JAKIM JESTEŚ KIEROWCĄ WEDŁUG ZNAKU ZODIAKU?

JAKIM JESTEŚ KIEROWCĄ WEDŁUG ZNAKU ZODIAKU?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."JAKIM JESTEŚ KIEROWCĄ WEDŁUG ZNAKU ZODIAKU?"

Istnieją na tym świecie osoby, które zdają się być stworzone do prowadzenia samochodu i nie mają z tym najmniejszego kłopotu. Inni natomiast muszą włożyć w to sporo nauki oraz czasu - nawet już po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Czy zastanawiałeś się może w jaki sposób na to i na poźniejszy sposób jazdy wpływa Twój znak zodiaku? Możesz być zdziwiony, lecz może on dużo podpowiedzieć, jeśli chodzi o Twoje umiejętności i predyspozycje za kierownicą. Część znaków to urodzeni kierowcy, inne zaś nie czują się w tym najlepiej, co najczęściej widać od razu. Sprawdź jakie predyspozycje przygotował dla Ciebie zodiak.

BARAN

Z natury jest on typem człowieka niecierpliwego i nerwowego, co ma swoje przełożenie w jeździe samochodem. Zawsze się spieszy i zdarza mu się często przekraczać dozwoloną prędkość - czym zupełnie się nie przejmuje - najważniejsze, aby dotrzeć do celu bez szwanku i opóźnień. Baran jest też bardzo uparty i nieco krnąbrny. Lubi wyprzedzać innych kierowców, aby koniecznie pokazać im kto tu tak naprawdę rządzi. Czasem nawet przejedzie na czerwonym lub wymusi pierwszeństwo przejazdu, oczywiście bez zbędnych zmartwień. Irytuje go, kiedy musi kogoś przepuścić, czy to innego kierującego, czy też pieszego. Nie ma również wyrozumiałości dla osób ze świeżo zdanym prawem jazdy czy dopiero uczących się - widok pełzającej przed nim ?elki? sprawia, że w kieszeni otwiera mu się przysłowiowy nóż. Wydaje się, że zapomniał bowiem czasy, kiedy sam zaczynał przygodę za kierownicą. Pomimo tego braku cierpliwości i ryzykownego stylu jazdy, bardzo rzadko zdarzają mu się wypadki - trochę w tym zasługa farta, a trochę - mimo wszystko - dobrych predyspozycji i umiejętności.

BYK

Ten rodzaj kierowcy jest wyjątkowo spokojny. Wydaje się, że niemal z nerwami ze stali. Trudno wyprowadzić go z równowagi podczas prowadzenia auta - niezależnie od tego, co się dzieje na drodze. Nawet piraci drogowi nie robią na nim żadnego wrażenia, choć sam - z reguły - jeździ przepisowo. Jest też pewny siebie, co sprawia, że nie boi się jeździć z większą prędkością, jednak zawsze jest to prędkość bezpieczna. Może czasami zdarzy mu się nie zatrzymać w porę na światłach, lecz woli wybrać to od gwałtownego hamowania, co jest znacznie bardziej ryzykowne. Zdenerwować go może jedynie rażące pogwałcenie przepisów oraz brak kultury na drodze. Byk unika odbierania telefonów i innych rozkojarzeń, kiedy prowadzi samochód. Lubuje się jednak w słuchaniu swojej ulubionej muzyki podczas jazdy, wtedy czuje się jak ryba w wodzie.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta są bardzo energiczne i oryginalne, co ma swoje odzwierciedlenie także w byciu kierowcą. Lubią wyróżniać się z tłumu, często wybierają np. nietuzinkowe auto czy ciekawe dodatki do niego. Bywają nieco roztrzepane, czasami wykonują inne czynności podczas jazdy np. piszą wiadomości, rozmawiają z kimś lub poprawiają makijaż w lusterku. Bardzo dobrze podchodzą do poznawania nowych, nieodkrytych jeszcze tras, choć lubią również, kiedy podróż jest dokładnie zaplanowana. Przestrzegają zasad bezpieczeństwa i upominają innych pasażerów, np. o zapięcie pasów. Lubią jechać szybko, jednak nie bawi ich bezsensowne wyprzedzanie i preferują jechać swoim pasem niż urządzać wyścigi. Zazwyczaj dojeżdżają w ustalone miejsce na swoich zasadach - zdarza się im spóźnić, kiedy po drodze zobaczą ciekawe miejsce lub ulubioną restaurację. Bliźnięta mają dobry refleks i zachowują podczas jazdy bystrość umysłu, dlatego są dobrymi kierowcami.

RAK

Raki niekiedy obawiają się jazdy samochodem i podchodzą do niej nadzwyczaj rozważnie. Nawet, jeśli posiadają prawo jazdy już od dłuższego czasu, to bywają takie momenty, że jadą bardzo ostrożnie - prawie jakby były świeżymi kierowcami. Mają tendencję do nadmiernego stresowania się, czasami dręczą ich obawy o potencjalny wypadek, który mógłby się źle skończyć, choć tak naprawdę rzadko dochodzi do takich sytuacji. Niemniej jednak jazda autem wywołuje w nich dużo niepotrzebnego stresu i wcale nie jest przyjemna, także dla pasażerów. Rak potrafi łatwo wpaść w panikę, kiedy zobaczy na jezdni niespodziewanego przechodnia lub ktoś na niego zatrąbi. Lubi za to samochody i samo posiadanie auta, do którego podchodzi trochę tak, jak dzieci do wymarzonej zabawki.

LEW

Lew jest święcie przekonany o tym, że to właśnie on jest królem szos. Uwielbia popisywać się na drodze i patrzeć z pogardą na innych kierowców, którzy według niego nie dorastają mu swoją jazdą do pięt. Umiejętności szlifuje przez długie lata, ale jest tak pewny siebie, że czasami nie zwraca uwagi na innych i potrafi np. zapomnieć o zmniejszeniu prędkości i ochlapać pieszych deszczówką. Zdarza mu się używać sygnału dźwiękowego, gdy jest to niepotrzebne. To właśnie Lwy lubią zmusić innego kierowcę czy rowerzystę do szybszej jazdy, aby nie ?taranował? mu drogi. Ten kierowca jest impulsywny, łatwo się denerwuje, gdy ktoś inny nie jedzie po jego myśli, często dając temu słowny upust. Jednym słowem należy się go strzec. Nie ma wyrozumiałości, za to potrafi wytknąć innym błędy, nawet te malutkie.

PANNA

Panny, z natury przepełnione zdrowym rozsądkiem, nade wszystko cenią sobie ostrożność i jazdę zgodną z nawet najdrobniejszymi przepisami. Jako kierowcy - dość często ? boją się, że popełnią jakiś błąd, np. krzywo zaparkują czy zahaczą lusterkiem inny samochód, dlatego już wsiadając do auta, Panna bywa nieco podenerwowana. Jej nastrój potrafi udzielać się także pasażerom, choć ten znak jeździ zazwyczaj bezpiecznie. Zazwyczaj, bo niestety w podbramkowych sytuacjach zaczyna panikować i kompletnie tracić głowę. Jest bardzo wrażliwa, jeśli cokolwiek pójdzie źle, wytyka to sobie. Dzieje się to z taką intensywnością, iż czasem wyglada to, jakby spowodowała zagładę świata albo co najmniej karambol. Choć nie jest złym kierowcą, podchodzi do tego zbyt emocjonalnie, co czasem bywa największym źródłem problemów na drodze.

WAGA

Jest kierowcą dość przeciętnym, głównie dlatego, że ani nie przywiązuje do tego większej wagi, ani też nie czerpie z jazdy żadnej szczególnej przyjemności. Samochód służy jej jedynie jako środek do celu. Czasami łamie przepisy, jednak nie jest to na tyle poważne, aby od razu powodować zagrożenie na drodze. Można poczuć się przy niej bezpiecznie, dlatego że nie ma skłonności do nadmiernej paniki za kółkiem, ani też do fanatycznego przestrzegania wszystkich zasad ruchu drogowego. Znajduje w tym wszystkim tak zwany złoty środek. Tempo jazdy Wagi również jest najczęściej umiarkowane. Nie ma problemu z ustąpieniem pierwszeństwa, gdy zachodzi taka potrzeba.

