widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-12-30

Kabała - odkryj kurtynę i zobacz szczęście kryjące się za niąKabała to duchowa mistyczno-filozoficzna szkoła judaizmu. To starożytna żydowska tradycja. Za zadanie ma uczyć życia, stanowi niejako przepis na to, aby było udane. Uczy o interakcji Boga ze Wszechświatem, a także o samym celu stworzenia wszystkiego. Tłumaczy niezrozumiałe aspekty życia, przedstawia plan Wszechświata, przekazuje struktury życia. W tłumaczeniu słowo "kabała" oznacza "to, co otrzymano". Jednak żeby coś otrzymać, musimy być na to gotowi oraz otwarci. Chodzi tu głównie o to, żeby skoncentrować się na samym życiu, a nie na sobie samym. Kabała chce żebyśmy skupili się na innych i intensywnie żyli.

Badanie nad Kabałą trwają już od wielu lat. Sformułowane są zasady filozoficzne i naukowe. Śmiało można mówić, że Kabała cieszy się obecnie dość dużym zainteresowaniem oraz staje się na nowo modna. Zauważyć możemy rozkwit tej dziedziny filozofii i szerokie zainteresowanie nią. Jednak chcąc się w nią zgłębić, trzeba od czegoś zacząć. Nie da się od razu poznać całej tej nauki. Poniżej kilka pierwszych, podstawowych zasad, które warto poznać.

Teoria kontra praktyka.
Wszystko co czytasz jest ważne, poznajesz przez to świat i inne myślenie. Jednak nie ufaj w nic w ciemno. Każdą rzecz przełóż na praktykę, testuj i poznawaj, dopiero wtedy nabędziesz doświadczenia i samoświadomości. Nie bój się, że się sparzysz. Doświadczenie to najpiękniejsza nauka jaką daje nam życie.

Kurtyna.
Rzeczywistość dzieli się na dwie części: jasność (światło) oraz ciemność (mrok). Nie są to jednak równe połowy. Ciemność zajmuje jedynie 1% całej rzeczywistości, a przeważnie to właśnie w tej części żyjemy. W ciemności jest to, co postrzegamy zmysłami. Czyli to, co widzimy, słyszymy i czujemy. Niemniej rządzi tu prawo Murphy'ego - uważamy, że wszystko zawsze może pójść źle. Druga część, jasność, to miejsce gdzie wszystko zależy od nas. To tu zaczyna się dobra zmiana. Tylko przechodząc przez kurtynę oddzielającą te światy możemy zaznać błogiego szczęścia.

Pragnienie to coś dobrego.
Pragnienie czegoś oznacza, że idziemy dobrą i właściwą drogą. Oczywiście nie chodzi tutaj o aspekty materialne jak nowy samochód czy ubranie. Chodzi tu głównie o doświadczenia - przechodzenie do strefy światła, proaktywne życie przybliża do zaznania szczęścia. Chcemy przeżyć kolejny dzień, doświadczyć czegoś nowego, poznawać coś i jesteśmy głodni wrażeń. Człowiek powinien dążyć tu do bycia przyczyną tego co się dzieje, a nie tylko efektem działań, na które nie ma wpływu. Uczy, że nie powinniśmy pozostawać biernymi, lecz aktywnie powinniśmy uczestniczyć we własnym życiu.

Ty decydujesz.
Wszystko co robimy jest wynikiem naszych własnych decyzji. Nie możemy więc obarczać innych winą za niepowodzenia. Wszystko jest wynikiem naszych świadomych (lub nie)decyzji i działań. Żeby coś zmienić musimy zacząć od siebie.

Życie to gra.
Życie to gra nas samych ze sobą. Dokładniej można określić tę walkę jako bitwę między sobą, a swoim ego. Ego natomiast znaczy "ja". Wszystkie wady i zło jakie dostrzegamy w innym człowieku, to tak naprawdę nasze własne wady. Walcząc więc z innymi, reagując, tracimy energię, a co za tym idzie -przegrywamy. Kluczem jest tu opór. Stwarza on pozorną walkę, a po niej pojawia się cisza oraz spokój.

Wyładowywanie.
Reaktywne działanie, wyładowywanie się na kimś, prowadzi do długotrwałej ciemności. Można to porównać do pioruna. Nagle zabłyśnie, tylko na jedną krótką chwilę, a jak w coś trafi, to przez długi czas trzeba po tym sprzątać. Podczas działania reaktywnego owszem uwalniamy energię, jednak tylko na chwilę. W rzeczywistości szerzy to spustoszenie i przyciąga nas znów strefa ciemności.

Przeszkody.
Przeszkody wcale nie są czymś złym. Owszem, każdy chciałby żyć bez najmniejszych problemów i przeszkód, jednak nie powinny być one tak negatywnie postrzegane. Przeszkody są dla nas lekcjami. Pozwalają przejść przez trudny okres i wyciągnąć wnioski. Uczą i transformują - kierują nas znów w stronę światła, kiedy wiemy, że mamy wpływ na naszą przyszłość. Spróbujmy więc do wszystkich przeszkód czy problemów podejść z miłością i zrozumieniem. Kiedy upłynie już wystarczająco wiele czasu, z większości dawnych przeszkód będziesz mógł się już śmiać i nigdy nie będą one już takie straszne.

Kabała to energia.
Zagłębianie się w prawa Kabały pomaga poczuć wysokie wibracje energii. Kabała tak naprawdę jest energią samą w sobie. Jeżeli możesz, to spróbuj z nią obcować - w prawdziwej drukowanej wersji z hebrajskimi literami. Dotykaj ją. Myśl o niej, czuj jej energię. Naucz się medytować i modlić się z nią.

Lustro.
Ostatnią podstawową lekcją jest to, że Ty jesteś lustrem. Świat, w tym inni ludzie, są Twoim odbiciem. Zmień siebie, a tym samym zmienisz świat. Nie szukaj problemów w innych, tylko pracuj nad sobą. Przepracuj niewygodne i ciężkie sytuacje. Szybko zobaczysz różnicę jak zaczniesz patrzeć na świat zaczynając od siebie.

Kabała to bardzo dawna nauka, która przeżywa swoje przebudzenie. Śmiało zacznij ją poznawać i stosować, ale pamiętaj o pierwszej jej lekcji. Przeczytałeś o podstawach, więc teraz jest czas zgłębić swoją wiedzę i to wszystko sprawdzić w rzeczywistości. Może to właśnie w Nowym Roku wprowadzisz do swojego życia dobre zmiany. Czemu nie spróbować? Miłych doświadczeń!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji