy motywacji. Można więc - a nawet trzeba - zastosować dość prosty sposób na naprawienie naszego dnia. Rozpocznijmy więc od fundamentu, jakim z pewnością są afirmacje.

Afirmacje to pozytywne słowa i myśli na temat siebie samego, innych ludzi oraz całego świata. Mają nas utwierdzać w przekonaniach, które wypowiadamy i wizualizujemy. Są czymś miłym, ciepłym i pozytywnym. Mają za zadanie wpłynąć na nas, mamy w nie uwierzyć i mają w nas zostać na dłużej. Co więcej, nie są to jedynie słowa - choć słowa są tu niezmiernie ważne - są to silne przekazy energetyczne, które wysyłamy do Sił Wyższych, energii wrzechświata, aby mogły do nas powrócić w postaci silnych i pozytywnych wibracji energetycznych. Aby nasze słowa mogły zadziałać - nasze praktyki powinny być stosowane regularnie. Niezależnie od tego, co się dzieje na zewnątrz i wewnątrz nas samych. Nawet jak już czujemy, że zaczynają działać, to i tak powinniśmy jeszcze - przynajmniej przez jakiś czas - popracować z naszą podświadomością. Afirmacje mają nam pomóc "dookreślić się", czyli stworzyć prawidłowe wzorce myślenia i tym samym nakierować nas na odpowiednią drogę. Afirmowanie traktujemy więc jak branie witamin czy odpowiednich na daną chwilę lekarstw - należy przyjmować je regularnie, w odpowiednich dawkach, aby być w pełni sił i zdrowia :)

Jak stworzyć i stosować afirmację? Afirmacja powinna być dość krótka, precyzyjna i zwięzła. Musi to być proste i precyzyjne stwierdzenie, które rozumiemy i chcemy przyciągnąć do naszego sposobu myślenia. Co najważniejsze - nasze stwierdzeni - musi być pozytywne. Afirmację należy wypowiadać na głos lub w myślach. Najlepiej powtarzać je kilkukrotnie, przykładowo po 10 razy w trakcie jednej "sesji". Ilość sesji jest zależna od potrzeb, możesz zacząć od powtarzania 3 razy dziennie, a później zwiększyć lub zmniejszyć tę ilość. Afirmacje możesz powtarzać wszędzie - przed lustrem, w łóżku, czy nawet w autobusie. Zwłaszcza, kiedy czynisz to w myślach - możliwości afirmowania stają się niemal nieograniczone. Nie musisz więc martwić się o brak czasu dla siebie, ponieważ zawsze znajdziesz dla siebie kilka minut, aby skupić się na własnych myślach :)

Świadome afirmacje mogą skutecznie przeprogramować nasze myśli. Jak zmieni się myślenie, to automatycznie podniesie się nasza wibracja i zmienią się również nasze czyny. Za czynami przyjdzie też zmiana naszego życia, a także zauważymy wpływ naszej energii na otoczenie. Prawo energetyczne (prawo przyciągania) wyraźnie nam wskazuje kierunek - przyciągniesz do swojego życia energię, którą sam jesteś przepełniony. Pozytywna, pełna miłości afirmacja przyciągnie szczęście, dobro i miłość do Twojego życia. Co więc powtarzać? To już wszystko zależy od Ciebie. Możesz spróbować stworzyć swoją własną afirmację lub wykorzystać jedną z przykładowych:

W pełni akceptuję siebie.
Kocham siebie i innych.
Jest mi dobrze.
Mam kochającego męża/żonę.
Jestem bezpieczny.
Jestem zdrowy i silny.
Zasługuję na szczęście i miłość.
Ufam swojej intuicji.
Decyduję o sobie.
To jest dobry dzień.
Każdy dzień jest dla mnie darem.
Wszystko mi się uda.
Wiem czego chcę od życia.
Szanuję innych.
Jestem piękna i zdolna.
Dziękuję za wszystko.

Pomyśl o tym, czego pragniesz. W afirmacjach nie używaj słowa "nie" i nie używaj stwierdzień nacechowanych negatywnie - najczęstszym błędem jest bowiem formuowanie zdań typu: "nie chcę być biedna; nie chcę być nieszczęśliwa; nie chcę być nieszanowany" itp. Używamy zawsze stwierdzień pozytywnych, w czasie teraźniejszym, więc analogicznie budujemy takie zdania: "jestem bogata; jestem szczęśliwa; jestem szanowany" itp. Później zapewne znajdziesz inne afirmacje, które wpłyną na Ciebie. Takie, które są potrzebne właśnie Tobie. Niech myśli się spełnią. W końcu są prawdą. Uwierz w nie i przekazuj swoją energię dalej. Mów do siebie dobrze i czule. Myśl o sobie i innych pozytywnie. Wykorzystuj siłę swojej podświadomości, a los odwdzięczy się Tobie pozytywną energią!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji