widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2015-05-18

Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku od 18.5.15. do 24.5.15.

Zapraszamy do zapoznania się z horoskopem.

"To sztuka wiedzieć, kiedy należy przestać." A. Christie

Jaki będzie tydzień dla wszystkich?

Wszystko, co się wydarzyło przez ostanie cztery tygodnie będzie jeszcze raz odkopane, odkręcone, przeanalizowane i przede wszystkim zmienione od 18.5.15 do 11.6.15 w fazie biegu wstecznego Merkurego. Teraz będzie wymagana od nas szczególna ostrożność w komunikowaniu i działaniu. Wszelkie decyzje powinny być przeprowadzane ostrożnie, ponieważ Merkury znowu będzie wracał przez te same stopnie w biegu prostym. Zawarte w tym czasie kontakty nie będą stałe, a wszystkie inne podlega od zaraz wielkim sprawdzianom. Kto Ci nie sprzyja, ściąga na dół, wpływa niekorzystnie na Twoje życie ograniczając Cię lub narzucając swoje ideologie, sposoby myślenia..etc. będzie usunięty po trudnych konfrontacjach z naszej listy znajomych.

Myśl o sobie stawiając granicę dla tych, którzy Ci szkodzą zabierając niepotrzebnie wartościową energię.

Podczas biegu wstecznego Merkurego najczęściej spotykane są awarie i trudności we wszelkiej komunikacji: komputery, maile, telefony, wiadomości, intrygi, nieporozumienia, skandale- wszystko może w tej fazie doczekać chaosu. Nieprzyjemne zdarzenia należy unikać. Zaplanuj sobie odpowiednio czas! Spóźnienia, korki drogowe, podróże, wyjazdy wymagają od nas rewizji. Także myślenie, spostrzeżenia, wewnętrzny rozwój, tematy wiary, celów życiowych doczeka w tym czasie wielkich nowelizacji.

Już poniedziałkowy Nów Księżyca mówi o nadchodzących odnowach. Oś Byka/ Skorpiona zwraca uwagę na wszelkie wartości. Stojący Księżyca w opozycji do twardego Saturna służy wskazaniu drogi do bezpieczeństwa tylko przy akceptowaniu porządnych strukturach.

Nie, nie wszystko będzie biało albo czarne.

Reformy, plany, zmiany będą domagały się dosadnej analizy, poprawek oraz korekty. Wielkie, stałe cele po nowi są możliwe do osiągniecia tylko dla tych, którzy będą pracować dla ogółu, uwzględniając szczerość, głębię, prawdziwość oraz autentyczność.

Saturn to nie tylko karma, powaga życia, ograniczania i przeznaczenia. On zabrania nieporządku narzucając nam prawa, odpowiedzialność i mądrość.

Mądrość życiową. Każdy z nas ma w tym czasie szansę spojrzenie głębiej w swoje wnętrze i zaakceptowanie nawet tych ciemnych lub niesympatycznych stron osobistych( Skorpion). Nie uciekaj nawet od tych trudnych może i bolesnych tematów. Partnerstwa związane z uzależnieniami wszelkiego rodzaju będą do połowy czerwca pewnie rozwiązane. Nie śpiesząc się jest wiele podczas biegu wstecznego z nadchodzącym nowiem do przerobienia i odrobienia. Nie musi być wszystko takie straszne, ale na pewno doprowadzi do posprzątania wielu dotychczasowych bałaganów.. Merkury w swoim domu tymczasem będzie długo nas badał i kontrolował. W każdej kwestii. Sposoby myślenia, pomysły, nasze wypowiedzi i przemyślenia. Kierunki naszej energii. A gdzie właściwie zapodziało się to, o czym zapomnieliśmy?

W nowych dniach szczególną uwagę wymagają sytuacje materialne. Informacje nie będą przy tym dokładne, a wypowiedziane słowa należy porządnie przemyśleć. Koniec tygodnia zwłaszcza dla znaków kardynalnych( Rak, Koziorożec, Baran, Waga) zapowiada gwałtowne, bardzo emocjonalne uczucia i przeżycia razem z Wenus w opozycji do Plutona. Nowo pojawiające się osoby będą odbierane bardzo intensywnie. Moc miłości niesie ze sobą tutaj siły magiczne, a potrzeba bycia kochanym pobudza takie uczucia jak władza i kontrola, uzależnienia.

