widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-03-22

Połączenie i jedność ze wszechświatem - zwierzęcy nauczyciele

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Połączenie i jedność ze wszechświatem - zwierzęcy nauczyciele" .Jak okiem sięgnąć, wielu z nas ma w swoim domu mniejsze lub większe zwierzątko. Nasz przyjaciel może być psem, kotkiem, chomikiem, szczurkiem czy fretką. Niezależnie jakie zwierzę posiadamy, każde z nich może nas czegoś nauczyć. Być może w tym właśnie momencie zaczynasz drapać się po głowie i zastanawiać nad tymi słowami. Przecież to my, ludzie, uczymy nasze zwierzęta. Chodzimy na kursy z psami, uczymy sztuczek nasze kotki i ćwiczymy prawidłowe zachowanie każdego z naszych podopiecznych. W jaki sposób zwierzę ma nas jednak czegoś nauczyć?

Nie bez powodu czworonożni przyjaciele zagościli w życiu naszych przodków i naszych własnych domach. Od zarania dziejów pomagają nam m.in. w polowaniach, ochronie domostw i gospodarowaniu. Dziś ich rola staje się jednak większa niż dawniej. Zaobserwowano, że to właśnie zwierzęta bardzo często stają się naszymi duchowymi przewodnikami. Uczą nas wielu przydatnych rzeczy, wspierają nas energetycznie i są z nami nawet w najtrudniejszych chwilach. Zwierzęta mają czystą, pierwotną energię, którą podarował im wszechświat. Pozwól zatem im się poprowadzić i odkryj to, co chcą Tobie pokazać. Otwórz się na swojego zwierzęcego nauczyciela.

Po pierwsze poczuj, że Twój zwierzak jest równy Tobie. Nie wywyższaj się i nie utrzymuj z nim relacji na poziomie pan-sługa. Pomyśl o nim jak o kimś ważnym - kimś, kto też Ciebie może czegoś nauczyć. Odrzuć wyższość nad tą istotą. Potraktuj go jak najlepszego przyjaciela, którego należy kochać oraz akceptować. Zwierzęta mają w sobie bezwarunkową, czystą i piękną miłość do swoich ludzi. Zapomnij o wielkich oczekiwaniach w stosunku do swojego zwierzaka, zaakceptuj go takim, jaki jest. I nie chodzi o to, żeby odpuścić jak coś jest nie tak i np. pozwolić mu gryźć, załatwiać się w domu czy być agresywnym w stosunku do innych. Chodzi o zrozumienie go, zaakceptowanie faktu, że nad czymś trzeba jeszcze pracować. Akceptacja dotyczy też jego odmienności - temperamentu, instynktu i "błędów", które może on popełniać. Uspokój swoje myśli, zastanów się nad tym "kim jest" Twój zwierzak, czego potrzebuje i co lubi - daj sobie czas, aby zrozumieć jego tok myślenia i energię. Nerwami nic nie zdziałamy i nie zyskamy żadnej nauki dla siebie. Mając ogromne oczekiwania, których zwierzak nie jest w stanie zrealizować - nie polepszysz Waszych stosunków i nie będziesz w stanie stworzyć dobrej, bliskiej relacji. Odrzuć poczucie wyższości, nie narzucaj zwierzęciu kim ma być, lecz odkryj kim jest.

Zwierzęta nieustannie pragną z nami rozmawiać. Może jesteś tego świadomy już teraz, lecz często tego nie zauważamy. Patrząc bardzo ogólnie - nie potrafimy słuchać, bądź nie chcemy ich rozumieć, co nasi mniejsi bracia chcieliby nam przekazać. Mamy wrażenie, że jedynie pragną jeść lub się bawić i to wszystko. To jednak duży błąd, ponieważ te wszystkie pieski, kotki czy zwięrzęta mniej "domowe" jak np. konie - mogą stać się dla nas przewodnikami duchowymi. Nauczycielami, którzy pomogą nam zrozumieć głębię istnienia. Aby je zrozumieć, należy otworzyć umysł i serce. Jak to zrobić? Uwierz w to, że Twój psiak czy kociak chce Ci coś powiedzieć (i to nie tylko po opłatku w Wigilię). Patrz na niego, obserwuj zachowanie i gesty jakie wykonuje. Usiądź przy nim lub połóż się obok niego. Komunikacja odbywa się w tym przypadku na poziomie duchowym. Nie usłyszysz tego, lecz poczujesz. Kiedy się na to otworzysz - zrozumiesz. Można porównać to do telepatii. Brzmi intrygująco? To właśnie takie doświadczenie - ciekawe, głębokie, medytacyjne. Co więc jeszcze zrobić, żeby zrozumieć swojego zwierzęcego nauczyciela? Pracujesz nad więzią pomiędzy Wami - spraw, aby stała się ona silniejsza.

Być może, właśnie teraz, zastanawiasz się jak pracować i rozmawiać ze swoim zwierzęciem. Proces ten wymaga trochę czasu, więcej zaangażowania i dużo pozytywnego myślenia. Odłóż na bok telefon, wyłącz komputer i telewizor. Pobądź tu i teraz sam na sam ze swoim przyjacielem. Pobaw się z nim, poćwicz różne komendy (ćwiczenia bardzo polepszają więź, budują zaufanie i zrozumienie - ćwiczyć możesz nie tylko z psem, ale nawet z kotem, chomikiem czy koniem). Poleż i potrzymaj rękę na zwierzaku. Spójrz mu głęboko w oczy. Kiedyś mówiło się, że w oczach psa możesz dojrzeć swoją duszę - zagłęb się więc w tym spojrzeniu. Przy niektórych zwierzakach możesz włączyć w ten etap Matkę Naturę. Wyjdź na spacer, gdzieś na łączkę lub do lasu. Piękne otoczenie i natura jest ważna także dla naszych zwierzęcych przyjaciół. Sprawia ona, że zarówno nasi mali przyjaciel, jak i my sami - otwieramy się na świat, który nas otacza. Wracamy do korzeni i dotykamy energii życia.

Zwierzęta zwykle odgrywają w naszym życiu ważną rolę. Często okazuje się również, że pojawiły się na naszej drodze nie bez powodu. Zastanów się co się stało, że na przykład ten konkretny pies czy kot jest teraz z Tobą. Być może chcesz odpowiedzieć, że to przypadek albo po prostu chciałeś mieć czworonożnego przyjaciela. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów... Co się działo wtedy w Twoim życiu, czego pragnąłeś i czego Tobie brakowało? W jakim momencie pojawił się zwierzak? Może straciłeś kogoś bliskiego i ten pies pomógł Ci przejść przez ten czas. Może czułeś pustkę, samotność czy niemoc i nie wiedziałeś co zrobić ze swoim życiem. Może właśnie wtedy los postawił na Twojej drodze małego i biednego kotka, którego otoczyłeś opieką. Może wasze dusze musiały się znaleźć, żeby pomagać sobie wzajemnie.

I teraz powiemy sobie o kilku rzeczach, których możemy się nauczyć od swojego zwierzaka. "Kilka", ponieważ lista jest naprawdę długa - co zauważysz w trakcie praktyk ze swoim małym przyjacielem. Największą lekcją, którą możemy zyskać, niewątpliwie jest nauka bezwarunkowej miłości. Zobacz, że Twój pies kocha Cię bez względu na kolor skóry, poglądy polityczne czy kwotę na koncie bankowym. Kocha Cię, bo Cię widzi, bo jesteś dobry, bo Ty kochasz jego. Jesteś i masz dobrą energię - to wystarczy. To jest właśnie pierwsza lekcja - nie oceniaj, tylko daj szansę każdemu. Po drugie, zobacz jak zwierzaki potrafią się cieszyć! Nowa zabawka, nowy przysmak, pogłaskanie? A może patyk lub tunel z papieru toaletowego? Ile wtedy jest wesołych podskoków i okrzyków radości. Nasi mniejsi bracia cieszą się nawet z małych rzeczy. Nie potrzebują luksusu, nie wiedzą czym on jest. Dlaczego Ty chcesz się cieszyć tylko z czegoś "wielkiego"? Dlaczego mamy odbierać sobie radość z prostego życia - promieni słońca, dobrego posiłku czy chwili dobrego samopoczucia?

Zobacz również jak zwierzęta wybaczają krzywdy i dalej kochają dobrych dla nich ludzi. Być może zdarzyło się Tobie - przez przypadek - wyrządzić krzywdę małemu przyjacielowi - szturchnąłeś go lub nadepnąłeś na ogon. Nie mówimy tu o świadomym krzywdzeniu czy negatywnej energii. Zwierzęta nie wracają do przeszłości, żyją chwilą obecną i są po prostu szczęśliwe - Ty też możesz. Kolejną cenną lekcją jest również upór w działaniu. Nie boją się próbować, nie zrażają się jak im coś nie wyjdzie, tylko nadal próbują i wciąż się uczą. Pomyśl o psie, który próbuje wejść do domu z patykiem i utyka w drzwiach. Czy on się poddaje albo zostawia patyk? Nie! On próbuje drugi, trzeci i czwarty raz, aż w końcu ułoży patyk tak, żeby przejść. Popatrz na tą wytrwałość, kiedy czworonóg próbuje wejść na łóżko lub dostać coś dobrego do zjedzenia. Dlaczego więc Ty poddajesz się po pierwszej próbie albo w ogóle jej nie podejmujesz? W zwierzęcym ciele jest wola walki, a w jego duszy pragnienie szczęścia - powinniśmy czerpać tę energię pełnymi garściami dla siebie samych.

Jak widzisz zwierzęta są nie tylko dobrymi kompanami do spędzania czasu, lecz są to również nasi duchowi nauczyciele, nasi mali (lub więksi) mentorzy. Możesz z nimi rozmawiać bez słów. Zobaczysz, że chętnie będą przy tobie - nie tylko w chwilach radości, ale też w smutku. Pomogą, przytulą, wesprą, dodadzą sił i chęci. Pozwól więc im być na swojej drodze i ucz się od nich, a zobaczysz, że ich wpływ na Twoje życie będzie ogromny.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji