widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-08-23

Kwiaty na ślub - co wybrać?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kwiaty na ślub - co wybrać?"Sezon ślubny w pełni. Być może właśnie zastanawiasz się jakie kwiaty wybrać do swojej wiązanki lub wybierasz się na ślub i pragniesz kupić młodej parze w prezencie piękny bukiet. Możesz nieco pomóc szczęściu i wybrać odpowiednie kwiaty. Magiczna właściwość mowy kwiatów została odkryta już w starożytności. Każda z roślin posiadała pewną przypisaną historię i ukryte znaczenie. Nie potrzeba było słów, aby wyrazić kryjącą się w sercu intencję. Dawniej używano kwiatów do wiązanek, wianków, a także sproszkowanych roślin, aby zapewnić młodej parze szczęście i miłość. Bardziej złośliwi, niezgadzający się na małżeństwo - wybierali kwiaty, które miały nieść ze sobą złorzeczenie. Warto więc poznać i wykorzystać wiedzę naszych przodków, aby dowiedzieć się jakie intencje kryją się za piękną rośliną.

Jakie więc kwiaty należy wybierać? Dużo oczywiście zależy od pory roku, ponieważ najzwyczajniej nie wszystkie kwiaty mogą być dostępne w danym terminie. Niektórzy mówią - wybierajmy sezonowe, ponieważ są tańsze. Oczywiście jest to prawda, lecz i wśród sezonowych - wciąż mamy wybór :) Poniżej lista kilku zdecydowanych faworytów do wiązanki ślubnej, jak też prezentu w postaci bukietu dla młodej pary.

Róże - najlepiej wybrać czerwone lub różowe. Jest to chyba najbardziej kojarzący się z miłością kwiat. Różyczki polecane są także w wykonywaniu magicznych rytuałów. Symbolem, który oddaje ten kwiat jest pielęgnacja i ochrona uczucia. Odświeża On także trwające związki pobudzając namiętność. Jest to symbol miłości, piękna i dobroci. Nie należy jednak na ślub wybierać żółtych róż, ponieważ oznaczają one zdradę lub nieszczere intencje.

Jaśmin - nie jest to zbyt codzienny wybór, co nie jest jednak słuszne. Kwiaty te symbolizują przywiązanie i wierność. Dodatkowo potęgują urokliwość zakochanych. Dodają słodyczy i wzmacniają namiętność. Jaśmin powoduje, że człowiek jest bardziej wrażliwy i romantyczny. Usuwa lęk przed miłością i pozwala się jej całkowicie oddać.

Piwonia - biała i różowa - kwiaty te wspierają wierność oraz pogłębiają zrozumienie pomiędzy partnerami. Dodatkowo mogą pomóc parze młodej w ich wielkim dniu, aby pozbyć się stresu, ponieważ usuwają lęki - pomagają nam czerpać radość z życia. Piwonia pozwala cieszyć się z tego, co mamy i chroni przed zazdrością ze strony innych ludzi. Różowe piwonie rozbudzają naturalną opiekuńczość, natomiast białe symbolizują niewinność i prawdomówność.

Astry - te jesienne kwiaty są oznaką cierpliwości. Pomagają nam odciąć się od przeszłości i cieszyć się tym, co się dzieje teraz. Ułatwiają wprowadzeniu w życie dobrych zmian, a więc także zmiany stanu cywilnego. Dodają wigoru i śmiałości. Symbolizują życzliwość i stałość uczuć. Jeśli astry nie przypadną Ci do gustu w formie wiązanki ślubnej - przed ceremonią możesz przygotować kąpiel z dodatkiem tych kwiatów. Przyniosą one wtedy ukojenie i złagodzą stres.

Narcyz - ten kwiat wzbudza wiele kontrowersji i nie każda Panna Młoda może użyć go do bukietu. Pomaga przezwyciężyć nieśmiałość, czyni miłość piękniejszą i bardziej romantyczną. Podnosi samoocenę, pomaga ujawnić swoje wewnętrzne piękno. Wskazany jest dla osób bardzo nieśmiałych, wrażliwych, empatycznych i znerwicowanych. Dla większości z nas - zwłaszcza śmiałych i odważnych osób - jest jednak niewskazany. Rozbudza egoizm i może wprowadzać zazdrość do relacji. Jeśli zdecydujesz się na ten kwiat - należy pamiętać, że nie lubi on towarzystwa innych kwiatów. Kupując taki bukiet młodej parze można niestety dodać im trochę problemów - warto to wcześniej przemyśleć.

Goździk - po pierwsze pomaga on cieszyć się miłością. Dodatkowo poprawia on relację pomiędzy partnerami, a także wzmacnia popęd seksualny. Dzięki niemu mężczyzna wydaje się dla kobiety bardziej atrakcyjny. Symbolizuje on czystą miłość, bez kłótni i sprzeczek. Goździk jest również kwiatem odwagi - szczególnie polecanym dla osób, które wciąż miewają wątpliwości i odczuwają związany z nimi niepokój. Białe kwiaty symbolizują wdzięczność, czerwone - miłość i namiętność, żółte - radość, a różowe - śmiałość. W bukiecie unikajmy jednak goździków fioletowych, ponieważ symbolizują antypatię.

Tulipan - pomaga spotkać odpowiednią osobę, z którą stworzymy trwałą, szczęśliwą relację. Ułatwia komunikację pomiędzy partnerami, rozbudza radość i przywołuje szczęśliwe wydarzenia. Jest wskazany na nasz Wielki Dzień przypieczętowania miłości. Likwiduje upór, pomaga w zmianach życiowych, oczyszcza myśli z żalu i trosk. Tulipan symbolizuje pokój, porozumienie i zgodę w małżeństwie. Pomarańczowe kwiaty niosą ze sobą pożądanie, pasję i entuzjazm; żółte dodają radości; białe symbolizują niewinność i przebaczenie; różowe - troskę i wsparcie; fioletowe są symbolem królewskiej mocy, władzy i wspaniałości. Ten piękny kwiat jest niczym pieczęć - oznacza znalezienie odpowiedniego partnera i dokonania ostatecznego połączenia dwóch dusz.

Konwalia - pobudza nasze zmysły, dodaje wigoru i atrakcyjności. Odświeża ciało i zmysły. Pomaga uwolnić stłumioną energię seksualną, dodaje piękna erotyzmowi. Jej zapach powoduje, że czujemy się piękniejsi i swobodniejsi. Jest symbolem szczęścia, młodości, pomyślności i wiedzy. Uwalnia od przeszłości, pomaga w dostrzeżeniu chwili obecnej i cieszeniu się nią. Jej zapach jest prawdziwym afrodyzjakiem. Warto wykorzystać tę właściwość podczas nocy poślubnej.

Słonecznik - likwiduje ciemne strony związku, rozjaśnia je. Przyciąga szczęście miłości, pomaga w znalezieniu odpowiedniego partnera. Poprawia komunikację między partnerami, pomaga zamienić marzenia w rzeczywistość. Słonecznik jest również stosowany jako talizman na powiększenie rodziny. Można więc pomóc młodej parze w staraniach o potomka.

Wrzos - uwrażliwia i dodaje bardzo cenionej w miłości cierpliwości. Pomaga on usunąć między partnerami zaszłości z przeszłości i wspomaga rozwiązanie konfliktów. Doprowadza do pogodzenia. Rozjaśnia on sytuację, hamuje agresję, pozwala spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. Czyni związek stabilnym i harmonijnym. Wskazany przede wszystkim dla osób, które mają za sobą trudne wydarzenia i wiążące się z nimi emocje. Ma działanie ochronne, można więc użyć go jako amulet przed zawiścią innych ludzi.

Znając już właściwości magiczne niektórych kwiatów należy zastanowić się co tak naprawdę chcemy osiągnąć i wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. Wybierając bukiet dla Młodej Pary warto zastanowić się nad tym, czego im potrzeba i być taką dobrą wróżką, która zamiast magicznej różdżki ma piękne kwiaty. A później już tylko zostaje ślub i zabawa do białego rana!


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się