Wszelkie wymagania, potrzeby i pomysły należy jasno rozpatrzyć.

Patrz, abyś Ty sam jasno określił swoje potrzeby oraz cele bez podporzadkowania i pozwolenie na opanowanie innym władzy nad sobą. Osobista odpowiedzialność za siebie, swoje życie pozwala każdemu na wybory. Lepiej jest czasami zrezygnować z czegoś, co nas ogranicza i nie pozwala pójść do przodu, niż być przez wiele lat pod zniewoleniem..

Znak Byka razem z Księżycem w nowiu i konstelacjami mu towarzyszącymi namawia obyś pokochał w pierwszej linii ..tylko siebie.

Autoryzując jednocześnie na więcej radości, optymizmu tudzież osobistego zadowolenia. Myślę, że TY jesteś tego wart!

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

"Uniwersalny sposób na szczęście; albo należy zmniejszyć oczekiwania, albo zwiększyć wysiłki."Baran 21.3-20.4
Twój Mars, Saturn i Merkury stoją we wspaniałych dla Barana pozycjach. Twoja siła i moc dostaje dopiero skrzydeł, aby wyrwać się w góry, wprost do nieba! Masz największe szanse spełni swoje życzenia. Nawet, gdy Merkury wyrusza w bieg wsteczny, Ty czuwasz i jesteś otaczany ramieniem przez dobre planety. Twoje myśli raz jeszcze powracają do tych projektów, które w przeszłości się nie udały, .ale nie martw się. Już niedługo będzie można, co nieco wskrzesić do życia. Spontaniczność, zdecydowanie i fascynacja jest tym, co zaprowadzi Cię zresztą do bardzo dalekiego celu.

Wenus w kwadracie nie sygnalizuje o dobrych układach w partnerstwach. Może trzeba posłuchać i akceptować potrzeby drugiego? Złości i konflikty są tylko tam zaprogramowane, gdzie brak będzie przyjaźni oraz porozumienia.

Razem z przejściem Słońca do brata Bliźniaka szokująco szybko otwieraj serca się na to nieznane!

Nie ma tego złego, co się nigdy nie kończy! Znajdź czas nie tylko na pracę, ale również dla najbliższych i przyjaciół! Zwracaj uwagę na wydatki. Do końca miesiąca jest jeszcze parę dni.Byk 21.4.-20.5
Czas jest największym lekarzem na wszystkie choroby... Wenus i Neptun w sextilu nastrajają Byka romantycznie. Trudno mówić przy takim towarzystwie o głowie do pracy czy wielkich projektów. Zresztą Merkury w biegu wstecznym nie będzie sprzyjał interesom. Poniedziałkowy Nów Księżyca w Twoim znaku przypomina jeszcze raz o tym, co zrobić warto, aby w końcu poczuć się bardziej bezpiecznie!

Twój nowy plan musi zawierać szczegóły. I choć może jego realizacja nie będzie prostą sprawą, a Ty sam musisz trzymać się norm, obowiązków, dbając jednocześnie o konwencje-będzie warto! W całym znaczeniu tego słowa. Co teraz rozpoczniesz, do czego się zabierzesz da Ci porządne efekty!

Pewne sprawy, w które nawet już nie wierzysz jeszcze raz międzyczasie wyjdą na światło dzienne. Siła miłości od Twojej planety Wenus zasadzona teraz z całą przytomnością może Ci przynieść, co tylko sobie zamarzysz! Pozostań cierpliwy, ale zrezygnuj z postawy wyczekującej. Czas jest bardzo dobry, aby pomyśleć o wschodzącej gwieździe Twojej przyszłości.

Bez strachu, zamknięcia przed nieznanym i z większą dozą radości. Dopiero teraz zrozumiesz, co właściwie z przeszłości zostało przy Tobie. W debiutanckich sytuacjach odnajdziesz się bez zmrużenia oka!Bliźniak 21.5.-21.6
Z dwoma planetami można już sobie na cos pozwolić. Ale nowy tydzień zapowiada ważne wydarzenie. Słońce 21.5.15 wita się tylko z Tobą! Od tego momentu masz przy sobie dobrą eskortę, aby nic Ci się nie stało! Ani Merkury w biegu wstecznym, który będzie odkręcał i naprawiał przeszłość, ani opozycja Saturna nie pozwoli na rozczarowania!

Siła wielkiej mocy jest przy Bliźniaku. Intelekt, komunikacja na wysokim szczeblu pomoże osiągać jednomyślnie to, co sobie zaplanujesz! Powodzenia już są z góry ułożone, gdy pozwolisz na nowe drogi, odmienne metody działania i całkiem postępowe!

Od pierwszej dekady jest wiele wymagane. Saturn patrzy na Twoje palec kontrolując każde działanie. Jowisz i Uranus to ciekawe odmiany dla urodzonych w drugiej dekadzie. Szczęśliwe zrządzenia losu, intersujące spotkania wszystko na luzie w zachwycającej atmosferze. Solidarnie, ręka w rękę z planetami oraz ich układami Bliźniak nie będzie narzekał na nudę!

Twoja ciekawość świata zostanie nasycona, gdy pokażesz się innym taki, jaki jesteś naprawdę! Autentyczność będzie sprzyjać w przeciągnięciu na swoją stronę ludzi, którzy zostaną przy Tobie. Bezpieczeństwo i ciągłość jest wynagrodzeniem!

Wykonuj dokładnie wszystkie polecenia z góry!Rak 22.6.-22.7.
Sam wiesz, niektóre trudne wydarzenia nakręcają Cię tak, że wyjście z rakowej skorupy jest przez długi czas utrudniony.. Przed Tobą bardzo intensywny tydzień razem z Wenus i teraz, od zaraz nie zabraknie ekscytujących emocji!

Już widzę Cię, jak kiwasz swoją głową bez zrozumienia. Nie, nie będzie jak w bajce, choć Wenus jest przy Tobie budząc wielkie pragnienia..

Wiarę w życie, w rodzinę, miłość i bezpieczeństwo domowego ogniska- odnajdziesz to, co szukasz od dawna. Jednością przyciągasz do siebie wszystko związane z optymizmem. Strachem, sam się od rodziny i tak bardzo potrzebnych Tobie uczuć-oddalasz!

Opozycja Wenus do Plutona to płonące serce i moc emocjonalna za wielka dla Raka. Ale trzeba będzie się z tym pogodzić, że są na świecie jeszcze silniejsze uczucia niż te, które do tej pory poznałeś.. Partnerstwa wymagają od Ciebie aktualnie największego priorytety. Nawet, gdy dyskusje z Merkurym będą poruszały bolesne tematy, nie uciekaj od tego!

Wywołany do pojedynku stań odważnie do boju. Tyle gwałtownych temperamentów dawno nie było.. Pozostań sobą. Nawet, gdy Uranus i Pluton, szczególnie dla drugiej dekady urodzonych wprowadza Raka w pustą przestrzeń bez dna.

Zadaniem pozostają kontakty międzyludzkie. Wenus podpowie Ci rozwiązania.Lew 23.7.-23.8
Od dawna nie było za wiele zadowolenia. Nawet, gdy Kosmos z Merkurym w biegu wstecznym powołuje ogół do zatrzymania, Lew może się bardzo wiele spodziewać. Nareszcie pojawia się Słonce i na Twoim niebie. Radości będzie na pewno, co nie miara!

Do czwartku trzecia dekada urodzonych żegna się z kwadratem Słońca. Na tym możesz postawić kropkę przechodząc pewnie do kolejnych rozdziałów. Słońce z Bliźniaka wszystko rozjaśnia! W końcu i na Twoją twarz uśmiech powraca!

Mars w pięknym układzie dodaje Ci walecznej mocy. Jowisz to pewność siebie i mądrość, którą się kierujesz. Pozytywnym nastawieniem, dobrą myślą, swoim autorytetem przyciągasz sobie zwolenników, fascynację i powodzenie!

Merkury w biegu wstecznym, ale w odpowiednim położeniu zsyła szasnę jeszcze raz temu, co ostatnio się nie udało. Cóż, trzeba być urodzonym w jedwabnym czepku, aby brać szczęście garściami!

Saturn nie pozwoli abyś wszystko, co stałe roztrwonił. Nie ma, co się martwic! Przyjaciele, rodzina, znajomi wszyscy będą szukali porady u Ciebie. Pozostań suwerenny, jednomyślny, zdyscyplinowany. Prawość i prostoduszność zawsze zwycięża!


Panna 24.8.-23.9
Twój wielki krytycyzm często zaprowadził Cię już w nieodpowiednie strony. Ciągła niewiara, przesada i wątpliwości czasami powraca do tego, kto je rozprowadza.

Słońce z optymizmem Bliźniaka nie będzie pasować do statecznej Panny. Pozostawiona samej sobie oraz powierzchownym uczuciom możesz stracić grunt pod nogami, gdy szybko nie przywołasz swojego rozumu! Wielka ilość kwadratów wskazuje na trudności, ograniczenia i wyzwania pojawiające się jak grzyby po deszczu. Twój Merkury w kwadracie to chyba jakaś kosmiczna pomyłka. Panna stoi razem z nadchodzącym nowiem Księżycem przed mocarnymi zmianami swojego życia.

Jeżeli nie zrobisz sama kroku w odmienne kierunki, Mars w kwadracie będzie zmuszony do działania. Pozostaw już, tak bez strachu, skruchy i żalu to, co od dawna się nie łączy!

Pal licho, to, co się nie układa!

Jedyna Wenus stoi pod rękę przy Tobie.

Ona nakazuje wiarę w dobro, miłość i rodzinne uczucia. Nie pozostajesz sama w biedzie. Korzystaj i od zaraz ze swojej mocnej strony oraz znamienitych talentów. Uciekanie od konfliktów nic nie pomoże.postaw się śmiało wyzwaniom z podniesioną głową. Pluton w trygonie rzadko, kto posiada. A to jest najlepsza moc, której nikt nie jest w stanie pokonać. Wielkie projekty muszą na razie poczekać. Kieruj swoją postać ku miłości.Waga 24.9.-23.10
Odrobinę więcej optymizmu, zadowolenia z siebie, lekkości działań i przyjemnych wydarzeń na pewno przyda się Wadze!

Przechodzące Słońce do Bliźniak zapowiada przed Tobą wreszcie czas spontanicznych decyzji, nowej wiary i przebudzenie z osobistego letargu. Ciepłe nastawienie do świata pozwoli wyjaśnić niedomówienia w rodzinie, domu, wśród przyjaciół i najbliższych.

A może dużo zależy też od Ciebie? To, co uciekło od Ciebie w ostatnim czasie będzie powracało razem z Merkurym w biegu wstecznym w trygonie! Ponieważ Słońce jest największym darem życia odnajdujesz wreszcie powody swoich wewnętrznych strachów, oporów czy wątpliwości. Zrozumiesz, dlaczego dajesz drapaka od świetnej przyszłości.. Ciekawe emocje dostarcza Ci Wenus z Raka. Waga powinna tymczasem wykorzystać dobre układy gwiazd do efektywnych korektur.

Planety komunikacji będzie sprzyjać wyjaśnieniom. Wszystko, co się wydarzyło przez ostatnie cztery tygodnie doczeka się dokładnego naświetlenia.

Przestań tylko ciągle porównywać się do kogoś... Bądź dla siebie statkiem i sterem!

Bezpretensjonalność wiatru z Bliźniaka zaprowadzi w nowe grupy znajomych podobnie myślących do Ciebie!


Skorpion 24.10.-22.11
A co nie mówiłam?

Wstajesz jak wielki Phoenix z popiołu, aby z radością rozprostować piękne piórka! Nie dla Ciebie doły i kryzysy, gdy Słońce świeci wysoko na niebie. Także dla Skorpiona! Pomimo, że planety z Bliźniaka nie mają na Ciebie bezpośredniego wpływu i do Twojego świata dochodzi radość, zadowolenie oraz swoboda sytuacji. Od razu odrzucasz wszelkie wątpliwości doceniając siebie.

Dostrzegasz sam jak odbiegasz znacząco od innych swoim myśleniem, precyzją analityczną i gruntową dociekliwością. Niech receptą od zaraz będzie wierność własnym ideałom. Praca może w nowym tygodniu nie będzie najważniejsza. Razem z trygonem Wenus i Neptuna trudno mówić o wysokiej koncentracji. Uczucia romantyczności, wrażliwości oraz wysokiej subtelności są przy Tobie. W partnerstwach panuje zgoda.

Ale gdy Wenus jest zwiastunem miłości, Twój Pluton to głębia oraz intensywność. Bez tego nie ma dla Ciebie nic znaczenia.

Nów Księżyca w opozycji do Twojego Słońca pragnie wskazać Skorpionom inne drogi możliwości zdobycia swoich zamierzeń. Wysłuchaj propozycji innych. Współpraca oraz współdziałanie może być w przyszłości Twoją fortuną.


Strzelec 23.11.-21.12
Twój zapał może być trochę zahamowany. Nie tylko przez Saturna w Twoim znaku, ale również przez wiele planet w opozycji. Z wielką ochotą biegało się kiedyś, co rusz to za nowymi ideałami.. Sytuacje obecne wskazują na to, co się na prawdę ma i co pozostaje.

Opozycja Słońca z Saturnem w nowym tygodniu może wskazać przykład, gdzie za wysoko mierzyłeś. Zanim podejdziesz do swoich planów zwróć uwagę na Merkurego w opozycji i biegu wstecznym oraz Marsie.. Twoje znajomości i liczne kontakty mogą być przydatne w sytuacjach bez wyjścia, ale istotne jest abyś do nich nie doprowadzał. Cztery następne tygodnie będą na pewno nie łatwe, dlatego wymagana jest wysokiej klasy koncentracja!

Ostanie siły może odebrać kwadrat Neptuna przedstawiający Ci doświadczenia nie w należytym świetle. Warto byłoby teraz przesunąć znaczące terminy. Rozmowy na wyższych szczeblach muszą poczekać. Jeszcze Twoją deską ratunku jest szczęśliwy Jowisz i Uran w trygonie. Obie planety napędzają nowe pomysły oraz nieschematyczne koncepty.

Absolutnie nie zgadzaj się na proponowane Ci niesprawdzone eksperymenty. Strzelec musi iść swoją osobistą drogą.

Saturn w Twoim znaku akceptuje tylko stałości!


Koziorożec 22.12.-20.1
Z opozycją Wenus w emocjonalnym Raku trudno czasami wytrzymać. Raz chce, raz nie chce. To znowu się pojawia, to płacze lub rzuca się Tobie na szyję, odchodząc jednocześnie.. Momenty niepewności mieszają się z wielką emocjonalnością. Cóż..

Może warto byłoby wrzucić na luz i pomyśleć o sobie, swoich najbliższych, tych, których nosisz w sercu nie zwracają uwagi na niespokojny temperament. Otwierając się na wszystkie uczucia świata dostrzegasz z przyjemnością, że i tam jest, coś właśnie dla Ciebie! Neptun w sextilu zadba o romantyczny nastrój. Wyczuwasz wiele intuicją, co się dookoła dzieje. Nie zawsze jest możliwe swoimi uczuciami z każdym się podzielić. A i nie przez wszystkich będziesz chwilowo rozumiany.

Pluton w koniunkcji dla drugiej dekady urodzonych przynosi upór, siły przebicia i duch walki o mocarne ideały. Twoje plany będą się spełniały. Już wiesz, gdzie ma podążać Twoje marzenie. Pluton w opozycji do Wenus w drugiej połowie tygodnia zwiastuje potężne emocje wstrząsając Twoim życiem i rożnymi wartościami. Intensywność wrażeń jest zagwarantowana. Już poniedziałkowy Nów Księżyca w Byku w trygonie zapowiada zmiany na długim etapie..

Szukaj siebie, przeznacz odpowiednio czas uwzględniając rodzinę. Zacisze domowego ogniska przynosi teraz optymizm.Wodnik 21.1.-19.2
Coś ostatnio oddaliłeś się od przyjaciół, znajomych, a może nawet i rodziny.Nadchodzący tydzień wiele zmienia.. Słonce z Bliźniaka pokazuje znowu przed Wodnikiem nowe perspektywy! Gdzie podziała się Twoja siła, pewność siebie i radość życia?

Już niedługo wszystko będziesz miał pod swoją prawą ręką! Klimat Słońca zmienia nastrój, buduje mosty odmiennych przyjaźni. Merkury w biegu wstecznym naprawa to, co ostatnio się nie udało. Twój optymizm wzrasta! Alleluja!

Dostrzegasz wreszcie wyjścia z ciemnego tunelu zapalając jedną latarenkę po drugiej. Czyżbyś ostatnio coś stracił bardzo wartościowego? Niektórzy z Twoich wiernych druhów czeka na wiadomość od Ciebie..

Aż trzy mocarne trygony zapowiadają cztery następne super silne tygodnie. Mars kieruje, dyryguje Tobą zapewniając energię i pewność siebie. Słońce, ach to Słońce.czyni Cię radosnym..! Myślę, że Wodnik zasłużył sobie na to po długich tygodniach posuchy.

Nareszcie rozpoczynasz mówić o tym, co leży Ci na sercu. Twoje pragnienia oraz życzenia są tymczasem myślą przewodnią! Miej odwagę otworzyć się tej osobie, która sobie na to zasłużyła.

Nowy tydzień obwieszcza to, co sobie tylko zamarzyłeś. Pomyśl o tym, już w poniedziałkowy Nów Księżyca w znaku Byka. Odpowiedni plan działania na pewno się przyda!


Ryba 20.2.-20.3
Największą Twoją słabością jest wiara, że musisz się poświecić, składać ofiary, biegać za innymi, prosząc o spełnienie i miłość.. Wiele pojawiających się kwadratów pragnie wskazać Ci, że problem leży po drugiej stronie Twoich wyobrażeń. Miłość, partnerstwo, praca, finalizacja wymaga Twojej pracy, autentyzmu oraz zaangażowania, ale bez zbędnych podarków, poszkodowań czy nawet osobistych wyrzeczeń. Stawiając tylko siebie na pierwszym, znaczącym miejscu możesz Ty, idealistyczna Rybo wynieść siebie samą na największe wyżyny!

Kto Cię kocha, kto Cię ceni, kto szanuje, a kto pasuje do Ciebie jak należy do twojej kompanii będziesz wyczuwała sama razem z trygonem Wenus z Raka. Miłość w nowym tygodnie jest nasycona powietrzem i chlebem. A może jest objawieniem i spełnieniem?

Wszystko, czego pragniesz, moc tego, co chcesz osiągnąć zależy tymczasem tylko od pewności siebie i własnego ego. Neptun, łaskawy patron, dobroczyńca w Twoim znaku nakazuje słuchać serca oraz intuicji. Razem z Plutonem dodatkowo jesteś w stanie pokonać absolutnie wszystkie wyzwania. Siła jest cały czas w Tobie samej! Sięgnij w końcu do niej zdecydowanym ruchem!

Nie uciekaj od siebie!

Razem z Wenus propozycji pomocy będzie mnóstwo, a sytuacja materialna poprawia się w oku mgnienia. Może Mars osłabia w kwadracie Twoją kondycję, ale długo nie trzeba. Wstawaj szybko na nogi! Powojuj o swoje życie!
Honorata Nothdurfter Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
"Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei." Dale Carnegie
NIEDOSTĘPNY
Koziorożec więcej informacji
Zadzwoń na
708 788 254708 788 254 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0240048 227 184 024 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji