widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-02-11

Wzorzysty jaspis Shiva Lingam - kamień uzdrowienia, oczyszczenia i transformacji.Dawne legendy głoszą, że miliony lat temu - w miejscu źródła rzeki Narmada - uderzył meteoryt. Przy uderzeniu, pod wpływem wysokiej temperatury meteorytu, miejscowe skały stopiły się wraz ze spadającą gwiazdą. Wynikiem tego było powstanie wyjątkowego i niezwykłego kamienia jakim jest tytułowy bohater: Shiva Lingam. Jednak, nawet odkładając hinduskie legendy na bok, ciężko jest nie zauważyć, że kamień ten występuje tylko w jednym miejscu na świecie - w Indiach. Dokładnie w małej górskiej prowincji niedaleko Bombaju, w wodach świętej rzeki Narmada. Ta wyjątkowa odmiana jaspisu jest wydobywana tylko przez krótki czas w porze suchej. Dokonuje tego zaledwie kilka rodzin, które przekazują sobie to zadanie z pokolenia na pokolenie. Osoby te ręcznie polerują i wygładzają kamienie nadając im charakterystyczny owalny kształt. Następnie kamienie oddawane są do świątyń, gdzie odprawiane modły wpływają budzą ich naturalną energię i moc. Ten wyjątkowy minerał jest więc wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy kamień otoczony jest wielką troską. Wszystkie również są pobłogosławione i naładowane pozytywną energią.

Shiva Lingam to odmiana jaspisu. W jego wnętrzu mieszają się i przeplatają kolory - szary, brązowy oraz żółty czy kremowy. Każdy kamień ma swoją indywidualną barwę i wzór. Nie ma dwóch identycznych minerałów. Ten niepowtarzalny jaspis jest zaś utożsamiany z czymś pierwotnym i odległym. Z czymś, co dało początek wszystkiemu. Mówi się, że posiada on energię płynącą ze wszechświata lub od Sił Wyższych - dokładnie od Shivy, który jest hinduskim "Bogiem bogów". Bardzo często jest on przedstawiany pod postacią męskiego przyrodzenia (Lingam). Są to więc kamienie obdarzone wielką energią i mocą. Od dawna są one czczone i wykorzystywane do wielu rytuałów, magii i medytacji.

Shiva Lingam jest kamieniem wprost stworzonym do medytacji. Jest on związany z czakrą serca (piąta czakra). Łączy energię męską z żeńską. Pomaga równoważyć te dwie energie w naszym ciele. Powoduje tym samym równowagę, harmonię i spokój. Pomaga wyrównać wymiar duchowy i fizyczny. Wspomaga duchowy rozwój, pomaga wytrwać nam w postanowieniach i przybliża nas do celu. Ułatwia także skupienie się i medytację. Rozbudza i rozwija intuicję, wspomaga w rozmowach ze sobą samym. Pomaga złapać kontrolę nad sobą, uspokaja i pozwala szybko odciąć się od problemów dnia codziennego, aby jak najszybciej odzyskać spokój wewnętrzny.

Kamień ten przekazuje również wcześniej pozyskaną pozytywną energię. Dodaje zaufania do życia o wiary w lepsze jutro. Pozwala zrozumieć, że wszystko, co się dzieje dookoła nas - ma swój powód i cel. Pozwala zrozumieć codzienne życie i jego problemy. Chroni także przed negatywną energią i jest świetnym odpromiennikiem. Ma również silne działanie oczyszczające. Oczyszcza każde pomieszczenie, w którym się znajduje, aby na nowo napełnić je równowagą i harmonią. Warto jest więc mieć go zawsze przy sobie.

Kamień ten działa także na naszą fizyczność. Świetnie sprawdza się przy łagodzeniu bóli menstruacyjnych oraz problemów żołądkowo-jelitowych. Sprawdzi się na przykład przy niestrawności, nerwobólach czy zaparciach. Harmonizuje działanie tych narządów i rozkurcza mięśnie. Innym działaniem jest wzmocnienie wydolności organizmu oraz zwiększenie odporności. Ma także niezwykłe działanie uspokajające, koi zszargane nerwy. Jest także polecany wspomagająco przy problemach z narządami rozrodczymi. Wspomaga walkę z bezpłodnością, pomaga przy impotencji. Polecany jest także dla kobiet w okresie menopauzy - harmonizuje bowiem rozkołatany organizm.

Dbanie o ten kamień jest bardzo proste. Nie należy go niszczyć - np. poprzez zrobienie w nim dziur czy wkręcenie czegoś w niego - zachowujemy go w naturalnej formie. Jeżeli chcemy go nosić w postaci biżuterii, to najlepiej owinąć go drucikiem bez nawiercania. Można także trzymać go w kieszeni, na półce czy w portfelu. Co jakiś czas należy go oczyszczać - wystarczy pod bieżącą, zimną wodą. Jeżeli masz możliwość, to oczyść go w rzece. Na przykład podczas górskiego spaceru. Nie zostawiaj go na słońcu. Chcąc dodatkowo go naładować użyj górskich kryształów lub dosłownie na sekundę wyjmij go na słońce. Nic więcej mu nie jest potrzebne.

Znamy już wspaniałe właściwości jakie niesie ze sobą ten wyjątkowy jaspis. Poznaliśmy też legendę o powstaniu tego niezwykłego kamienia. Inna opowieść zaś głosi, że na każdego człowieka gdzieś czeka jego Shiva Lingam i prędzej czy później się spotkają. Możesz więc wspomóc swoje szczęście i szybciej odnaleźć swój kamień. Zaproś go do swojego życia. Szczególnie, że jego działanie jest imponujące.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji