Archanioł Sariel - opiekun podróżników, strażnik modlitwy i patron małżeństw

Archanioł  Sariel - opiekun podróżników, strażnik modlitwy i patron małżeństw

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Archanioł  Sariel - opiekun podróżników, strażnik modlitwy i patron małżeństw"

Archanioł Sariel nie należy do najlepiej znanych czy często wspominanych Istot w tradycji chrześcijańskiej. Nie jest on wspominany w kanonie biblijnym, przez co wielu z nas nie jest nawet świadomych Jego istnienia. Informacje dotyczące Sariela można znaleźć głównie w apokryficznych i ezoterycznych tekstach. Dziś przybliżymy sobie ten temat i poznamy bliżej tajemniczego Archanioła. 

Archanioł Sariel - zwany także Sarakielem, Saraqalem lub Raguelem - jest jednym z wielu archaniołów, występujących w tradycji judaistycznej. Jego postać pojawia się również w chrześcijaństwie oraz w islamie. W tradycji kabalistycznej jest on jednym z siedmiu aniołów ziemskich. Jest on uważany za strażnika sprawiedliwości i porządku. Opiekuje się relacjami międzyludzkimi, a zwłaszcza małżeństwami. Ponadto, jak podają niektóre źródła, pośredniczy on między ludźmi a Bogiem, zanosząc do Stwórcy wszystkie nasze ważne sprawy i troski. Pośredniczy między ludźmi a Bogiem - zanosząc do Niego ludzkie modlitwy.

Sarakiel sprawuje opiekę nad duszami, które opuściły swoje ciała po śmierci. Bywa uznawany także za anioła przynoszącego nam uzdrowienie i nadzieję. W niektórych tradycjach anioł ten przedstawiany jest jako postać o jasnej aurze, roztaczającej blask, z długimi, lśniącymi skrzydłami i wniesionymi dłońmi, które symbolizują błogosławieństwo i modlitwę. W innych przekazach istnieją wzmianki o pięknym mężczyźnie z długimi, błyszczącymi włosami i spokojnym spojrzeniem. Niektórzy ludzie twierdzą, że wielokrotnie zdarzało im się wyczuć obecność archanioła Sariela, widywać go w swoich snach czy podczas medytacji. Jeżeli zdarzy się, że będziemy potrzebować jego pomocy, możemy poprosić o to podczas modlitwy. 

Archanioł Sariel jest także - obok archanioła Rafała oraz św. Krzysztofa - głównym patronem podróżników. Opiekuje się ludźmi w dalekich podróżach czy wędrówkach. Jego imię oznacza "Moc Boga". Sariel ze szczególnym umiłowaniem opiekuje się podróżami morskimi, czuwa nad spokojnym przemierzaniem wód, jednak pomoże nam również wtedy, gdy decydujemy się na podróż samochodem czy samolotem. Przede wszystkim zadba o to, aby nasza podróż była bezpieczna, ale również o to, aby przebiegła ona w miłej atmosferze i dobrym nastroju. Jeśli otoczymy się jego opieką, to przeżyjemy tę podróż również wewnętrznie. Sariel sprawi, że pozwolimy sobie na odczuwanie przyjemności, takich jak podziwianie pięknych krajobrazów, walorów natury, które mijamy po drodze. Będziemy czerpać radość również  z przyjemnych rozmów ze współpasażerami. Dla osób, które poznały energię Sariela - nie jest tajemnicą, iż dzięki Niemu wzmacnia się nasza kreatywność i zaradność życiowa. Wyostrza się nasza uwaga, co może być bardzo potrzebne, jeżeli to my akurat pełnimy rolę kierowcy. Sariel skutecznie strzeże nas przed sytuacjami nieprzewidywalnymi, nietypowymi lub w jakikolwiek sposób trudnymi. Nawet kiedy taka sytuacja na drodze nam się przydarzy, to dzięki jego ochronnej mocy, z pewnością wyjdziemy z niej obronną ręką. Archanioła mogą prosić o wsparcie również osoby przystępujące do egzaminu na prawo jazdy. Sariel doda im odwagi, spokoju i czujności na drodze. Ułatwi zdanie testu. 

Archanioł Sariel może nam towarzyszyć przez całą tę metaforyczną podróż jaką jest nasze życie. Na każdym jego etapie będzie nas wspierał i wspomagał w momentach dużych zmian, aby udało nam się przez nie przejść obronną reką. Pomoże zrozumieć sens życia, pewnych wydarzeń i spotykanych na naszej drodze ludzi. Warto prosić go zawsze o wskazanie najlepszej drog - zarówno w podróży, jak i w życiu - a na pewno nie odmówi nam pomocy. Jeśli tylko nasza intencja będzie szczera i pochodząca z głębi serca ? wysłucha nas. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby zwrócić się do archanioła jego imieniem i podczas swojej podróży wyzbyć się pragnienia pośpiechu i nadmiernego wygodnictwa. Czasami droga pozornie trudniejsza, jest dla nas lepsza i bardziej wzbogaca nas duchowo. Sariel wybierze dla nas trasę najlepszą, jeśli tylko mu zaufamy i przyjmiemy z pokorą jego wskazówki, zamiast wybierać drogę na skróty. 

Wpływy i moc archanioła Sariela mogą być najsilniej odczuwane przez osoby spod znaku Barana oraz Ryb, a także osoby urodzone w poniedziałek. Jeżeli pragniemy uzyskać lub wzmocnić nasz kontakt z tym archaniołem, możemy do tego celu użyć symboli, które są z nim związane. 

Skrzydła symbolizują jego moc, zdolność do latania oraz poruszania się pomiędzy wymiarami, dzięki czemu z łatwością może dotrzeć z pomocą do nas, ludzi. Kolejnym symbolem Sariela są dłonie wzniesione do góry, oznaczają modlitwę lub prośbę o błogosławieństwo. Również niektóre kamienie mogą pomóc nam w komunikacji z archaniołem Sarielem, polecane są tu między innymi turkus, kwarc różowy, ametyst i jaspis. Kolory związane z naszym aniołem, są to: turkusowy, niebieski, błękitny, srebrny, złoto - miedziany i fioletowy. 

Podczas modlitwy do niego możemy sobie wyobrażać jak otacza nas tarcza lub świetlista kula w którymś z tych kolorów. Atrybuty archanioła Sariela takie jak kij podróżniczy i muszla sprawdzą się podczas wspomnianych wcześniej podróży. W czym jeszcze pomoże nam ten anioł? Przyda się, kiedy będziemy potrzebować wsparcia w rozwiązaniu jakiejś sprawy, szczególnie związanej z prawem czy sądami. Sariel jest bowiem strażnikiem sprawiedliwości, porządku i wszechobecnej harmonii. Pomoże nam uzyskać sprawiedliwe rozwiązanie sporu. Jeśli czujemy, że w nasze życie wkradł się chaos i powoli tracimy nad nim kontrolę, poprośmy go o zaprowadzenie do naszej codzienności ładu i porządku, a przywróci nam oczekiwaną równowagę. 

Sariel jest także patronem przyjaźni i związków małżeńskich, pomoże nam odnaleźć przyjaźń lub miłość albo wzmocnić już istniejące relacje czy związki, otaczając je swoją opieką. Z jego wstawiennictwem uda się zażegnać nieporuzmienia, troski i kłopoty w małżeństwie. Czasami każdy z nas przechodzi w swoim życiu przez trudne chwile. Może przecież pojawić się gorszy czas, kiedy zwyczajnie brakuje nam nadziei na lepsze jutro. Jeśli w takim momencie zwrócimy się do Archanioła Sariela, to pomoże on tchnąć w nas tę nadzieję i znów z optymizmem spojrzymy w przyszłość. Zmagając  się z jakimś problemem zdrowotnym, również możemy się zwrócić do Sariela, ponieważ jest także aniołem uzdrowienia i pomoże nam znaleźć dobry sposób na uzdrowienie naszego problemu fizycznego lub uzdrowienie naszej psychiki czy duszy. 

Tak czy inaczej, jak widać archanioł Sariel może być zwany anielskim mistrzem w wielu dziedzinach. Pamiętajmy, że anioły to istoty bliskie Bogu i poprzez prośby do nich, jesteśmy w stanie uzyskać niezbędną pomoc w każdym obszarze życia. Wystarczy tylko w to uwierzyć i "oddać" im swój problem. Na pewno poczujemy, kiedy uda nam się uzyskać kontakt z aniołem. Być może zauważymy też w naszym codziennym życiu pewne znaki, które anioły będą nam wysyłać na dowód swojego wsparcia i aby nam przypomnieć, żebyśmy nie tracili wiary.