Młodzi uczniowie według znaku zodiaku.

Młodzi uczniowie według znaku zodiaku.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Młodzi uczniowie według znaku zodiaku".

Minęło już kilka dobrych tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego, a niektórzy myślą już o kolejnych wakacjach ... Nowy rok to nowe wyzwania, możliwości i ścieżki, którymi można byłoby podążyć. Aby umilić sobie ten niełatwy czas - warto poświęcić chwilkę i dowiedzieć się jakim typem ucznia jesteście według swojego znaku zodiaku. A jeśli lata szkolne macie już dawno za sobą, może ciekawi Was jak w szkole zachowują się wasze dzieci czy bliska rodzina? Zapraszamy do lekkiej lektury na jesienny wieczór.

BARAN
Barany - jak okiem sięgnąć - lubią rywalizację i ma to swoje odzwierciedlenie podczas lekcji, które naprawdę je interesują. Od małego będzie chciał sam decydować o tym, co chce robić w życiu i jaki rodzaj wiedzy jest dla niego najlepszy. Barany nie mają w zwyczaju angażować się w cokolwiek, co nie jest dla Nich pociągające - dlatego ważne, aby skupiły się w pełni na przedmiocie, który bez reszty je pochłania, a resztę przedmiotów spokojnie odłożyły na nieco dalszy plan. Kiedy Baran nie zapłonie od razu miłością do chemii czy fizyki, to nie będzie się ścigał o najlepsze oceny i mogą nie pomóc tu korepetycje. Na pewno wykaże się na zajęciach wychowania fizycznego - tutaj szczególnie uda mu się zabłysnąć, a dodatkowo wyrzuci z siebie nadmiar nieposkromionej energii. Barany z reguły się nie poddają i są mocno zdeterminowane, dlatego udaje im się osiągać założony cel. Nie oglądają się przy tym na inne osoby, co nieraz może stać się przyczyną nieporozumień czy kłótni z rówieśnikami. W relacjach rówieśniczym Baran naturalnie preferuje przewodzić. Chętnie pełni ważne funkcje w samorządzie szkolnym, jednak musi uważać, aby nie być zbyt władczy w stosunku do innych uczniów. Cierpliwość czy dyplomacja niestety nie są jego mocną stroną.

BYK
Byki bardzo cenią sobie w życiu przyjemność, wygodę i bezpieczeństwo. Jest to widoczne już od pierwszych szkolnych lat, kiedy to małym Byczkom nagminnie zdarza się najpierw zająć miłymi rzeczami, a odrabianie lekcji zostawiać na ostatnią chwilę. Mimo tego mają w sobie niesamowity upór i duże samozaparcie w nauce - nawet, jeśli bywa to nauka na ostatnią chwilę przed sprawdzianem. Nie są jednak stworzone do życia pod presją i gdy taka sytuacja się powtarza, może to niekorzystnie odbić się na ich samopoczuciu. Bardzo ważnym jest, aby od małego nauczyły się pewnej rutyny wykonywania zadań. Byk najlepiej sobie poradzi, kiedy będzie działał powoli, ale metodycznie i skutecznie. Byki dobrze odnajdują się w przedmiotach związanych z naturą - biologia, geografia i fizyka potrafią być ich mocną stroną. Nie ma tu jednak specjalnych ograniczeń ? jeśli Byk czymś się zainteresuje, to "wejdzie w to na całego". Konsekwentność jest ich mocną stroną, czego nie można natomiast powiedzieć na temat aktywnego działania. Byki najczęściej idą na łatwiznę i chętnie biorą zwolnienia z wf-u.

BLIŹNIĘTA
Bliźnięta jako uczniowie często przejawiają wiele różnorodnych zainteresowań. Trudno jest trzymać się tylko jednego z nich i wielokrotnie z czegoś rezygnują, kiedy na horyzoncie pojawi się kolejny intrygujący pomysł. Z natury są gadułami, co może skutkować uwagami w dzienniczku, ale też dzięki własnie tej cesze - Bliźnięta doskonale czują się we wszelkiego rodzaju publicznych wystąpieniach, chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich czy zajęciach kółka teatralnego. Bardzo ważne są da nich kontakty społeczne. W szkole zależy im na towarzystwie oraz akceptacji ze strony kolegów  i koleżanek. Często wykonują kilka czynności jednocześnie i choć są do tego stworzone, to niekiedy mogą się nadmiernie rozpraszać i miewać lekkie problemy z ukończeniem zadań czy ważnych projektów. Mocną stroną Bliźniąt często jest matematyka, język polski, języki obce i technika.

RAK
Raki w wieku szkolnym często bywają nadmiernie nerwowe i nadwrażliwe, co niestety komplikuje ich młodzieńcze życie. Zauważamy, że młodym uczniom bardzo zależy na szkolnych osiągnięciach i sukcesach, a jednocześnie czasami nie radzą sobie z większymi emocjami. Taki z natury bywają nieco nieśmiałe i małomówne. Nie lubią być na pierwszym planie, lecz w głębi duszy potrzebują docenienia i pochwał. Zbyt mocno biorą do siebie jakąkolwiek krytykę, dlatego zarówno nauczyciele, jak i rodzice, powinni postępować z nimi odpowiednio łagodnie. Rak będzie potrzebował wiele zainteresowania i opiekuńczości, ale dzięki swojej wrażliwej duszy ma dużą szansę na osiągnięcia w dziedzinach artystycznych, często zostaje malarzem, pisarzem albo muzykiem. W szkole doskonale radzi sobie również na zajęciach chemii i fizyki.

LEW
Lwy są z natury bardzo dumne - także te małe lwiątka. W szkole od początku chcą być we wszystkim najlepsze i lubią znajdować się w centrum uwagi. Zazwyczaj wybierają sobie jedną dziedzinę, w której czują się najlepiej i chcą być w niej szkolną "gwiazdą". Lwy mają wrodzone zdolności aktorskie, co skutecznie pomaga im w przypadku jakichkolwiek problemów z udziałem nauczyciela. W większości przypadków wyjdą na swoje, umiejętnie wzbudzając w nim litość i współczucie. To często od Lwa możemy usłyszeć, że jego pracę domowę zjadł pies - mało który znak Zodiaku ma tyle odwagi, aby wypowiedzieć te słowa na głos. Młodzi lwi uczniowie bardzo lubią być chwaleni, co motywuje je do dalszych osiągnięć. Lubią przewodzić grupie, być liderami, tworzyć wokół siebie wianuszek kompanów. Choć wydają się często zarozumiałe i samolubne, w rzeczywistości są bardzo oddanymi i lojalnymi przyjaciółmi. Nigdy nie zostawią w potrzebie kolegi czy koleżanki ze szkolnej ławki - również, jeśli chodzi o ściąganie na klasówce. Lwy doskonale radzą sobie na zajęciach z w-fu, matematyki, języka polskiego i biologii.

PANNA
Panny słyną z ogromnej pracowitości, co widać już od najmłodszych lat. W szkole pilnie się uczą i regularnie przyswajają nowy materiał, aby potem nie mieć zaległości. Na samą myśl o odłożeniu czegoś na później i spiętrzeniu zadań do wykonania - przeszywa je zimny dreszcz grozy. Panny - jako jedne z nielicznych - lubią się uczyć i stawiać sobie poprzeczkę bardzo wysoko, czasami nawet za wysoko. Bo przecież nic się nie stanie, gdy Panna nie dostanie ze sprawdzianu kolejnej szóstki, tylko czwórkę - ona sama jednak nie do końca to pojmuje. Zawsze chce być doskonała, wyróżniona i wyjątkowa. Bardzo lubi porządek i poczucie kontroli, na każdej lekcji pieczołowicie układa książki i piórnik tak równiutko, jakby w oczach miała linijkę. Najlepiej będzie od dziecka uczyć Pannę tego, że nie musi być zawsze idealna i najlepsza, a jest wystarczająco mądra i dobra - to zaprocentuje w przyszłości. Panny świetnie odnajdą się w dziedzinach, które je zafascynują. Wyjątkowy dar mają do matematyki, języka polskiego i języków obcyc. Rzadko dobrze czują się na zajęciach z w-fu. Ciekawsze niż w-f są już dla nich wycieczki szkolne - podczas nich potrafią wyluzować i szaleć z rówieśnikami.

WAGA
Wagę od dzieciństwa wyróżnia zamiłowanie do ładnych rzeczy, modnych i gustownych ubrań oraz gadżetów, dlatego koniecznie musi mieć je w szkole. Najpiękniejsze przybory szkolne i eleganckie wdzianko na początek roku szkolnego są dla Wagi gwarancją dobrego samopoczucia i sukcesu. Z reguły nie ma problemów z nauką, jest inteligentna i większość tematów przychodzi jej z łatwością. Ten znak bardzo ceni sobie życie w harmonii z otoczeniem, dlatego niezbyt dobrze reaguje na jakiekolwiek konflikty i plotki. Waga potrzebuje grona koleżanek i kolegów, z którymi będzie żyć w pełnej zgodzie i oczywiście będą oni podziwiać jej najnowsze modowe nowinki. Podczas kłótni chętnie przyjmie rolę mediatora. Wagi mają duży zmysł estetyczny i często przejawiają talent plastyczny, muzyczny, taneczny lub do projektowania wnętrz. Przedmioty ścisłe mogą nie być dla Wagi interesujące - zwłaszcza, gdy nauczyciel nie wykłada w sposób ciekawy i przejrzysty. Bardzo ciekawa może być zaś informatyka, w-f czy chemia.

SKORPION
Skorpion jako dziecko jest bardzo przenikliwy, dużo wyczuwa i nie jat łatwo ukryć przed nim swoje prawdziwe emocje lub zamiary. Dzięki wrażliwości i wrodzonej intuicji, łatwo jest mu zjednać sobie większość nauczycieli, co znacznie ułatwia całą szkolną karierę. Skorpiony są bardzo ambitne, lubią się uczyć i osiągać dobre wyniki. Nie lubią natomiast porażek i bardzo długo rozpamiętują każdą z nich. W takich sytuacjach potrafią jednak zachować zimną krew i nie rozpaczają, tylko konsekwentnie naprawiają swoje błędy i biorą się w garść. Nie przepadają za tłumami, bywają niekiedy zamknięte w sobie. Najczęściej wystarczy im jeden oddany przyjaciel zamiast wielkiego grona znajomych. Mają talent psychologiczny i zdolność analitycznego myślenia. Często lubują się w przedmiotach ścisłych i informatyce.

STRZELEC
Strzelec jako uczeń jest bardzo optymistycznie nastawiony do świata oraz do samej szkoły. Zazwyczaj przychodzi do niej z radością i uśmiechem na twarzy. Nie generuje nadmiernych kłopotów, jest też bardzo szczery i otwarty. Mówi to co myśli - co często nie podoba się nauczycielom. Nie lubi jednak komplikować życia towarzyszom ze szkolnej ławki. Czasem ma jednak skłonności do ryzyka - bywa, że zachowuje się lekkomyślnie, nie myśląc o możliwych konsekwencjach swoich czynów, dlatego należy go na to trochę uczulać. Młode Strzelce są bardzo niezależne i pragną podążać zawsze własną drogą, trudno jest im narzucić swoje zdanie. Wrodzona otwartość i ciekawość świata sprawia, że Strzelec często interesuje się historią, biologią i geografią. Lubi zgłębiać życie dalekich kultur i podróżować. W tym może pomóc mu naturalny talent do nauki języków obcych.

KOZIOROŻEC
Pracowite i ambitne Koziorożce od małego narzucają sobie dyscyplinę i zazwyczaj są przygotowane na każde zajęcia. Bardzo często zyskują miano klasowego "kujona", jednak wcale im to nie przeszkadza. Mają silne poczucie obowiązku i jak na swój wiek - są bardzo dojrzałe oraz odpowiedzialne. Lubią spędzać czas z dorosłymi, dużo rozmawiać z nauczycielami i ogólnie osobami starszymi od siebie. W szkole często też szukają towarzystwa ze starszych klas - nie mając najmniejszego problemu z tym, aby się z nimi dogadać. Za wszelką cenę dążą do jak najlepszych ocen, są one dla nich motorem do działania. Lubią ład, porządek i przewidywalność, a kiedy coś zmienia ich plany, wpadają w niemałą frustrację. Doskonale odnajdują się w dziedzinach, które je zainteresują. Mocną stroną jest język ojczysty, języki obce, informatyka oraz - nierzadko - przedmioty ścisłe.

WODNIK
Dla Wodnika najważniejszą wartością jest wolność i nigdy nie da jej sobie odebrać - również w szkole. Ze szczerego serca unika nakazów i zakazów, dlatego szkoła potrafi być dla niego niemałym wyzwaniem. Wodnik często się buntuje. Pochłania wiedzę jak gąbka, lecz nie zawsze odzwierciedla się to w jego ocenach. Preferuje praktyczne podejście do sprawy i stawia na realne umiejętności. Od małego wie jak radzić sobie w życiu, choć w szkole nie uczą jedynie takich umiejętności. Wodniki są dziećmi bardzo kreatywnymi, potrafiącymi stworzyć coś z niczego, a gdy już znajdą swój ulubiony przedmiot, stają się w nim wręcz geniuszami. Lubią nowinki technologiczne, nie lubią się nudzić, ale rzadko je to spotyka, gdyż zawsze znajdą sobie jakieś inteligentne i twórcze zajęcie.

RYBY
Dziecko spod znaku Ryb jest bardzo delikatne i wrażliwe. W pierwszych latach szkoły bywa płaczliwe, gdyż ciężko jest mu nie okazywać burzy wewnętrznych emocji. Z natury spokojne, nie buntują się, przyjmują szkolny reżim taki, jakim jest. Ryby starają się dostosować do panujących zasad i energii otoczenia. Ten niezwykle empatyczny znak chętni troszcze się także kompanów ze szkolnych ławek. Jako młodzi uczniowie - są grzeczni, czasem nieśmiali, ale zaradni. Niekiedy Ryby mają niewielkie problemy z samodzielnością, lecz przy odrobinie zachęty i umiejętnego podejścia, zaczynają dobrze sobie radzić. Mają talenty humanistyczne i artystyczne. Lubią także w-f, taniec i wszelkie zajęcia muzyczno-taneczne. Nierzadko drzemie w nich ukryty poeta albo pisarz.