SKORPION

To chyba największy pirat drogowy wśród całej ferajny zodiaku. Jazdę po ulicach miasta traktuje niczym wojnę z wrogiem - może być po trupach, byle do celu. Często przekracza dozwoloną prędkość jazdy. Nie zawraca sobie głowy przepisami, ani nawet tym, że policja wlepi mu mandat. Poprzez swoje brawurowe manewry w innych kierowcach wywołuje strach. Jeździ gwałtownie, szybko i agresywnie, dając upust swoim impulsom. Za kierownicą jest pewny siebie, ma też duże umiejętności unikania trudnych drogowych sytuacji i zawsze wychodzi ze wszystkiego obronną ręką. Dzięki dobrej koncentracji, refleksowi i zwykłemu szczęściu, nie zdarzają mu się częste wypadki. Jeśli już jednak jakiś się przytrafi - może być ?widowiskowy? i poważny. Skorpion irytuje się, kiedy jest zmuszony jechać - jego zdaniem - zbyt wolno lub gdy na ulicy zbyt mało się dzieje. Taki rozwój spraw staje się dla niego zbyt nudny, potrzebuje bowiem ciągłych wyzwań i adrenaliny. Kiedy dużo się dzieje, w końcu czuje, że żyje. Ten kierowca uwielbia wyprzedzać innych i rzadko ściąga nogę z gazu. O istnieniu hamulca najchętniej w ogóle by nie pamiętał. Jazda sprawia mu dziecięcą radość, gdy uda się kogoś przechytrzyć i wcisnąć się na trzeciego na pas ruchu. Nie ma co dłużej ukrywać, on to po prostu kocha. Niestety czasem zapomina, że drogi publiczne nie są miejscem wyścigów rajdowych.

STRZELEC

Strzelca zawsze i wszędzie wprost roznosi, dlatego nie potrafi skupić się zbytnio na prowadzeniu pojazdu. Już po krótkiej chwili zaczyna mu brakować cierpliwości i koncentracji. Zaczyna marzyć o ucieczce z samochodu i jest coraz bardziej rozkojarzony - co raz na jakiś czas skutkuje drobną stłuczką. Nie ma za to problemu z obawami czy strachem, a wręcz jego odwaga niekiedy zbliża się do głupoty. Lubi przemierzać wiejskie, kręte drogi, nie zwalniając przy tym na zakrętach, to dla niego wspaniała przygoda. Przez swoje roztargnienie często gubi drogę lub spóźnia się, podziwiając widoki za szybą. Strzelce znane są również z nagminnego rysowania auta, pozostawiania otwartej szyby czy bagażnika. Kawę lubią postawić na dachu auta, aby mogła ich zaskoczyć swą obecnością na tylnej szybie podczas ruszania z miejsca.

KOZIOROŻEC

Koziorożce są bardzo odpowiedzialne, także w ruchu drogowym. Nie pozwalają sobie na żadne ustępstwa czy łamanie przepisów. Początek ich przygody za kierownicą to wielkie prędkości i głośna muzyka, lecz - kiedy pierwsze emocje już opadną ? nie będzie już większych szaleństw z jego strony. Tego kierowcę cechuje bowiem duże opanowanie, spokój i rozwaga. Za kierownicą czuje się bardzo pewnie, właśnie dlatego, że za wszelką cenę unika wszelkich niebezpiecznych sytuacji. Wolałby się niepotrzebnie zatrzymać niż ryzykować stłuczkę. Jeśli jedzie z kimś, to otacza pasażera opieką i zainteresowaniem. Chce bowiem, aby ten również poczuł się bezpiecznie. Ponadto szczególnie dba o swój samochód, regularnie poddając go pieczołowitym zabiegom pielęgnacyjnym i odwiedzając zaufanego mechanika.

WODNIK

Ta oryginalna i wolna dusza nie skupia się zbytnio na samej jeździe, a mimo to wychodzi mu ona naprawdę nieźle. Prowadzi w sposób spontaniczny, może sprawiać wrażenie jakby był rozmarzony i myślami zupełnie gdzie indziej, jednak unika komplikacji i wypadków. Zdarza mu się nie zwracać uwagi na innych kierowców i najchętniej chciałby mieć zawsze pierwszeństwo. Lubi szybką jazdę, ale nie dlatego, żeby poczuć się od kogoś lepszy. Robi to wyłącznie dla własnej przyjemności i frajdy. Lubi zabierać ze sobą innych pasażerów, aby móc prowadzić z nimi pogawędki, zwłaszcza na tematy natury filozoficznej. Na pewno nie da się z nim nudzić.

RYBY

Ryby są bardzo marzycielskie, przez co zdarza im się nie myśleć o jeździe, a o kilkunastu innych sprawach, które wcale jej nie dotyczą. To oderwanie od rzeczywistości powoduje, że nie są najlepszymi kierowcami. Często zdarza im się o czymś zapomnieć, nie włączyć na czas kierunkowskazu czy w ostatniej chwili stwierdzić, że ich pas ruchu właśnie się kończy i przeżyć bliskie spotkanie z krawężnikiem. Ogólnie przestrzegają przepisów i nie denerwują się bez potrzeby. Lubią jechać dość szybko, jednak nie przekraczają dozwolonych norm - wyjątkiem są właśnie te wspomniane momenty zapomnienia się. Nie lubią, kiedy na drodze panuje zbyt duży ruch, rozprasza je to. Długie i puste drogi są dla nich najbardziej komfortową trasą.