widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-05-09

Rośliny i zioła wspierające prawidłową funkcję czakr

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Rośliny i zioła wspierające prawidłową funkcję czakr"Każdy z nas ma w sobie siedem czakr. Czakry te są ośrodkami energii usytuowanymi wzdłuż pionowej osi ciała. W maksymalnym uproszeniu możemy sobie to wyobrazić tak, jakbyśmy przez całą długość ciała narysowali linię, a na niej dodali kropki - nasze czakry. W momencie, gdy czakry są w harmonii to nasze życie jest spokojne, pełne radości, zdrowia i obfitości. Wystarczy jednak, że tylko jedna czakra jest zaburzona, to i nasze życie może nie iść po naszej myśli. Gdy zauważymy, że coś z nami się dzieje i nasze czakry są zablokowane lub zaburzone, to możemy sobie bardzo łatwo pomóc. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wykonanie oczyszczania energetycznego u doświadczonego ezoteryka, lecz możemy również starać się działać samodzielnie. Lekarstwem staną się tu zioła i rośliny, które pomogą uspokoić skołatane czakry. Można je także stosować profilaktycznie, a ogólnie wiadomo, że profilaktyka jest zawsze lepsza niż późniejsze leczenie nagłego stanu.

Najwyższą, siódmą, czakrą jest czakra korony. Znajduje się ona na samym czubku głowy. Jest to ośrodek energii, który odpowiada za naszą samorealizację, oświecenie oraz połączenie ze wszechświatem. Czakra ta się w pełni nie blokuje i nie zaburza. Może być jedynie słabiej lub lepiej rozwinięta. Oczywiście zależy nam, żeby jak najmocniej ją rozwinąć, aby być świadomym siebie, wszechświata i połączenia z innymi istotami. Pomocnikiem rozwijania czakry korony jest przede wszystkim lawenda. Można posadzić ją w donicy w domu, na balkonie lub ususzoną mieć zawsze przy sobie. Bardzo dobrze może się tu także sprawdzić szałwia, a w szczególności napary z tego zioła. Dla rozwoju czakry korony warto jest wybierać rośliny i zioła uspokajające i kojące, które pozwolą się zrelaksować i medytować.

Szóstą czakrą jest czakra trzeciego oka. Usytuowana jest ona na środku czoła, nad naszymi oczami. Jej głównym działaniem jest wspomaganie zdolności paranormalnych, intuicji, pamięci i inteligencji. Zablokowana czakra trzeciego oka powoduje, że nie pozwalamy sobie przyjąć tego, co jest duchowe. Wierzymy tylko i wyłącznie rozumowi, odrzucając to czego nie potrafimy wytłumaczyć. Odblokowanie tej czakry pozwoli rozbudzić podświadomość oraz duchowość. Do odblokowania tej czakry najbardziej polecany jest jaśmin, mięta, mak oraz rozmaryn.

Kolejną czakrą jest czakra gardła. Znajduje się ona pod jabłkiem Adama, w naszym gardle. Jej miejsce jest bardzo powiązane z tym, za co jest odpowiedzialna. Odpowiada ona bowiem za komunikację z innymi ludźmi, za autoekspresję, a także za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Odblokowana pozwala nam przekazywać swoje myśli, wyrażać opinie i emocje. Powoduje, że spokojnie i precyzyjnie potrafimy przekazać to, co jest dla nas ważne. Odpowiada także za kreatywne podejście do życia. Jej blokady i zaburzenia mogą oznaczać problemy z wyrażaniem siebie, lęki, strach przed tym, co powiedzą i myślą o nas inni. Do odblokowania tej czakry świetnie sprawdza się czerwona koniczyna. Z bardziej tradycyjnych roślin i ziół są także eukaliptus, mięta, szałwia oraz wodorosty.

Czwartą czakrą jest czakra serca. Mieści się ona za sercem, przy ósmym kręgu kręgosłupa. Po pierwsze odpowiada ona za pracę serca i płuc, wobec czego jej blokada może spowodować problemy z tymi narządami. Dodatkowo jest to ośrodek uczuć wyższych, a więc miłości, empatii, przyjaźni czy też współczucia. Dobrze działająca powoduje, ze czujemy więź z innymi ludźmi, tworzymy zdrowe relacje partnerskie, jesteśmy otwarci na innych i niesiemy pomoc tym, którzy jej potrzebują. Zaburzenia tej czakry skutkować mogą trudnościami w relacjach z innymi, wchodzeniem w toksyczne związki, poczuciem swojej niższości i nie bycia godnym miłości. Przy blokadzie tej czakry nie potrafimy wyrażać swoich uczuć, chowamy je gdzieś w sobie i nie pozwalamy się im wydostać. Pomocne przy tej czakrze są lawenda, kolendra, róża oraz jaśmin. Pomagają one wzmocnić układ krwionośny, a także poczuć bezpieczeństwo. Niszczą blokady i pozwalają wyrazić swoje najskrytsze uczucia bez obaw.

Trzecią czakrą jest czakra splotu słonecznego. Czakra ta znajduje się pomiędzy mostkiem a pępkiem. Odpowiada ona za trawienie, jelita, nadnercza, a także nasz układ pokarmowy. Jest to również miejsce odpowiadające za moc, stabilizację, bezpieczeństwo czy poczucia własnej wartości. Jeżeli czakra ta jest zablokowana, to mogą się pojawić zarówno problemy zdrowotne związane z układem trawiennym jak i problemy z poczuciem własnej wartości, niska samoocena, zwątpienie w swoje możliwości. Najlepszymi roślinami i ziołami pomagającymi w zaburzeniach czakry splotu słonecznego jest rozmaryn, a także seler, melisa i kurkuma.

Drugą czakrą jest czakra sakralna. Jest ona umiejscowiona pomiędzy pępkiem a kością łonową, na dole brzucha. Jest to czakra odpowiedzialna za układ seksualny, narządy płciowe, nerki, a także za naszą seksualność, kreatywność i zmysłowość. Prawidłowo funkcjonująca pozwala cieszyć się swoim ciałem, rozumieć jego potrzeby oraz pozwala czuć bliskość z innymi. Zaburzone działanie może powodować problemy z poczuciem swojej zmysłowości i piękna. Czujemy się nieatrakcyjni,często wstydzimy się własnego ciała i nie odczuwamy radości z życia intymnego. Doprowadza to do odsuwania się od innych, chowania w swoim świecie i nie dopuszczaniem do niego innych osób. Do odblokowania tej czakry świetnie sprawdza się nagietek oraz gardenia. Pomocne także może być drzewo sandałowe, słodka papryka oraz lukrecja. Wszystko to prowadzi do rozbudzenia kreatywności oraz zmysłowości.

Ostatnią, a właściwie pierwszą, czakrą jest czakra korzenia często nazywana także czakrą podstawy. Jest to najniżej położona czakra znajdująca się pomiędzy odbytem a genitaliami. Odpowiada ona za poczucie bezpieczeństwa, a także za karierę, dobrobyt, siłę, witalność oraz pieniądze. Pozwala świadomie żyć na Ziemi, być tu i teraz. Umacnia nasze zakorzenienie się. Dobrze działająca pobudza nas do działania, pozwala cieszyć się chwilą obecną i życiem. Jej problemy mogą doprowadzić do depresji oraz oderwania od życia. Do okiełznania tej czakry świetnie sprawdza się mniszek lekarski, a także rzodkiewka, cebula i ziemniaki.

Do odblokowania lub pomocy w funkcjonowania czakr należy wybierać odpowiednie rośliny i zioła. Jakie jednak są odpowiednie? Tu wystarczy zaufać sobie samemu i intuicyjnie je dobierać. Jeżeli jakieś zioło lub roślina ma na nas działanie odwrotne niż jest to opisane powyżej, to nic nie szkodzi. Każdy z nas jest inny i musi znaleźć swoje rośliny i zioła, które będą z nim dobrze współpracować. Nie bój się więc i powoli zacznij eksperymentować. Obserwuj przy tym siebie. Wybieraj rośliny i zioła z organicznych upraw, nie przetworzone, a naturalne. Rób z nich herbaty, olejki i napary. Dotykaj je i przebywaj przy nich. Jeśli Twój problem jednak nie mija, to skontaktuj się z doświadczonymi Doradcami, którzy pomogą Tobie odnaleźć właściwe rozwiązanie dla Twojego problemu.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki

Poniedziałek 14 października 2019


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji