widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-01-28

Domowe rośliny - skorzystaj z wiedzy Feng Shui i stwórz swój własny raj na ziemi.W obecnej chwili coraz więcej czasu przebywamy w swoich czterech ścianach. Nasze mieszkanie przyjęło już rolę biura, restauracji, spa i kina. Trudny czas pandemii sprawił, iż spędzamy w tym miejscu zdecydowanie więcej czasu niż kiedyś. Wielu z nas odczuwa poważne zmęczenie tym faktem. Brakuje nam ruchu, rozrywki i kontaktu ze światem zewnętrznym. Powinniśmy jednak odpowiedzialnie podejść do całej sytuacji i - na ile jest to możliwe - wziąć sprawy we własne ręce, aby czas spęczony w domu był dla nas przyjemniejszy.

Można rozpocząć od tego, aby odrobinę polepszyć jakość swojego życia poprzez dary przyrody. W końcu znacznie mniej wychodzimy poza nasze cztery ściany, a co za tym idzie - widzimy zdecydowanie mniej skarbów natury. Nie mijamy już pięknych drzew w drodze do pracy i niezwykłych roślin przy ulubionej kawiarni. Owszem, w tym miejscu możesz zauważyć, że zawsze można pójść do lasu, parku czy ogrodu, ale... Doskonale wiesz również, że zimowa aura zbytnio nie sprzyja obcowaniu z roślinami na dworze. Nic straconego! Możemy stworzyć namiastkę takiego ogrodu w swoim własnym domu. Przynieść trochę Matki Natury do swoich czterech ścian. Nauczyliśmy się już tworzyć domowe biura i mamy zapas popcornu dla domowego seansu filmowego. Stwórzmy więc swój własny raj - miejsce odpoczynku, relaksu i chwili zapomnienia. I nawet jeżeli na początku będzie to tylko jedna mała roślinka, to i tak prędko zauważysz, że zacznie ona zmieniać energię Twojego otoczenia.

Kwiaty doniczkowe są pięknym akcentem w każdym mieszkaniu. Dodają uroku każdej przestrzeni. Oczyszczają powietrze. Emanują pozytywną energię. Patrzenie na nie uspokaja i harmonizuje emocje. Nic więc dziwnego, że polecane są dosłownie każdemu. Rośliny odzwierciedlają element drewna z filozofii Feng Shui. Co to oznacza? Element drewna dodaje naszemu życiu witalności, siły, chęci, elastyczności i życzliwości. Pomaga także zwiększyć naszą koncentrację i odzyskać jasność umysłu. Poza tym dbanie o maleńką roślinkę uczy każdego z nas empatii i oddania dla drugiej żywej istoty.

Jakie więc kwiaty wybrać? Tu nie ma sztywnych i jasnych reguł. Wybierz to, co Ci się podoba. Zielony przyjaciel musi cieszyć Twoje oko. Ogólnie zasadą jest, że najlepsze są rośliny o zaokrąglonych, nieostrych liściach. Jednak tak na prawdę wolisz jednak te ,,szpiczaste" - i są one najbliższe Twojemu sercu, to wybierz je. Przy wyborze swojej rośliny kieruj się też jej potrzebami - w końcu nie postawisz w mocno oświetlonym miejscu rośliny nie lubiącej słońca. Pomyśl też o dbaniu o nią - jeżeli nie masz "ręki do kwiatów", to na początek wybierz te mniej wymagające. Zwróć też uwagę na ich zapach, czy na przykład jej kwiaty nie będą Cię drażnić, czy nie zrzuca zbyt dużej ilości pyłku. Jeżeli masz dzieci lub zwierzęta, to wybierz te rośliny, które nie są trujące.

Każda z roślin ma też swoje ukryte atuty. Przykładowo fiołki afrykańskie powinny przyciągać do naszego domostwa szczęście i bogactwo. Róże symbolizują miłość. Paproć zmiękczy nawet najbardziej zatwardziałe pomieszczenie. Piwonia przyciąga do domu romantyzm. Bambus symbolizuje rozwój i harmonię. Grubosz chroni i przyciąga bogactwo. Lilia oczyszcza i rozjaśnia umysł. Jaśmin dodaje zmysłowości. Niektóre rośliny dodatkowo mocniej oczyszczają powietrze z toksyn - dzięki nim powietrze będzie bardziej czyste i korzystniejsze dla Ciebie, szczególnie jak dużo czasu spędzasz tylko w domu. Każda roślina doda także bardzo dużo energii Twojemu mieszkaniu.

Gdzie postawić taką roślinę doniczkową? Każde miejsce jest dobre. Musisz zwrócić uwagę na potrzeby danej rośliny. Jednak niezależnie gdzie ustawisz roślinę, o ile zrobisz to celowo i przemyślanie, to będzie Cię wspierać energią. Możesz umieścić kwiaty w kluczowych miejscach swojego domu. Najlepszymi miejscami dla kwiatów są salony i przedpokoje, lecz również nasze kuchnie i łazienki (posiadające okno). Najgorszym miejsce są sypialnie - tam nie przesadź z ich ilością. Pamiętaj także, że rośliny dzielą się z nami swoją energią, więc jeżeli będą chore lub umierające, to właśnie taką energię nam przekażą. Zdecydowanie i szybko działaj przy chorobach roślin. Odpowiednio o nie zadbaj lub poproś o pomoc kogoś bardziej doświadczonego o pomoc. Nie czekaj aż roślina powoli umrze, ponieważ przez ten cały czas będzie pogarszała tylko energię.

W wyborze i ustawieniu roślin zaufaj samemu sobie. Twoja intuicja jest tu najlepszym głosem. Zdecydowanie pomoże Ci we wszystkich wyborach. Czasami zauważysz, że roślina sama "wie" gdzie chce stać i w innych miejscach nie będzie chciała rosnąć. Pozwól jej na to, przełóż ją od razu w "jej" miejsce. Możesz także zrobić sobie swój raj poprzez postawienie sporej ilości roślin na przykład obok swojego fotela. Wówczas będziesz mógł oglądać ulubione seriale w swoim prywatnym lesie z najczystszym możliwym powietrzem - nie brzmi idealnie?

Nie musisz męczyć się w pustym i nieprzytulnym mieszkaniu, lecz możesz zamienić je w swoje wymarzone miejsce. Możesz powiedzieć, że nie masz miejsca w domu, lecz zawsze znajdzie się miejsce na jedną, a potem kolejną roślinkę. Zabierz z szafek bibeloty i schowaj wazon na cięte kwiaty, a w ich miejsce zaproś nowego, zielonego przyjaciela, który zadba o poprawę jakości Twojego życia!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji