widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-03-28

Czy będziesz dobrym tatą - okiem Zodiaku

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Czy będziesz dobrym tatą - okiem Zodiaku" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Bycie ojcem nie jest na chwilę, tylko na całe życie. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. W jednej chwili stajesz się dla kogoś wzorem, bohaterem. Nie ważne czy jest to Twoje dziecko z krwi i kości czy też przybrane. Ważne by być dobrym ojcem. Wiele zależy od Twojego domu, jak Twój ojciec zachowywał się w stosunku do Ciebie, czy otrzymałeś dużo miłości. Łatwiej jest naśladować coś, co się już zobaczyło i odczuło na własnej skórze. Gorzej jak nie miałeś dobrego przykładu i wszystkiego musisz się nauczyć od podstaw. Jednak nie tylko Twoje dzieciństwo jest wyznacznikiem. Bardzo dużo zależy od tego, jakiego znaku Zodiaku jesteś, co może nam pokazać jakie masz predyspozycje. Przeczytaj więc jakie poszczególne znaki Zodiaku mają instynkty ojcowskie, może dzięki temu będziesz wiedział jakie cechy warto pielęgnować, a na co uważać. Uwaga! To nie jest artykuł tylko dla mężczyzn. Każda kobieta przecież chce wiedzieć jak w tej ważnej roli spełni się (czy w ogóle się spełni) jej partner. Także zobaczmy jakimi ojcami są poszczególne znaki Zodiaku.

Baran


Baran w kwestiach rodzinnych bywa dość konserwatywny, można rzec lekko despotyczny. W momencie narodzin jego małego potomka może być przerażony. Nie trwa to jednak zbyt długo. Szybko przezwycięża lęk i staje się bardzo opiekuńczy. Ma pełno pomysłów i nie lubi nudy. Z nim maluch będzie miał co robić. Baran organizuje dużo zabaw, głównie na świeżym powietrzu. Jego wadą jest jednak wymaganie od dzieci troszkę za dużo. Często zapomina, że to jeszcze mały człowiek i chce go traktować niczym już dorosłego. Narzuca wysokie tempo, może nie dostosowywać zabaw do wieku dziecka. Przy czym nie lubi jak go dzieci rozczarowują, wręcz stara się ich wtedy nie zauważać. Pomimo tego - jak dziecku dzieje się krzywda - to potrafi wszystko rzucić i biec na ratunek.

Byk


Ojciec Byk bardzo często rozpieszcza swoje dzieci. Chodzi tu głównie o kwestie materialne. Za wszelką cenę chce zapewnić dziecku stabilizację finansową, a przy tym rozbudza u małego człowieka zamiłowanie do drogich i markowych produktów. Jako kochający ojciec nie potrafi się sprzeciwić i nie kupić czegoś dziecku. Dla Byka bycie ojcem to cel życiowy. Dogłębnie się do tego przygotowuje, czyta książki, szuka informacji, słucha opinii innych. Lubi rozmawiać z dziećmi, wysłuchuje ich zdania, dzięki czemu maluchy mu ufają. Ten znak Zodiaku na ogół ma bardzo dobry kontakt z dziećmi. Wspólne zabawy z tatusiem Bykiem często są bardzo pouczające i zacieśniają więzy rodzinne.

Bliźnięta


Osoby spod tego znaku Zodiaku również bardzo dobrze przygotowują się do swojej roli. W momencie narodzin dziecka stają się idealnymi ojcami. Spędzają dużo czasu z maluchem, zabierają go na różne wycieczki i wyprawy. Mają bardzo dobry kontakt z dzieckiem. Niestety ci idealni ojcowie boją się podejmować decyzję w mniej bajkowych sytuacjach. W momencie płaczu dziecka mogą czasem uciec i zrzucić odpowiedzialność na mamusię. Bliźnięta nie przepadają także za zwykłymi czynnościami takimi jak mycie czy przewijanie dzieci. Jest to często dla nich nudne bądź odrażające wobec czego bez odpowiedniej motywacji ze strony partnerki - próśb i gróźb, często tego po prostu nie robią. Wolą bawić się z dzieckiem dopiero jak będzie już czyste i pachnące. Ojcowie spod tego znaku Zodiaku lubią rozwijać intelektualne zdolności dziecka - kładą wysoki nacisk na szkołę oraz zajęcia pozalekcyjne.

Rak


Ojcowie spod tego znaku Zodiaku bardzo dobrze radzą sobie z dziećmi. Nie przeszkadzają im czynności pielęgnacyjne takie jak zmienianie pieluch czy mycie brzdąca. Potrafią zajmować się dzieckiem w nocy, nosić przy kolkach czy wstawać do karmienia. Są dość konserwatywni, wobec tego raczej się nie zgodzą na tatuaż czy kolczyk. Pomimo swojej stanowczości mają jednak bardzo dobry kontakt z dziećmi, można powiedzieć, że są to relacje przyjacielskie. Pokazują dzieciom, że z każdym problemem można się do nich zwrócić. Chętnie spędzają czas wspólnie - tańczą, śpiewają i puszczają samochodziki. Tak więc ojciec Rak, to zarówno tatuś jak i najlepszy przyjaciel.

Lew


Lew jest zawsze bardzo dumny ze swoich dzieci. Docenia wszystko co robią i podsuwa do ich głów coraz to nowsze pomysły. Taki tatuś nie przejmuje się, że brzdące nie spełniły wszystkich jego oczekiwań i stara się zauważać tylko pozytywy. Lew zazwyczaj bardzo pragnie zostać ojcem i na każdym kroku stara się doceniać swoje pociechy. Niestety bardzo żywiołowy Lew często może być podirytowany w bardziej kłopotliwych sytuacjach i wtedy odsunie się na bok. Wychowanie dzieci często zostawia swojej partnerce. Z natury nie lubi wymierzać kar i niektórych ,,przewinień" niemalże nie zauważa. Lew wierzy w wyjątkowość swoich dzieci i bardzo lubi je rozpieszczać.

Panna


Zodiakalny Pan Panna jest to bardzo odpowiedzialny ojciec. Do swojej roli przygotowuje się skrupulatnie - sięga po fachową lekturę i rady doświadczonych już rodziców. Panna wierzy w dyscyplinę, przez co często zdarza mu się karać swoje dzieci. Bardzo dba o swoje potomstwo, stara się im zapewnić godne życie i zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ważna jest dla niego edukacja, więc skrzętnie namawia dziecko do nauki i zajęć pozalekcyjnych. Lubi spędzać czas z dzieckiem i stawia mu dość wysokie wymagania. Mały brzdąc szybko będzie uczony czytania, pisania, liczenia i obcego języka. Panna jest kreatywnym tatusiem i od najmłodszych lat stara się jak najlepiej ukształtować charakter i umiejętności swojej latorośli. Na pierwszy rzut oka może być postrzegany jako surowy ojciec, ponieważ na ogół nie lubi mówić o uczuciach. Ważne jest jednak to, że dzieci czują jego miłość i szanują wpajane im od dzieciństwa zasady.

Waga


Na początku bycie ojcem dla Wagi może wydać się bardzo przerażające. Świat staje się inny, wręcz ustawia się dla Niego do góry nogami. Niekiedy musi upłynąć dużo czasu, żeby Waga przyzwyczaił się do nowej życiowej roli. Ważne jest jednak, że jak już to nastąpi, to jest bardzo dobrym ojcem. Zdecydowanie warto jest na to poczekać. Jest bardzo łagodny, uśmiechnięty i ciepły. Nie lubi karać dziecka, woli wszystko mu tłumaczyć i wciąż daje ,,kolejną szansę". Jest bardzo opiekuńczy i wyrozumiały. Stara się zapewnić dziecku rozrywkę, a co najważniejsze potrafi przyznać się do własnego błędu. Stara się, aby dziecko wyrosło na moralnego człowieka, przez co większy nacisk kładzie na etykę i inteligencję emocjonalną niż samą wiedzę.

Skorpion


Zodiakalny Skorpion zazwyczaj jest ojcem dość konserwatywnym, z wieloma zasadami, czasem może okazać się wręcz despotyczny. Wychowanie dzieci jest niczym program wojskowy. Wszystko powinno być dobrze zaplanowane - pora karmienia, przewinięcia i snu. Chaos może bardzo Go męczyć i wtedy odsunie się na bok, aby to mamusia mogła wszystkim się zająć. Dla tatusia Skorpiona ważna jest edukacja, ale ważniejsza jest zaradność oraz umiejętność zarabiania pieniędzy. Od małego brzdąc będzie uczył się, że za wykonanie obowiązków może otrzymać upragnioną nagrodę lub zapłatę. Skorpion nie lubi sprzeciwu. Nie łamie wcześniej ustalonych zasad. Bardzo nie lubi bezczynności. Widząc, że dzieci się nudzą - stara się wymyślić im praktyczne zajęcia. Czasem bywa bardzo ostry, ale w głębi serca robi to wszystko, aby zapewnić dzieciątku dobrą i spokojną przyszłość.

Strzelec


Tata Strzelec jest to zdecydowane przeciwieństwo Skorpiona. Nie lubi dyscypliny, woli pozwolić wszystkiemu żyć własnym życiem. Kwestię wychowania potomka zostawia matce, on jest jego przyjacielem. Często zmienia zdanie i chętnie dopasowuje się do tego, czego aktualnie pragnie dziecko. Niczego nie narzuca, nie wymaga zbyt wiele i jest bardzo pobłażliwy. Nie przeszkadza mu, że dziecko spaceruje w brudnych ubrankach, ma dziurę w skarpetce czy późno chodzi spać. Strzelec pragnie, żeby dziecko się szybko usamodzielniło, a w przyszłości - najlepiej wyprowadziło. Bardziej niż ojcem jest kumplem.

Koziorożec


Tata Koziorożec z natury jest odpowiedzialny, stabilny i bardzo rozważny w wychowaniu potomka. Ceni sobie zasady, wzajemny szacunek i miłość. Ważne są dla niego pieniądze, wobec czego już od pierwszych chwil uczy swoje maleństwo szacunku dla nich. Istotna jest dla niego także dyscyplina, więc na pierwszy rzut oka może się wydać surowym ojcem. Bardzo dba o wychowanie dziecka, aby nie przynosiło mu wstydu. Plan na przyszłe życie latorośli ma często przygotowany zanim dziecko się narodzi. Później niestety często się rozczarowuje, że potomek nie wybrał akurat tej drogi. Lubi wydawać polecenia, dość rzadko okazuje uczucia, ale nie wyobraża sobie życia bez swojego maleństwa.

Wodnik


Tata Wodnik wychowanie dziecka traktuje z lekką rezerwą. Zazwyczaj nie stosuje dyscypliny i daje dziecku dużo swobody i wolności. Nie narzuca swojego zdania, pozwala wybrać dziecku jego własną ścieżkę. Kiedy maluch będzie marzył o zielonym kolorze skóry - sam kupi mu farbki i pomoże się pomalować. Lubi się bawić z dziećmi oraz ceni wspólną rozmowę. Jest ich przyjacielem, przez co dzieci chętnie się mu zwierzają. Dopinguje pociechy w dążeniu do celu i zachęca do działania. Niestety takie liberalne podejście często powoduje, ze to mamusia musi zająć się wychowywaniem dzieci - być zarówno ojcem jak i matką. To na nią spada zarówno odpowiedzialność jak i cały trud wychowania, a jej partner po prostu można powiedzieć, że się bawi i przyjaźni z dziećmi. Wodnik raczej nie podejmuje ważnych decyzji i chętnie wszystko zostawia losowi.

Ryby


Tata Ryby jest to kolejny znak Zodiaku, który początkowo bywa przerażony ojcostwem. Po chwili jednak bardzo szybko odnajduje się w nowej roli i chętnie wykonuje potrzebne czynności takie jak karmienie, przewijanie czy usypianie. Bardzo się przy tym stara, aby robić wszystko jak najlepiej potrafi. Z dzieckiem początkowo bawi się wspólnie, lecz wraz z dorastaniem latorośli - poświęca jej coraz mniej uwagi. Kładzie nacisk na edukację, pomaga w nauce, zaszczepia w dziecku chęć poszerzania wiedzy. Niestety bywa także trochę egoistyczny i niekiedy dziecko stawia na drugim miejscu, przez co dziecko może poczuć się pomijane i zaniedbane.

Oczywiście każdy z nas jest inny i niestety (lub "stety") nie każdy odnajdzie się w pełni w swoim znaku Zodiaku. Cechy, które Cię określają mogą łączyć i uzupełniać ogólnie znane nam schematy. Ważne jest jednak to, aby je poznać, gdyż mogą stać się cenną wskazówką na przyszłość. Najwięcej - w kwestii macierzyństwa i macierzyństwa - zależy od tego, co wynieśliśmy ze swojego domu. Musimy zastanowić się spokojnie jakie rzeczy chcemy powtórzyć, a jakie zrobić zupełnie inaczej. Jeżeli czytasz opis swojego znaku i jesteś teraz przerażony, to spokojnie. Możesz nad sobą popracować. Rozwijaj dobre cechy, a z negatywnymi walcz. Pamiętaj, że nigdy nie będziesz idealny, jesteśmy tylko ludźmi :) Bądź sobą w swojej najlepszej wersji i staraj się, bo małego człowieczka będziesz wszystkim :) Jeżeli masz jakieś pytania, które Cię nurtują lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości, to zapraszam Cię do rozmowy.

Pozdrawiam gorąco,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji