Wakacje według znaków zodiaku

Wakacje według znaków zodiaku

Sezon urlopowy nadchodzi wielkimi krokami. Jeśli wciąż zastanawiasz się w jaki sposób najlepiej spędzić urlop, możesz skorzystać z podpowiedzi, które niosą ze sobą poszczególne znaki zodiaku. Okazuje się, że każdy z nich może posiadać indywidualne preferencje. Taka informacja może okazać się przydatna nie tylko dla Ciebie, lecz również wtedy, gdy szykuje Ci się wyjazd w większym towarzystwie. Miłej zabawy oraz udanego wypoczynku!

BARAN

Barany słyną z zamiłowania do ryzyka oraz nieustannej potrzeby doświadczania mocnych wrażeń. To znak bardzo aktywny i wprost roznosi go energia, dlatego na jego urlopie powinno się wiele dziać. To może sprawić, aby był w pełni zadowolony. Baran najbardziej lubi wybierać miejsca zupełnie nowe, dotąd dla siebie nieznane oraz samodzielnie ustalać harmonogram wycieczki czy atrakcji ? w tej kwestii może być ciężko o pójście na kompromis. Preferuje towarzystwo dość rozrywkowe, które równie mocno jak on lubi się zabawić. Nie można się z nim nudzić. Uwielbia rozmaitość, dlatego dba o to, aby na wakacjach nie zabrakło zarówno okazji do aktywności fizycznej, jak i np. zwiedzania ciekawych miejsc. Dobrym kompanem urlopowym będzie dla niego Strzelec, z którym szybko złapie wspólny język i dogada się co do sposobów spędzania wolnego czasu.

 

 

BYK

 

 

Byki z natury są spokojne, cenią sobie relaks, wygodę i poczucie luksusu. Podczas urlopu chętnie rozkoszuje się dobrym, wyszukanym jedzeniem, dlatego na kebab z pierwszej lepszej budki nawet nie raczy spojrzeć. Ten znak kocha korzystać również z rozmaitych usług kosmetycznych oraz masaży, ponieważ relaks i uroda są dla niego niezwykle ważne. Zdecydowanie wiąże się to z dużym wpływem energetycznym planety Wenus. Idealne miejsce dla Byka to hotel z bogatą ofertą SPA i to najlepiej nad morzem, gdzie będzie możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. To pozwoli mu naładować baterie. Ten znak bardzo nie lubi nadmiernego i niepotrzebnego pośpiechu, a na swoich wakacjach chce przede wszystkim beztrosko leniuchować. Po prawdzie, to nieraz trudno jest go namówić na jakąkolwiek bardziej wymagającą aktywność fizyczną. Kiedy akurat nie może sobie pozwolić na luksusowy kurort, chętnie spędzi czas we własnym ogrodzie czy na działce, gdzie będą towarzyszyć mu bliscy i rodzina. Dobrym towarzystwem na urlopie jest na dla niego Rak.

 

 

BLIŹNIĘTA

 

 

Znak, który z natury jest bardzo ciekawy świata i niezwykle towarzyski. Bliźnięta lubią imprezy w większym gronie i zadbają o to, aby podczas urlopu nie zabrakło okazji do zabawy. Z reguły wybierają takie miejsca, w których mogą dużo zwiedzać i podziwiać. Chętnie chodzą po różnorodnych muzeach, galeriach i rynkach, aby podziwiać zabytki. Od wiejskiej sielanki wolą miejski zgiełk, w którym mogą poznać nowych ludzi, spróbować jedzenia w lokalnych restauracjach, a wieczorami wyskoczyć do klubu lub na koncert. Nie mają oporów przed wycieczkami z przewodnikiem - nie czują bowiem, że muszą wszystko organizować samodzielnie, ważniejsze są dla nich atrakcje. Im jest ich więcej, tym lepiej. Bliźnięta są bardzo komunikatywne i szybko znajdą wspólny język niemal z każdym. Bardzo dobrym  towarzyszem urlopu będzie dla nich Wodnik, który łatwo dotrzyma im kroku.

 

 

RAK

 

 

Raki bywają dość wygodne i cenią sobie błogi, leniwy relaks. Są też bardzo rodzinnym znakiem i w pierwszej kolejności zabiorą na urlop swoją rodzinę oraz najbliższych przyjaciół. Nie przepadają za tłumem i dużymi miastami. Preferują kameralną atmosferę i spokój, w którym mogą naprawdę odpocząć. Chętnie wezmą na wakacje dzieci swojej kuzynki lub sąsiadki i nie zaburzy to ich poczucia komfortu. Dobrymi miejscami dla Raka będą miejsca blisko natury - gospodarstwa agroturystyczne lub małe, rodzinne pensjonaty. Nie będą wybrzydzać także na nocleg pod namiotem, a nocne ogniska sprawią im niemałą frajdę. Zresztą mniej niż miejsce liczy się dla nich odpowiednie towarzystwo. W tej roli doskonale sprawdzi się Koziorożec, który lubi gdy wszystko jest zaplanowane i płynie swoim rytmem.

 

 

LEW

 

 

To znak, który znany jest przede wszystkim z dużej pewności siebie. Niektórzy zarzucą mu zarozumiałość , ale ma również złote serce i jest bardzo hojny. Podczas wakacji nie oszczędza ani na sobie, ani na rodzinie. Jak mało kto ? nie oszczędza także na znajomych, którym chętnie funduje wiele atrakcji, bynajmniej nie patrząc na ich cenę. Wyznaje zasadę, że najważniejsza jest bowiem dobra zabawa, a pieniądze to przecież rzecz nabyta. Uwielbia letnie imprezy, na które godzinami się stroi i przygotowuje. Lwy często spędzają urlop za granicą, w miejscach modnych i ekskluzywnych. Najbardziej liczą się dla nich przeżyte podczas wakacyjnych wojaży chwile, które wspomina potem z łezką w oku, planując już kolejny wyjazd. Idealnym kompanem dla Lwa będzie Waga, która podobnie jak on lubi się pokazać i dobrze zabawić.

 

 

PANNA

 

 

Panny są bardzo praktyczne oraz rozsądne, ale też? wybredne. Dlatego nie jest im tak łatwo dogodzić, jeśli chodzi o miejsce, w którym zechcą spędzić swój urlop. Przed wyjazdem będą doglądać każdego najmniejszego szczegółu, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z ich planem. Najlepiej czują się w miejscach spokojnych, gdzie nikt im nie przeszkadza i mogą dowoli rozkoszować się pięknym otoczeniem przyrody. Nie lubią wydawać kosmicznych kwot na luksusowe hotele, a w zamian za to wybiorą drewniany domek w lesie. Zazwyczaj prowadzą zdrowy tryb życia, dbają o dietę i tych nawyków starają się przestrzegać także na letnich wycieczkach. Chętnie udadzą się na kurs jogi, a dobrym towarzystwem do tego jest Rak, który wraz z Panną będzie się zachwycał urokami natury.

 

 

WAGA

 

 

Waga odznacza się wyrafinowanym gustem i zmysłem estetycznym, dlatego jej wakacje muszą obejmować takie atrakcje jak wystawy w muzeach czy galeriach sztuki. Ten znak nie pogardzi również letnimi festiwalami, jednak tylko tymi modnymi i ?na czasie?. Wagi są dość wybredne, jeśli chodzi o wybór wspólnego towarzystwa. Liczy się dla nich przede wszystkim kultura i elegancja. Decydując się na hotel, Waga zwraca uwagę na detale, które dla niej są bardzo istotne. Chętnie wybierze się na wernisaż czy do opery. Oczywiście jedynie w doborowym towarzystwie, na które w pierwszej kolejności wybierze kogoś spod znaku Byka, który tak jak ona lubi luksus i wyszukane miejsca.

 

 

SKORPION

 

 

Skorpion uwielbia zastrzyk adrenaliny oraz mocne wrażenia i to właśnie pragnie przeżywać podczas swojego urlopu. Chętnie wybierze miejsca, w których można surfować, chodzić po górach, skakać na bungee lub chociażby nurkować. Na wakacjach nie lubi nadmiernie odpoczywać lub leniuchować, ciągle jest w ruchu i wykorzystuje każdą chwilę, aby przeżyć niezapomniane przygody. Jest znakiem tajemniczym i trochę skrytym, dlatego zdarza się, że na letnie wyjazdy udaje się w pojedynkę, wybierając tereny pozbawione tłumów, często z dziką naturą. Jeśli jednak zdecyduje się na towarzysza, to najpewniej będzie to Baran, z którym łączy go zamiłowanie do ekstremalnych przygód. Będą się wzajemnie prześcigać we wspaniałych pomysłach na spędzenie wolnego czasu.

 

 

STRZELEC

 

 

Ten urodzony optymista cechuje się dużą śmiałością, uwielbia poczucie wolności i bardzo dalekie podróże. Gdyby mógł to chętnie udałby się na koniec świata. Lubi poznawać inne kultury, jest otwarty na ludzi i naprawdę tolerancyjny, dlatego wszędzie się odnajdzie i z każdym znajdzie wspólne porozumienie. Nie boi się ryzyka, czasami nie planuje dokładnie swojej wakacyjnej podróży, dając się ponieść impulsowi. Nie przepada za leżakowaniem na plaży, woli dużo zwiedzać. Chętnie urządza ciekawe wycieczki, które pomogą mu poznać mentalność mieszkańców, ich zwyczaje i tradycje. Z radością kosztuje lokalnej kuchni, niezależnie od tego czy akurat postanowił odwiedzić mnichów w Tybecie, czy też płonący wulkan na Islandii. Jeśli nie uda mu się wyjechać aż tak daleko, to będzie podziwiał polskie góry lub jeziora, a przy tym planował przyszłe wycieczki w świat. Najlepszy urlop spędzi z równie ciekawskimi Bliźniętami lub Wodnikiem.

 

 

KOZIOROŻEC

 

 

Koziorożce są niezwykle odpowiedzialne i pracowite, przekonane, że tylko poprzez działania można dotrzeć do celu, dlatego miewają mały problem z odpoczynkiem na urlopie. Długo się rozkręcają, zanim osiągną wakacyjny stan umysłu. Na letnich wyjazdach lubią w dalszym ciągu zajmować się czymś produktywnym, a najlepsza rozrywka to dla nich chodzenie po górach i zdobywanie szczytów. Nie mają wtedy wyrzutów sumienia, ponieważ w ich odczuciu nie lenią się, a działają, czyli żyją w zgodzie ze swoją naturą. Są w tym zresztą dobre, gdyż mają mocno rozwinięty zmysł orientacji i rzadko gubią się na górskich szlakach. Dobrym towarzystwem na wakacjach będzie dla nich inny Koziorożec lub Panna, ponieważ najlepiej zniosą narzucone tempo i dyscyplinę.

 

 

WODNIK

 

 

Mówiąc lekko kolokwialnie, Wodnik jest typową powsinogą. Wszędzie go nosi, nie lubi zasiadywać się w jednym miejscu i często zmienia swoje położenie, również podczas urlopu. Niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajduje, uwielbia przebywać ulice własnym samochodem, a ponieważ z natury jest sympatyczny i otwarty, to z przyjemnością zgarnie do niego przypadkowych autostopowiczów, których prawie zabije swoim gadulstwem. Lubi jechać gdzieś bez jasno określonego celu i dopiero w trakcie wyprawy wymyślać swoje miejsce docelowe. Nie przepada za pensjonatami, a już tym bardziej za eleganckimi hotelami. Najprędzej rozbije sobie namiot, a nawet wybuduje domek na drzewie, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale gardzi nudnym wygodnictwem. Jest oryginalny, zawsze podąża własnymi ścieżkami, dlatego wycieczki z przewodnikiem od razu odpadają. Na pewno nie można się z nim nudzić, a dobrym towarzyszem dla Wodnika będzie Strzelec, z którym wspólnie będą ciągnąć losy czy tym razem wybierają się w Himalaje czy też może do Meksyku.

 

 

RYBY

 

 

Romantyczny i marzycielski znak, dla którego idealny urlop, to pobyt nad morzem, gdzie Ryby będą mogły godzinami spacerować przy brzegu i słuchać szumu fal. Chętnie wybiorą się także na różnego rodzaju warsztaty artystyczne lub kurs medytacji. Nie jest trudno im dogodzić, ponieważ na wakacjach nie są wybredne, nie narzekają, a starają się cieszyć z pięknych chwil. Bardzo lubią chodzić na letnie spacery, o każdej porze dnia i nocy, a najlepiej przy świetle Księżyca. Kochają przyrodę i piękne plenery, dlatego z przyjemnością wezmą na swój wyjazd Pannę, która podzieli ich zainteresowania.