widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-02-04

Świadomy sen - jak zacząć?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Świadomy sen - jak zacząć?" .Świadomy sen pojawia się wtedy, gdy jesteśmy zorientowani, że właśnie w tej konkretnej chwili śpimy. Jednym słowem - śpimy i doskonale o tym wiemy. Jasny sen pozwala nam na klarowność myślenia, dostęp do rzeczywistości czy też na wpłynięcie na nasz własny sen. Sen świadomy jest często stosowany w celu radzenia sobie z koszmarami, a także w momentach, kiedy pragniemy porozumieć się ze swoją podświadomością. Niekiedy wykorzystujemy go również dla zwykłej rozrywki. Przy dużym zaawansowaniu świadomości, można wpłynąć na każdy sen i w pełni go kontrolować. W taki sposób można realizować swoje marzenia i pragnienia w świecie marzeń sennych. Świadomego snu można się nauczyć, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze będzie to szybki proces.

Istnieje kilka technik, żeby doświadczyć świadomego snu. Niektóre będą bardzo proste, a inne nieco bardziej wymagające. Ważna jest jednak ciągłość ich stosowania, sumienność i nie poddawanie się. Wówczas będzie można zauważyć rezultaty tej nauki.

1. Kartka i długopis.

Najlepszą techniką, od jakiej można zacząć przygodę ze świadomym snem, jest codzienne zapisywanie swoich wizji sennych. Dziennik snów pozwala zapamiętywać sny i być świadomym swojej aktywności sennej, aby w końcu zacierać różnicę pomiędzy rzeczywistością a snem. Przygotuj kartkę i długopis jeszcze przed snem, żeby rano nie musieć ich szukać. Od razu po przebudzeniu notuj wszystko co pamiętasz, nie zastanawiaj się nad sensem, po prostu pisz dosłownie wszystko, co utkwiło w Twojej pamięci. Później będzie czas na rozmyślanie nad sensem snów.

2. "Czy to sen czy nie?".

Naucz się kontrolować rzeczywistość poprzez ciągłe jej sprawdzanie. Chodzi o to, żeby wymyślić pewną czynność, która w rzeczywistości nie może się spełnić, a we śnie już tak. Przykładowo możesz spróbować np. przekładać rękę przez przedmioty. W rzeczywistości oczywiście Twoja ręka zatrzyma się na przedmiocie, a we śnie przez niego przejdzie-przeniknie. Powtarzaj tę czynność jak najczęściej w ciągu dnia, tak żeby "weszła Ci w krew". Dzięki temu w nocy, poprzez przyzwyczajenie do takiej czynności, też będziesz chcieć ją wykonać i prędko odkryjesz, że to sen.

3. Zadbaj o swój sen.

Nie możesz próbować nauczyć się świadomego snu, jeżeli masz zaburzenia zwykłego snu. Zadbaj o prawidłowy sen, o jego odpowiednią długość i wysoką jakość. Sprawdź czy czegoś w Twoim otoczeniu nie ma, co zaburza Twój sen. Otoczenie w jakim śpisz może zaburzać tę czynność, kiedy panuje w nim chaos i nieporządek. Dokuczliwa również może okazać się obecna technika - przykładowo w nocy może wibrować telefon, ponieważ są jakieś powiadomienia, a to Cię wybudza. Może masz za jasno w pokoju, ustawiasz zbyt dużą temperaturę albo pomieszczenie nie jest dobrze przewietrzone? Ważny będzie również materac, poduszka i pościel, pod którą śpisz. Wszystkie te rzeczy bezpośrednio oddziałują na jakość snu. Staraj się też spać o stałych porach, w dobrych warunkach.

4. Zmieniaj miejsca snu.

Staraj się spać w różnych miejscach i różnych pozycjach. Jeżeli ciągle śpisz po prawej stronie łóżka, to zamień ją na jedną noc. Jeżeli możesz przestawić łóżko - to zrób to. Uśnij w salonie, prześpij się u znajomych. Nadmuchaj materac i śpij w kuchni. Zobacz jak po przebudzeniu w zupełnie innym miejscu Twój mózg będzie musiał się przystosować. Doświadczysz zmiany rzeczywistości, umysł będzie musiał mocniej pracować. Zmiany te wspomogą zatarcie granicy pomiędzy rzeczywistością, a marą senną.

5. Przebudzenia.

Kiedy pragniesz mocno zaburzyć granicę pomiędzy snem a jawą, spróbuj często przebudzać się w nocy. Nastaw budziki - na przykład co godzinę - przez całą noc. Wyłącz budzik, zapisz sen, pójdź spać. I tak w kółko. Rano odczytaj wszystkie sny. Przez częste pobudki pobudzisz pamięć snów i łatwiej będzie Ci się budzić w śnie. Możesz także spróbować kilku drzemek w ciągu dnia, ponieważ w ciągu dnia jesteś bardziej świadomy otaczającego Cię świata. Tą metodę najlepiej jest wypróbować podczas kilku dni wolnych, aby móc kolejnej nocy odpocząć.

6. Medytuj.

Głęboka medytacja pozwala zanurzyć się we świadomym śnie. Warto wykorzystać tę metodę również do kontrolowania swojego snu. Medytacja dodatkowo pozwala odciąć się od wszystkich rozpraszaczy - łącząc umysł z ciałem. Dodatkowo uczy nas kontrolować ducha, prowadzi do doświadczenia świadomych snem i łączy z podświadomością. Medytacja pozwala nam także bardziej się uświadomić w chwili "tu i teraz" - uspokaja i stabilizuje.

Świadomy sen jest bardzo trudną techniką, która może nam przynieść wiele korzyści. Nauka nie jest prosta, jednak nie jest też niemożliwa. Chcąc się nauczyć świadomych snów, można zacząć od przedstawionych technik. Pomocne są także rozmowy z osobami, które już przyswoiły sobie różne techniki świadomego snu. Warto poznać ich doświadczenia, problemy i lekcje jakie przeszli. Wspomóc świadome śnienie mogą też odpowiednie zapachy i zioła. Prawda jest więc taka, że świadomego snu warto spróbować - nic się nie traci, a można zyskać bardzo dużo.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji