widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-01-19

Studniówkowe przesądy, czyli znane sposoby na zdaną maturę

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Studniówkowe przesądy, czyli znane sposoby na zdaną maturę" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Sezon studniówkowy jest już rozpoczęty, dlatego warto szybciutko przypomnieć znane od lat przesądy dla osób, które mają jeszcze ten piękny bal przed sobą. Tradycje studniówkowe przede wszystkim służą temu, aby wspomóc młodych ludzi w pomyślnym zdaniu egzaminu maturalnego. W przesądy możemy wierzyć lub nie, lecz na pewno warto je bliżej poznać. Kolorowe suknie, piękne garnitury i wymyślne fryzury doskonała zabawa dla młodych, lecz również dobry czas dla relacji rodzinnych. Kiedy Twoja pociecha szykuje się do balu - usiądź z nią przy herbacie, opowiedz o swoich doświadczeniach, zabawach i historii studniówkowej. Razem możecie również porozmawiać o znanych i mniej znanych przesądach, aby jak najlepiej się przygotować do tego ważnego dnia.

Czerwona bielizna
Talizmanem na szczęście podczas egzaminu maturalnego jest czerwona bielizna, którą zakładamy (uwaga) na lewą stronę podczas studniówki. W dniu egzaminu zakładamy tą samą bieliznę, lecz już prawidłowo - obróconą na prawą stronę. Zwyczaj ten przede wszystkim dedykowany jest dla kobiet, choć i mężczyźni mają w tym swój udział. Ujrzenie czerwonych majteczek u koleżanki również ma zapewnić pomyślne zdanie matury dla mężczyzn.

Czerwona podwiązka
Podwiązka dla młodej kobiety jest zawsze wyjątkową częścią garderoby, którą zakładamy jedynie na specjalne okazje. Zazwyczaj pierwszym takim momentem, w którym zagości ona na udzie - jest właśnie studniówka. Podwiązka w kolorze czerwieni ma zapewnić pomyślne i szczęśliwe zdanie matury. Może ona zastąpić czerwone majteczki lub być założona wraz z nimi.

Czerwony krawat
Przesąd dedykowany dla mężczyzn, aby i oni mogli, poprzez swoją część garderoby, zapewnić sobie szczęście i pomyślność na maturze. Krawat powinien gościć na męskiej szyi i torsie przez cały wieczór, gdyż jego zdjęcie traktowane jest niestety jako przynoszące pecha.

Coś pożyczonego
Najczęściej o tym przesądzie słyszymy od panien młodych, lecz także podczas studniówki warto mieć na sobie coś pożyczonego. Dla kobiet zazwyczaj proponuje się, aby była to biżuteria, natomiast dla mężczyzn spinki do mankietów lub wspomniany wcześniej czerwony krawat.

Zakup garnituru
Nowy garnitur powinien zagościć na męskim ciele podczas studniówkowych zabaw. Stanie się on talizmanem na szczęście, gdy założymy go również w dniu matury. Według tradycji ma on nasycić się energią szczęścia i pomyślności podczas zabawy, aby mógł on oddać tę dobrą energię podczas samego egzaminu.

Dobrze dobrane buty
Żeby ,,nie potknąć się" na maturze warto zadbać o obuwie, które założymy na zabawę studniówkową. Przede wszystkim buty powinny być wygodne, aby móc przetańczyć w nich całą noc. Zdejmowanie nawet najpiękniejszych szpileczek podczas studniówki jest złym omenem dla pomyślności egzaminu maturalnego. Drugim przesądem, który dotyczy butów jest ich pastowanie - czynność tę wykonujemy w jedną stronę.

Fryzura
Na balu każdy chce wyglądać bajecznie, dlatego przyszli maturzyści w dniu studniówki oblegają salony fryzjerskie. Piękna fryzura to doskonały pomysł. Przesąd mówi nam o tym, że w dniu studniówki możemy ostatni raz przyciąć włosy przed maturą, aby wiedza wraz z nimi nam się nie ,,ulotniła" ;) W niektórych regionach przyjęła się tradycja, aby w ogóle nie ścinać włosów w klasie maturalnej - dla kobiet może nie stanowić to problemu, jednak dla mężczyzn może być to jednak dość kłopotliwe.

Wśród przesądów studniówkowych możemy również usłyszeć o pechowym oczku w rajstopach, lecz w moich regionach uznawano je akurat jako bardzo szczęśliwy omen. Pomylenie kroków podczas poloneza również traktowano jako zwiastun pomyłki na maturze. Dawniej, gdy matura zdawana była na ocenę, a nie na punkty, to tradycją było również odwiedzenie wraz z całą klasą najbliższego pomnika. Przesąd polegał na tym, aby na jednej nodze okrążyć go od trzech do pięciu razy - każde udane okrążenie miało gwarantować wyższą ocenę na egzaminie maturalnym.

Kochani, ja ze swojej strony życzę cudownych studniówek i wszelkiej pomyślności dla tegorocznych maturzystów!
Pozdrawiam cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji