widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-02-06

Runa Isa - symbol nadejścia zimy w naszym życiu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Runa Isa - symbol nadejścia zimy w naszym życiu"Jedenastą runą starszego futharku, trzecią w drugiej ósemce, jest runa Isa. Wyglądem przypomina nam ona literę "I". Runę tę tłumaczymy ogólnie jako "koncentrację" lub - zgodnie z jej wyglądem - jako sopel lodu. Mówiąc o niej możemy myśleć więc o zimie. To właśnie ta pora roku jest czasem przestoju i chwili na złapanie oddechu. Wszystko jest uśpione i czeka na późniejsze przebudzenie, przygotowuje się na kolejne pory roku. Tak samo runa jest właśnie takim sygnałem - sygnałem, że czas na chwilę przestoju.

Co oznacza ta runa? Jest to symbol ciszy przed burzą, chwili przed zmianą, oczekiwania. Wiemy o tym, że aby móc dalej podróżować - należy się wcześniej przygotować. Isa odpowiada za koncentrację nad sobą samym, swoimi potrzebami i pragnieniami. Czasami ten czas "pomiędzy" może przypominać kryzys, czas zwątpienia, ale Isa pomaga zrozumieć nam sens tego wszystkiego. Jest to również czas na przemyślenia nad tym wszystkim, co się już zdarzyło. Przeanalizowanie swoich dotychczasowych czynów, aby następnie wyciągnąć z tego lekcję i nabrać odpowiedniego doświadczenia. Jest to czas przestoju i przygotowań. Wymaga to dużej dawki cierpliwości i pokory. Szczególnie jednak to cierpliwość potrzebna jest do zaakceptowania faktu, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie możemy ich przyspieszyć. Runa Isa jest jak znak stopu, przed którym należy przystanąć.

Zima jest porą roku niezwykle spokojną. Cała przyroda zamiera i czeka. Przykrywa ją biała pierzynka, która wszystko czyści i usypia. Następnie powoli wszystko budzi się do życia, aby z pełną siłą pokazać się światu już wiosną. Tak też dzieje się z człowiekiem. Nie jesteśmy w stanie ciągle gnać przed siebie. Z jednego miejsca do drugiego, z jednego celu do następnego. Nawet, jeżeli bardzo tego chcemy, to nie starczy na to wszystko sił i energii. Poza tym, pędząc ślepo przed siebie możemy nie zauważyć niektórych rzeczy. Będziemy patrzeć tylko przed siebie, nie pozwalając sobie na rozejrzenie się wokoło. Nie ma wtedy czasu na przemyślenia. Po to właśnie jest ten przestój - by złapać oddech, by zrozumieć siebie i swoje potrzeby. Być może dalej pędzisz przed siebie, ale to nie ten cel chcesz osiągnąć? Może zmieniłeś się i jednak coś innego będzie dla Ciebie ważne?

Isa charakteryzuje się przede wszystkim samoświadomością i opanowaniem. Jest to mocna siła, która może zarówno budować jak i niszczyć. Dobrze wykorzystana pomaga się wyciszyć i skoncentrować. Pomaga szybciej się uczyć, a także usuwa strach, lęk i niepokój. Uczy nas, że chwila spokoju jest dla nas potrzebna i nie możemy bez niej żyć - uczy higieny umysłu. Ostudza zbyt gwałtowne decyzje, tworzy harmonię i spokój. Kojarzysz taką piękną białą zimę, gdzie mróz powoduje, że wszystko wygląda jakby się czas zatrzymał? Tak właśnie można sobie wyobrazić tę runę.

Wróżąc z run możemy spróbować zrozumieć nasze życie i to, co wróżba chce nam powiedzieć. Wylosowanie Isy w pozycji prostej oznacza, że przyszedł czas na przestój. Wskazuje nam, że czas przemyśleć swoje życie i zastanowić się do czego dążymy. Może oznaczać długotrwałe przeziębienie, a także problemy w związku związane ze zbytnim ochłodzeniem relacji. Taka stagnacja może potrwać w naszym życiu nawet 3 miesiące. Warto wykorzystać ten czas, aby zrozumieć siebie i naprawić to, co szwankuje. Isa w pozycji odwróconej oznacza małe lub większe problemy finansowe. Mogą to być zarówno nieplanowane wydatki jak i mniejsze wpływy. Może świadczyć o problemach z psychiką - depresje, nerwice, lęki. W uczuciach uwydatnia egoizm partnerów, a także wypalenie uczuć.

Runa Isa to talizman spokoju i równowagi. Pomaga znaleźć "złoty środek", a także chwilę wytchnienia i oddechu. Daje kilka chwil, by zastanowić się i obrać prawidłową drogę w życiu. Myśląc tylko o tym, że teraz jest gorszy czas i nic się nie dzieje - nie wykorzystamy odpowiednio tego momentu, jaki został nam dany. Dopiero, gdy zrozumiemy cel tego przestoju, będziemy w stanie go wykorzystać. Tak jak pojawienie się po sobie kolejnych pór roku, tak i chwila wytchnienia jest naturalnie potrzebna każdemu z nas. Pomyśl, że cała przyroda po zimie się budzi i z ogromem energii i sił kwitnie, pięknie wygląda i żyje pełnią życia. Isa, pomimo że jest znakiem stopu, to zapowiada nam, że już niedługo ruszymy z miejsca i rozpoczniemy dalszą podróż.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji