widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-01-08

Kiedy łapie Cię smutek i przygnębienie - co robić?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kiedy łapie Cię smutek i przygnębienie - co robić?".Niekiedy zdarza się taki moment, kiedy dopada Cię smutek i poczucie przygnębienia. Nie ma na świecie nikogo, kto chociaż raz w życiu nie miałby gorszego dnia. Czasami takich dni jest więcej, a czasami mniej. Nic w tym dziwnego, jest to zjawisko całkowicie normalne i naturalne. Co więcej, gdyby nie było na naszej ścieżce życiowej "gorszych dni", to w jaki sposób można by było dostrzec te dobre? Czy bylibyśmy w stanie ocenić, kiedy jesteśmy szczęśliwi? Skoro każdy dzień wyglądałby zupełnie tak samo, to byłby dobry czy zły? Pomyśl chwilę o tym, a zobaczysz, że kryje się tutaj takie małe pocieszenie dla naszej duszy. Dostrzeżesz, że to właśnie dzięki tym chwilom, których nie lubisz - momentom przygnębienia i smutku - bardziej doceniasz wartość szczęścia i radości. Oczywiście trudne emocje nie są stworzone po to, aby je "celebrować". Czujesz przygnębienie i nie chcesz, aby ten stan trwał w nieskończoność. Wiemy już, że smutek jest czymś naturalnym i nie musisz czuć się gorszy z tego powodu. Z trudnymi emocjami można - a nawet trzeba - walczyć. Dziś powiemy sobie o tym w jaki sposób możemy rozpocząć walkę o siebie. Jak zacząć, aby znów odnaleźć w sobie radość i siłę - zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkim czasie.

Na wstępie warto przede wszystkim ustalić co jest powodem naszego nieszczęścia i dostrzec kiedy "te dni" się pojawiają. Zrozumienie problemu pomoże nam go rozwiązać, zapobiec kolejnym lub złagodzić poczucie smutku. Zastanów się, w jakim momencie łapie Cię smutek i przygnębienie? O czym wtedy myślisz? Jakiej natury jest kwestia, która tak Cię przytłacza (zdrowie, finanse, rodzina, relacje)? Jakie są okoliczności? Kto Tobie towarzyszy w tej chwili? Weź zeszyt i długopis, usiądź i spróbuj zanotować wszystkie "gorsze dni", które pamiętasz. Notuj co było powodem przygnębienia, kto był obok i co konkretnie się stało. Nie myśl długo, lecz zapisz wszystko, co pamiętasz. Kiedy skończysz - przeczytaj wszystko na spokojnie. Może odnajdziesz jakieś części wspólne dla poszczególnych smutnych chwil. Może zawsze gorzej się czułeś przy jakiejś osobie? Może martwisz się głównie o finanse lub roztrząsasz przykre doświadczenia z przeszłości? Spróbuj zrozumieć dlaczego odczuwasz smutek. Być może Twoje gorsze dni są połączone z fizycznym złym samopoczuciem. Może odnoszą się do różnego rodzaju smutnych rocznic czy wydarzeń? Może to wciąż jeden i ten sam "temat" powoduje Twoje przygnębienie?

Jeżeli znasz już powód smutku, to teraz możesz spróbować coś z tym zrobić. Jeżeli wiąże się on z przeszłością, to czas nad nią popracować. Może zauważasz, że przygnębienie wiąże się przykładowo z bólem fizycznym - czas najwyższy, aby udać się do lekarza. Doskwierają Tobie problemy natury finansowej lub zawodowej - wiesz, że jesteś w stanie temu zaradzić. Pamiętaj, że nie musisz samotnie stawiać czoła swoim problemom. Możesz nie czuć się na siłach, więc nie obawiaj się prosić o radę, wsparcie i pomoc. Gorzej jednak, jeżeli smutek zdaje się być po prostu wszechobecny w życiu. Przygnębia Cię praca, rodzina czy nawet partner. Wówczas czas odkryć co dokładnie generuje negatywne emocje i w zależności co to jest - odpowiednio zadziałać. Może czas najwyższy zmienić pracę? A może warto porozmawiać z kimś z rodziny, aby uświadomić, że dane zachowanie powoduje u Ciebie przygnębienie? Być może masz szansę, aby odciąć się od tych generatorów przygnębienia i w zamian poszukać czegoś, co Cię uszczęśliwi?

Zastanów się także jak sam fakt odczuwania smutku wpływa na Twoje życie. Chwila smutku w związku z przypomnieniem sobie o zmarłej babci jest całkowicie normalna. Miłość do drugiej osoby i jej utrata - wiążą się z bólem. Nie jest jednak dobrze, kiedy ten smutek trwa zbyt długo, zaczyna dominować i nie pozwala cieszyć się z życia, a nawet w ogóle żyć... Przemyśl jak często czujesz gorszy dzień. Czy on szybko mija? Jak reagujesz wówczas na doświadczenia codzienności. Czy masz siłę działać, czy robisz coś żeby poczuć się lepiej, czy normalnie funkcjonujesz? Jak czujesz się fizycznie, czy smutek i przygnębienie nie odcisnęło się na Twoim zdrowiu (gorszy sen, bóle pleców, migreny...)? Tak jak wcześniej, kiedy notowałeś wszystkie sytuacje, w których czułeś się gorzej - zapisz również wszystkie "efekty", który wiążą się z Twoim smutkiem. Na początku może się to wydawać trudne, lecz nie bój się tego doświadczenia. Zapisz czy czujesz się rozdrażniony czy bezsilny, czy odczuwałeś ból fizyczny czy doświadczasz smutku jedynie na polu emocjonalnym. Pomyśl na spokojnie.

Dziś mówimy bardzo ogólnie o smutku i "badaniu" przyczyny jego pojawienia się w Twoim życiu. Podajemy kilka pomysłów, abyś mógł wykonać pierwszy krok w walce o uśmiech. Jednym z podstawowym sposobów ezoterycznych w walce z przygnębieniem są również kamienie szlachetne i minerały. Jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach, aby działać, to rozpocznij od zaproszenia do swojego życia "małego pomocnika". Kamienie i minerały, choć niepozorne, mają w sobie duże ładunki energetyczne. Czasami już sama ich obecność przy naszym ciele - ochroni nas przed smutkiem lub pomoże znaleźć wyjście z gorszych dni. Są to niezawodni sprzymierzeńcy w uzdrawianiu emocjonalnym. Pomagają poprawić nastrój, a także podnoszą wewnętrzną wibrację. Do tego też pięknie wyglądają - cieszą nasze oczy i serca.

Jakie więc wybrać kamienie, aby pomogły? Wybór jest bardzo duży. Możesz skorzystać z pomocy ametystu, który pomaga zachować równowagę emocjonalną i ułatwia pogodzenie się ze stratą. Dodatkowo łagodzi on uczucie zdenerwowania - pozwalając szybciej się uspokoić. Kwarc różowy pomoże Ci odprężyć się i na nowo pokochać siebie samego. Pomaga w problemach dnia codziennego - przy tych wszystkich drobiazgach, które tak mocno nas stresują. Wspiera nas w odnalezieniu szczęścia i radości. Agat natomiast pomaga uporać się z traumami z przeszłości. Dodaje on odwagi i uspokaja myśli. Zmniejsza złość pomaga transformować negatywną energię. Cytryn dodaje energii, siły i chęci do działania. Ożywia ciało i ducha, pozwala znaleźć radość w każdej rzeczy oraz uczy optymizmu.

Znając powód smutku i przygnębienia - będziesz wiedzieć jak działać. Musisz rozprawić się z przyczyną Twojego problemu. Powinieneś również nauczyć się szybko wychodzić z gorszych dni. Możesz poeksperymentować i zobaczyć co spowoduje, że szybciej czujesz się lepiej. Może jakiś dzień dla siebie, odpoczynek, relaks, książka lub kąpiel? Może potrzebujesz jakiegoś, hobby żeby przestać myśleć o tym, co było złe. Może potrzebujesz się komuś wygadać lub potrzebujesz pomocy kogoś z większą wiedzą? Nauka medytacji, joga, taniec, psychoterapia, nowy czworonożny towarzysz w Twoim domu - to tylko kilka z wielu sposobów na walkę o lepsze jutro. Czas najwyższy pozbyć się smutku i przygnębienia! Czas zakończyć ten przykry dla Ciebie okres.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji