Energia Męska i Żeńska - jak je pielęgnować?

Energia Męska i Żeńska - jak je pielęgnować?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Energia Męska i Żeńska - jak je pielęgnować?".
Każdy z nas, niezależnie od płci, ma w sobie Energię zarówno Żeńską jak i Męską. Obydwie te Boskości się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Najczęściej jedna z nich przeważa i jest bardziej widoczna, ale to zupełnie nie znaczy, że druga nie istnieje. Czasami chcemy jedną Energię w sobie stłamsić, ukryć przed światem. Zazwyczaj kobiety walczą z energią męskości, a mężczyźni z energią kobiecości, która jest w ich wnętrzu. Dzieje się tak, ponieważ ta energia (teoretycznie niepasująca do płci) może nam nie "odpowiadać" albo mają na to wpływ inne osoby z naszego otoczenia. Energia Żeńska to siła pełna miłości, współczucia, intuicji i pomagania. Jeżeli pragniesz ją sobie zobrazować, to wyobraź sobie kochającą mamę tulącą swoje dziecko. Energia Męska odpowiada zaś za siłę fizyczną i psychiczną, asertywność, pewność siebie i moc sprawczą. W tym wypadku to silny, konkrety i ubrudzony od pracy ojciec.

Każda z tych Energii jest ważna i należy ją pielęgnować. Zacznijmy od Boskiej Męskości. Nawet delikatna i czuła kobieta potrzebuje, żeby Energia Męska w niej czasami się okazywała. Pozwoli to jasno pokazywać czego się chce, wzmocni pewność siebie i doda sił do działania. Co więc robić? Po pierwsze skup się na obliczach mężczyzn z Twojego życia. Ojciec, brat, wujek, przyjaciel czy ukochany. Prześledź relacje z nimi. Naucz się wybaczać rzeczy, które były w przeszłości. Zobacz, czy coś Cię nie blokuje. Trudna relacja, ciężkie rozstanie. Pozwól sobie poczuć ten ból i przejdź dalej.

Zrób małe ćwiczenie. Stań z lekko rozchylonymi nogami. Wyprostuj się. Unieś lekko podbródek. Ręce załóż na boki. Zrób pozycję superbohatera. Poczuj jak nagle przez Twoje ciało przechodzi siła i pewność. Możesz sobie śmiało wyobrazić pelerynę, która wręcz powiewa na wietrze. Prawidłowa postawa ma duże znaczenie. Jeżeli się wyprostujesz, to Twój organizm od razu poczuje, że masz więcej siły. Następnym razem, gdy nie będziesz czegoś pewny lub poczujesz, że przenika Cię strach, to zrób kilka głębokich oddechów i wyprostuj się. Szybko zobaczysz różnicę.

Kiedy pragniesz zadbać o energię Męską w swoim wnętrzu (tak, dotyczy to również kobiet) - działaj! Nawet jak jest to dla Ciebie trudna rada. Czasami będziesz musieć wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobić coś zupełnie dla siebie nowego. Nie bój się popełniać błędów. Ucz się na nich. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć swoje działanie, to zacznij od zadbania o swoją fizyczność. Pójdź pobiegać lub podźwigaj jakieś ciężary (przekładanie ciężkich kubków lub wynoszenie śmieci też się liczy). Odkryj obcowanie z naturą. Zmęcz się, pobrudź i spoć. Zrób coś samodzielnie, majterkuj, zaplanuj remont lub weź udział w maratonie. Poczuj wewnętrznego mężczyznę w sobie.

Drugą Energią do pielęgnacji jest oczywiście Boskość Żeńska. I tak jak w pierwszym przypadku - tak i tu analogicznie ma ją każdy, nawet drwal mieszkający w lesie. Co ona powoduje i co w nas budzi? Odczuwanie, wzruszenie, tworzenie ciepłych relacji, uczucie opieki nad nami czy zrozumienie innych ludzi. Pierwszy krok również nie będzie niespodzianką, ponieważ w tej pielęgnacji najlepiej przyjrzeć się swoim relacjom z kobietami - mamą, babcią, przyjaciółką czy szwagierką. Zobacz jakie te relacje są i jakie były. Zastanów się czy jakaś "drzazga" z przeszłości Cię nie kłuje.

Energia Żeńska to pozwolenie sobie na odczuwanie różnych emocji. Jest to miłość, empatia i mówienie o własnych emocjach. Jest to również uznanie, że nie zawsze musimy być szczęśliwi. Ukazanie, że w życiu jest także miejsce na ból, smutek i cierpienie. Jednak - niezależnie co się dzieje -ktoś Cię kocha i jest z Tobą - Ty sam. Ukochaj się, pozwól sobie na chwilę słabości. Pocieszaj siebie samego. Dosłownie zaopiekuj się sobą. Możesz się nawet trochę rozpieścić poprzez zrobienie sobie ciepłej kąpieli, kupienie nowej bluzki czy ciastka.

Również w pielęgnacji tej Energii możesz wykonać pewne ćwiczenie. Możesz albo mocno się samemu do siebie przytulić albo wykonać pozycję embriona - przyciągnąć mocno kolana do klatki piersiowej i objąć nogi. Żeby wspomóc ćwiczenie możesz owinąć się kołdrą. Poczujesz ciepło, spokój, miłość, opiekę. Poczujesz się kochany. Śmiało możesz w tej pozycji zasnąć, popłakać, pośmiać się - w zależności, czego potrzebujesz w danej chwili. Po ćwiczeniu odczujesz ulgę.

Zarówno Energia Męska jak i Żeńska są niezwykle dla nas ważne. Nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej. Wiele razy rodzice mówią do małych chłopców, że nie mogą płakać, bo nie są dziewczynkami. Dziewczynkom wmawiają, że nie mogą dźwigać, bo będą miały mięśnie jak mężczyźni. Nic bardziej mylnego. Każdy z nas jest jedyny i wyjątkowy. Kobieta może mieć cechy silnego mężczyzny, a mężczyzna może mieć silną intuicję i wrażliwość. Energia Męska i Żeńska są jak yin i yang - pasują do siebie i wspólnie tworzą piękną, dopełnioną całość.