widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-05-08

Nie żałuj swoich decyzji - każda z nich jest cennym doświadczeniemMało kto świadomie i bez stresu potrafi podejmować wszystkie decyzje. Niestety większość z nas może odczuwać strach, kiedy przyjdzie moment, aby zdecydować cokolwiek o własnym życiu. Ma to swoje korzenie już w młodych latach, kiedy mamy wybrać grono znajomych, kolejną szkołę, studia czy pierwszą pracę. Czasami trudno jest zdecydować co robić w danym momencie, gdzie iść, z kim się spotkać czy nawet w co się ubrać. Jednak zdecydowanie największy strach jest przed tymi na prawdę "dużymi zmianami", które mogą mieć dla nas niemalże nieodwracalne skutki. Jakie są to te duże zmiany? Decyzja o ślubie, o kupieniu mieszkania, posiadaniu dziecka czy psa, zmiana pracy czy jak wspomnieliśmy już wyżej - wybór szkoły w młodych latach. Są to decyzje, po podjęciu których skutki mogą być widoczne przez całe życie, a przynajmniej przez kilka następnych lat. Zaczyna się wtedy zastanawianie i pojawia się stres...

Niekiedy decyzja przychodzi szybko, po przeanalizowaniu całej sytuacji lub pod wpływem chwili. W innych sytuacjach zaczyna się mozolny i wykańczający proces "gdybania" - podważania swoich opinii, rozbijania wszystkiego na najmniejsze elementy, aby później dalej nie wiedzieć co zrobić, a już po zdecydowaniu szybko pożałować własnej decyzji. Decydowanie bardzo często wiąże się z wyjściem ze swojej strefy komfortu, poznaniem czegoś nowego i innego, a także - niekiedy - z możliwością sparzenia się. Może to wydawać się czymś strasznym i nieodwracalnym. Nie ważne jednak jaką decyzję podejmiesz. To Twoja decyzja i masz prawo popełniać błędy. Najważniejsze jest to, żeby nie żałować takich decyzji, bo dopiero to doprowadzi do złej sytuacji.

Każda decyzja jaką podejmiesz, niezależnie od tego czy będzie dobra czy zła, jest Twoją decyzją. Oznacza to, że podejmując ją masz szansę na wybór i akceptację swojego życia. Nawet jak tego nie czujesz, to wiedz, że zawsze takie decyzje zdarzają się w Twoim życiu w najlepszym dla Ciebie momencie. Wszechświat wie, kiedy jesteś w stanie podjąć działanie i jak dużą zmianę jesteś w stanie wprowadzić w życie. Nie decydujesz o czymś, czego nie udałoby Ci się zrealizować. Natomiast każda Twoja decyzja, to wynik wielu małych czynników danej chwili i najlepsza możliwa decyzja jaką możesz podjąć. Niekiedy jest to wybór dokonany przez przeanalizowanie wszystkich za i przeciw, niekiedy jest to impuls - głos Twojej intuicji. Jednak zawsze jest to Twoja własna decyzja. Pozostawienie jakiejś sprawy bez zdecydowania też jest Twoim wyborem! Taki paradoks - wybierasz nic nie robienie w danej sytuacji.

Myśląc o decydowaniu warto nauczyć się jednej podstawowej zasady. Każda decyzja jest dobra, bo jest Twoja. To jest Twoje życie, a Ty masz możliwość wyboru. Nie ważne jaki będzie jej finał i do czego doprowadzi. Jest to Twoja lekcja jaką możesz przepracować. Jest to doświadczenie i nauka jaką otrzymujesz. Nawet, jeżeli skutki będą negatywne i bolesne, to i tak przerodzi się to w doświadczenie jakie uzyskasz. A bolesne lekcje najbardziej uczą. Zobacz, że mając możliwość decydowania masz wolność. To ty decydujesz i wybierasz czego chcesz od życia. Jesteś niezależną i silną osobą. Możesz w końcu kierować swoim całym życiem. Jak więc żałować decyzji, które podejmujesz? No nie możesz. Żałując odrzuciłbyś całą tą wolność i możliwość zdobywania doświadczenia.

Życiowe decyzje uczą nas, czego tak naprawdę chcemy i na czym nam zależy. Uczą więc samoświadomości. Przykładowo możesz mieć do podjęcia życiową decyzję - czy chcesz kupić dom. Zaczynasz się nad tym zastanawiać, że w sumie fajnie byłoby mieć coś własnego, że wszyscy inni teraz kupili swoje własne cztery kąty, że rodzice ciągle pytają o to, kiedy znajdziesz swoje miejsce. Podczas tego procesu podejmowania decyzji nagle uświadamiasz sobie, że ten dom, to jednak nie jest Twoje marzenie tylko coś co wypada zrobić. Przykładowo Ty chciałbyś podróżować po świecie i szukać swojego miejsca gdzieś indziej, a najlepiej to "swoje miejsce" co chwilę zmieniać. Nie kupujesz więc domu tylko bilet lotniczy. Zobacz ile przy jednej decyzji możesz odkryć wiedzy o sobie!

Podejmując decyzje nie żałuj ich - nie warto marnować na to czasu. Pomimo, że na początku większość decyzji wydaje się nieodwracalnych, to z biegiem czasu zauważysz, że podejmując inne decyzje możesz lekko zmienić te pierwotne. Dom możesz sprzedać, kiedy stwierdzisz, że jest dla Ciebie nieodpowiedni. Wybierając między rodziną i karierą - później możesz znaleźć balans, pracę możesz zmienić kolejny raz, szkół zrobić kilka i z każdej coś wynieść... Ważne jest jednak, aby podejmując decyzję zaakceptować ją i nie robić sobie zbyt dużych nadziei. Pomimo podjęcia decyzji nie zawsze finał będzie taki jak tego chcesz. Coś może się nie udać. Nie nastawiaj się więc, żeby się nie rozczarować. Po prostu decyduj, wierz w swoją decyzję i rób to całym sobą.

Pamiętaj, że całe nasze życie, to jeden wielki zlepek decyzji, które i tak i tak będą podjęte. Jeżeli nie podejmiesz ich Ty, to zrobi to ktoś inny lub stanie się cokolwiek. Czy jednak chcesz żeby Twoje życie zależało od innych lub losu? Lepiej jest decydować i uczyć się na błędach niż oddać kontrolę nad swoim własnym życiem. Nie bój się więc. Każdy podejmuje błędne decyzje, więc nic dziwnego jeżeli i Tobie się to zdarzy. Ważne jest to, co zrobisz z nimi później. Czy wyniesiesz z nich lekcję i następnym razem wybierzesz lepiej. Nie żałuj decydowania. Podejmuj kolejne decyzje, później kolejne i kolejne...


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji