widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-14

Szafir - królewski kamień mocy i harmonii

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Szafir - królewski kamień mocy i harmonii" .Szafir jest dobrze znanym i cenionym kamieniem. Jest bardzo trwały, a mocniejszy od niego jest już tylko diament. Często wykorzystywany w biżuterii takiej jak kolczyki, zawieszki czy też w pierścionkach. Szafir jest formą tlenku glinu, a dokładniej - odmianą korundu mineralnego. Korund występuje w różnych barwach, oprócz czerwonego, najbardziej pożądany jest jednak właśnie ten w kolorze niebieskim. Już sama nazwa tej odmiany barwnej związana jest właśnie z tym słowem - z greckiego szafir oznacza niebieski. Kamień w głębokim odcieniu koloru niebieskiego nazywany jest szmaragdem królewskim. I właściwie od wieków kamień ten towarzyszył królom, szlachcie i ważnym osobom. Dla niektórych był oznaką przychylności planety Saturn. Był również stosowany jako talizman, który miał chronić przed nieszczęściem, krzywdą czy też dziką zwierzyną. Dlaczego od tylu lat niezmiennie jest tak cenionym kamieniem? Jakie ma właściwości i działanie?

Uznaje się, że szafir jest kryształem transformującym. Może on dokonać zmian energetycznych w jakiejś płaszczyźnie. Przykładowo może zmienić perspektywy, relacje, stan zdrowia czy ogólną sytuację życiową w jakiej się znajdujemy. Sprawia, że dokonujemy zmian w sobie samych, po czym widzimy też zmiany na zewnątrz. Pomaga ruszyć do przodu, nabrać wiatru w żagle i dobrnąć do celu. Pomaga zarówno w rozwoju jak i w dokonaniu zmian. Szafir pozwala odnaleźć spokój i harmonię. Dba o równowagę psychiki, ciała i ducha. Chroni także przed złą energią, tworzy swoistego rodzaju barierę ochronną. Przyciąga do swojego posiadacza szczęście i obfitość. Wyostrza intuicję. Pomaga zwiększyć swoją samoocenę i pewność siebie.

W zależności od barwy w jakiej występuje, korund ma także dodatkowe cechy. I w ten sposób czarny chroni i pomaga znaleźć uziemienie. Zielony przynosi lojalność oraz wierność i uczciwość. Różowy usuwa blokady i przyciąga miłość. Biały chroni i osbija negatywne energie. Fioletowy przyciąga mądrość duchową i spokój. Żółty natomiast przyciąga bogactwo. Najsilniejszy jest jednak niebieski, który daje siłę, uwalnia blokady i pomaga w rozwoju. Czym mocniejsza barwa niebieskiego, tym większa jego moc, niestety też najczęściej wiąże się to z większą jego ceną.

Szafir pomaga w koncentracji. Poprzez uspokojenie umysłu pozwala spojrzeć inaczej na swoje życie i wszystkie problemy. Uwalnia od wszelkich napięć i nękających myśli. Pomaga otworzyć się na świat, jego piękno i uczy doceniać każdą sekundę życia. Przywraca równowagę i harmonię, często jest też amuletem twórców i artystów. Wyostrza intuicję, uczy słuchać swojego ciała i swojego wewnętrznego "ja". Pomaga zostać na drodze rozwoju duchowego, jak trzeba to dyscyplinuje i kieruje na właściwe tory.

Szafir działa także na ciało i zdrowie. Leczy on zaburzenia występujęce we krwi. Harmonizuje niespokojną pracę poszczególnych organów, reguluje gruczoły i sprawy hormonalne. Stosuje się go pomocniczo przy problemach z krążeniem, rozregulowanych hormonach czy chociażby przy problemach z nadmierną potliwością. Uwalnia napięcia psychiczne, zalecany jest przy różnego rodzaju nerwicach. Pomaga przy leczeniu z uzależnień, uczy jak nabrać samodyscypliny i wytrwać w swoich założeniach.

Jak o każdy kamień tak samo o szafir należy dbać. W zależności od ilości pracy z nim, co pewien czas, należy go rozładowywać pod bieżącą zimną wodą. Ładować należy w promieniach słonecznych. Co ważne szafir często jest ofiarowany w biżuterii zaręczynowej czy ślubnej. W przypadku rozstania kochanków najlepiej jest pozbyć się szafiru, ponieważ w przeciwnym razie partnerzy nadal będą złączeni niewidzialnym połączeniem energetycznym, co w przyszłości może wzbudzić dodatkową niechęć czy żal do siebie. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na tej biżuterii i nie chcemy się jej pozbywać, to konieczne jest odpowiednie oczyszczenie szafirów zarówno mechaniczne jak i przy użyciu hematytów.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji