widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-11-26

Andrzejkowe wróżby z wosku - jak je odczytać?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Andrzejkowe wróżby z wosku - jak je odczytać?" .Andrzejki już tuż-tuż! Z czwartku na piątek (z 29-ego na 30-ego listopada) rozpoczynamy andrzejkowe zabawy i wróżby. Najbardziej popularną, nietrudną w wykonaniu i miłą formą wróżenia przyszłości jest oczywiście - wszystkim nam znane - wróżenie z wosku. Nie trzeba długo opowiadać w jaki sposób to wykonać - potrzebujemy jedynie dużego klucza, wosku i misy z wodą. Większość z nas ma już wiele takich wróżb za sobą. Powstałe kształty wyjmujemy z wody i patrzymy jaki kształt stworzy ich cień na ścianie. Warto więc powiedzieć przynajmniej o kilku interpretacjach symboli, które z wosku mogą nam powstać.

Jajo

Kształt owalny, przypominający jajo, jest symbolem płodności, nowego początku, a także dobrego zdrowia. Zapowiada możliwą ciążę, rozwój i płodność twórczą. Mówi o tym, że w naszym życiu może pojawić się coś nowego, nastąpi przełom i rozpoczniemy nowy rozdział naszego życia. Kiedy jesteśmy w trudnej sytuacji - ten kształt zapowiada nam, że znajdziemy szczęśliwe rozwiązanie.

Tron, korona, zamek

Powyższe kształty zapowiadają nam bardzo korzystny obrót w sprawach finansowych. Wróżą nam sukces, rozwój i stabilizację materialną. Możemy mieć szansę odmienić nasze życie na lepsze - spłacić długi, korzystnie coś sprzedać lub znaleźć nową, o wiele lepszą pracę. Może to być także zapowiedź, że na naszej drodze pojawi się dobrze sytuowany partner, ktoś o wysokiej pozycji społecznej i zasobnym portfelu.

Serce

Ładne i wyraźne serce, o regularnym kształcie, jest zwiastunem szczęśliwego i rozwijającego się uczucia. Zapowiada związek, wróży ślub, a także jest symbolem dobrych zmian w ognisku domowym. W przypadku, gdy kształt jest jednak nieregularny, niewyraźny, dziwnie powykrzywiany - wróży to niestety niepowodzenia w miłości, wygaśnięcie namiętności, a nawet rozstanie.

Klucz

Symbol klucza mówi nam o nowym początku i znalezieniu rozwiązania dla nurtujących nas problemów. Najczęściej zwiastuje przeprowadzkę, intratny zakup nieruchomości, lecz również odczytujemy go jako zapowiedź nowego rozdziału w sferze uczuć.

Dom

Kształt domu jest symbolem zmiany miejsca zamieszkania, lecz przede wszystkim zwraca naszą uwagę na na sprawy dotyczące ogniska domowego. Mówi o tym, aby obdarować uwagą i miłością domowników, aby wzmocnić więzi rodzinne. Jest to zapowiedź poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.

Samolot, samochód, łódź

Każdy ze środków lokomocji może być zapowiedzią wyjazdu, lecz także oznaką nadejścia okresu zmian i nowych możliwości. W nadchodzącym roku masz szansę podjąć nowe, ciekawe znajomości, wyjechać w podróż życia, a także dokonać przełomu w sprawach dla Ciebie ważnych. Na pewno nie powinieneś się nudzić.

Owoc
Niezależnie czy z wosku powstanie nam gruszka, jabłko czy banan - każdy w owoców mówi nam o tym, że zapowiada się w naszym życiu płodny okres. Teraz zasiejesz ziarno, aby zebrać z niego dobre plony. Może to być zwiastun poczęcia dziecka, lecz również zapowiedź wyjątkowo twórczego okresu w naszym życiu. To, co planujesz jest dobre - wytrwałość i praca przyniosą efekty.

Obrączka

Kształt bardzo czytelny w interpretacji. Jest zwiastunem możliwych zaręczyn i ślubu w trwających związków. Dla singli zaś zapowiada możliwość znalezienia właściwego partnera.

Pieniążek, banknot, moneta

Symbol szczęścia w finansach, wygranej i udanych negocjacji. Kształt, który zapowiada powodzenie i bezpieczeństwo finansowe. Najbliższy czas powinien obfitować w możliwości rozwoju zawodowego i finansowego. To odpowiedni czas na zmiany, negocjacje i prośbę o podwyżkę.

Kot

Kształt kota, który uzyskamy z wosku, bywa najczęściej ostrzeżeń przed nielojalnością i fałszem osoby z naszego bliskiego otoczenia. To może być nasz pracownik lub współpracownik, lecz również przyjaciel czy partner. Kot ostrzega nas przed plotkami, obmową za naszymi plecami i kłótniami, w które teraz może zaobfitować najbliższy czas.

Pies

Pies symbolizuje przyjaźń, lojalność, radość i dobre zdrowie. Zapowiada, że nowe znajomości będą dla nas dobre i mogą przetrwać próbę czasu. Trwające relacje powinny zaś staną się bardziej harmonijne i bezkonfliktowe.

Koń

Koń wróży nam dobre zdrowie, realizację planów, samodzielność, oryginalność, witalność i pojawienie się namiętności.

Góra, trójkąt

Odlana z wosku góra lub trójkąt, to symbol niepowodzeń, pułapek losu i problemów, które chce nam podsunąć los. Kształt jest ostrzeżeń przed nieuwagą i zbytnim zaufaniem wobec innych ludzi. Teraz trudno może być zrealizować wcześniej zaplanowane cele i wiele rzeczy może pójść nie po naszej myśli. Wyraźniejszy kształt trójkąty może również zapowiadać, że ktoś zechce "wejść z butami" w naszą relację - dobrą współpracę, przyjaźń czy miłość. Można spodziewać się ze strony tej osoby kłód, które będzie rzucała nam pod nogi.

Anioł, pióro, skrzydła

Kształt, który wróży nam szczęśliwy obrót spraw i zakończenie kłopotów. Anioł reprezentuje silne wsparcie i szczęśliwy los, który ma nadejść. Kiedy spotykasz się z trudnościami i kłopotami - nie bój się prosić o pomoc. Pióra i skrzydła wróżą opiekę Sił Wyższych, które wesprą Cię w Twoich działaniach.

Powyżej wymieniono jedynie kilka symboli, które często powstają podczas andrzejek. Ich interpretacja może się delikatnie różnić - w zależności od tego, co dzieje się w Twoim życiu i co planujesz na przyszłość. Kiedy wróżba, którą stworzyliśmy nie jest dla nas korzystna i zapowiada coś złego - nie martwy się na zapas. Starodawnym zwyczajem neutralizacji takich złych omenów jest m.in. zakopanie powstałego z wosku kształtu poza granicą naszego domu i podwórza. Andrzejki to przede wszystkim okazja do wspaniałej zabawy i wróżb, które tworzą nam doświadczeni Eksperci :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji