widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-10-15

Księżyc i jego odwieczny wpływ na energię ludzkości

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Księżyc i jego odwieczny wpływ na energię ludzkości".

Księżyc jest ciałem niebieskim, które znajduje się bardzo blisko Ziemi i ma silny wpływ na wszystko, co dzieje się na naszej planecie. To nasz naturalny satelita, który jest piątym co do wielkości księżycem Układu Słonecznego. Wiele osób jest zdania, że Księżyc nie oddziałuje w żaden sposób na człowieka, a są to wierzenia popularne wśród dawnych ludów, które nie potrafiły wytłumaczyć pewnych zjawisk za pomocą nauki. W dizisiejszych czasach jednak wiele osób się z tym nie zgadza i świadczy, że Księżyc jak najbardziej ma swój wpływ zarówno na Ziemię, jak i na ludzi, którzy ją zamieszkują.

Wpływ Księżyca na naturę, naszą planetę i jej wody powierzchniowe - powszechnie znane zjawisko przypływów i odpływów - jest informacją potwierdzoną od dawna. Człowiek tak naprawdę - w mniej więcej 60 % (występują tu pewne wahania w zależności od płci i wieku) - składa się z wody, dlatego możemy sądzić, że Księżyc wywiera swoje wypływy również na nas. Tak czy inaczej - ma on wielki wpływ na nasze życie. Satelita stabilizuje obrót kuli ziemskiej, zmienia pole magnetyczne Ziemi, odpowiada za krążenie soków w roślinach, decyduje o wspomnianych nieco wcześniej przypływach i odpływach mórz i oceanów. Poza tym działa również na ciało i psychikę ludzką. Ma znaczenie symboliczne, uosabiając sprawy tajemne, macierzyństwo, opiekę, zmienność, intuicję, podświadomość, wrażliwość, wyobraźnię i magię, w której oznacza żeński pierwiastek. Jest ściśle związany z kobiecością, cyklem i płodnością. Dzień tygodnia, któremu patronuje Księżyc, to poniedziałek, a ludzie urodzeni w tym czasie są bardzo wrażliwi, o głębokiej wyobraźni i intuicji. Zauważono, że niezwykle często przejawiają oni talenty ezoteryczne lub artystyczne.

Poszczególne fazy Księżyca charakteryzują się innymi wpływami i są odpowiednie dla różnego rodzaju czynności dotyczących choćby zdrowia, urody czy pielęgnacji, lecz także działań związanych z magią. Magia rozpatruje wpływy Księżyca właśnie w kontekście jego kwadr czyli faz, których mamy cztery. Kwadra jest to innymi słowy faza Księżyca przypadająca co 1/4 lunacji - oznacza to stopień w jakim Księżyc jest oświetlony przez Słońce, co tym samym określa jak my widzimy go z ziemskiej perspektywy. Poniżej znajduje się krótki opis poszczególnych kwadr księżycowych oraz działań, którym sprzyjają.

PIERWSZA KWADRA - kiedy Księżyca przybywa. Jest to czas przyciągania, wzmacniania, powiększania i aktywizowania. Światło słoneczne dociera do naszego satelity w niewielkiej ilości oraz jest odbijane. Księżyc jest wtedy widoczny z Ziemi pod postacią ,,rogalika" po prawej stronie i wyglądem przypomina literę D. Doskonale sprawdzą się wtedy zabiegi upiększające związane z nawilżaniem i odżywianiem oraz farbowanie włosów. Wraz z przybywającym Księżycem może nam delikatnie przybyć masy ciała. To najlepszy czas na rytuały związane z rozwojem, wzrostem, pomnażaniem, otrzymywaniem, potęgowaniem np. miłości, dobrobytu, zdrowia. Jest to odpowiednia faza do czarów miłosnych, rytuałów obfitości, czarów ochronnych, rytuałów płodności, rozbudzenia namiętności oraz przyciągania szczęścia do naszego życia. Krótko mówiąc jest to kwadra, w której możemy wykonywać rytuały dotyczące tego, co chcemy do swojego życia przyciągnąć i do pragniemy wzmocnić.

DRUGA KWADRA - pełnia. Faza umacniania i kształtowania, podczas której Księżyc jest cały na widoku. Widoczna jest cała tarcza Księżyca, a pełnia trwa około 3-4 dni. Symbolizuje ona urodzaj, obfitość, a rytuały zyskują w tym czasie bardzo dużą moc. Zabiegi upiększające będą miały również zwiększoną siłę. Podczas pełni u ludzi nasila się popęd seksualny, lecz mogą pojawiać się również kłopoty ze snem, nerwowość czy impulsywność. Mogą wystąpić także bardzo intensywne i realistyczne marzenia senne. Energia pełni Księżyca wzmacnia siły psychiczne i można wykonywać wtedy rytuały zwiększające siły umysłowe i skoncentorwać się na pracy z własną podświadomością. To również odpowiedni czas na zaklęcia miłosne, przyciągające szczęście, wzmacniające intuicję, zwiększające mądrość, rytuały płodności i spełniania życzeń, a także działania pomagające w nauce czy magię prozdrowotną. Energia pełni Księżyca jest bardzo silna i zdarza się, że przyspiesza realizację naszych pragnień. Rytuały podczas pełni nie muszą być wykonywane dokładnie w jej godzinie, ale także w okresie ją poprzedzającym oraz następującym po ścisłym momencie pełni.

TRZECIA KWADRA - Księżyca ubywa. To czas odczyniania, oddalania, pozbywania się niechcianych wpływów i oczyszczania energetycznego. Księżyc zmniejsza się, jest widoczny jako rogalik, lecz mniejszy niż podczas I kwadry i nie tak pełny. Wyglądem bardziej przypomina literę C. Jeśli chodzi o zabiegi związane z urodą, jest to dobry moment, aby usunąć coś czego nie chcemy, np. na depilację czy oczyszczanie twarzy. Sprzyja także odchudzaniu i aktywności fizycznej oraz pracom domowym, takim jak robienie przetworów na zapas. Czas ten poleca się na odprawianie rytuałów mających na celu pozbycie się czegoś, likwidowanie negatywnych i szkodliwych aspektów naszego życia np. takich jak nałogi, choroby czy toksyczne relacje. To odpowiedni moment na egzorcyzmy, usuwanie klątw, odcinanie się od niekorzystnych dla nas osób czy sytuacji, oczyszczanie energetyczne, oczyszczanie domu lub miejsca pracy.

CZWARTA KWADRA - nów. To faza zaniku, oddalania, całkowitego likwidowania, magazynowania, zbierania sił i odpoczywania. Podczas tej kwadry, światło słoneczne nie dociera do Księżyca, ponieważ jest zasłaniane przez naszą Ziemię. Księżyc jest wtedy zupełnie niewidoczny. Trwa to około 3-4 dni, podobnie jak pełnia. Jest to dobrym momentem na rzucenie nałogów, zadbanie o urodę, post oczyszczający czy obmyślanie nowych planów. Symbolicznie okres ten oznacza nowe możliwości, sprawy mogą wtedy łatwiej ruszyć z miejsca, warto zadbać w tych dniach o zdrowie oraz o plany na najbliższy miesiąc. Czas nowiu jest dobry dla rytuałów oczyszczających i inicjowania czegoś nowego, aby rozwijało się później wraz z przybywającym Księżycem. To również odpowiedni moment na praktykowanie medytacji, wizualizacji i afirmacji związanych z rozwojem duchowym i materialnym. Dobrze działa wtedy magia ochronna, zrywanie z nałogami, odpędzanie od siebie niechcianych wpływów lub osób.

Od wieków Księżyc intrygował ludzkie oko, umysł oraz wyobraźnię. Tajemniczy, odległy i niezwykle piękny satelita ziemski do dziś dzień jest muzą dla artystów i energią natchnienia dla ludzi zajmujących się magią. Zaprzyjaźniając się z jego energią i poznając jej właściwości (zależne od fazy) - jesteśmy w stanie zaprosić do swojego życia niesamowitą energię i zrealizować plany, które wcześniej mieściły się jedynie w sferze marzeń. Już dziś spójrz na nocne niebo i zaproś magię do swojego życia!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji