widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-08-24

Joga kundalini - lekarstwo dla ciała i duszy

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Joga kundalini - lekarstwo dla ciała i duszy"Kundalini jest duchową energią. Jej zadaniem jest zmiana człowieka w jego lepszą formę. Ta duchowa transformacja powoduje, że dana osoba staje się bardziej kochającą i współczującą istotą. Dodatkowo energia ta poprawia zdrowie i łagodzi stres. Ma więc same atuty. Energia Kundalini nazywana jest często matką, ponieważ dba o nas i uczy nas jak stać się kimś lepszym. Można powiedzieć, że dusza jest odzwierciedleniem Boga, a kundalini odzwierciedla Jego pragnienia i energię, która kryje się w nas.

Sumerowie czcili Innanę, czyli energię uznawaną jako Bogini-Matkę, która dawała siłę i duchowe narodziny. W Grecji energia ta była nazywana Pneumą, w islamie Ruh, w żydowskich naukach Shekkina, w chrześcijaństwie Duchem Świętym. Pokazuje nam to, że jest to energia pradawna, która z biegiem czasu została nieco pominięta-zapomniana przez ludzi. Niestety przez to nauka ta zanikła oraz z czasem częściowo została zniekształcona. Powoduje to, że ciężej jest dotrzeć do jej prawdziwych zasad i całkowicie ją poznać.

W przeszłości mistrzowie uczyli swoich uczniów na sposoby obecnie dla nas niezrozumiałe. Próbowali oni odciąć swoich uczniów od świata, w szczególności tego materialnego. Kazali więc oddawać swoje życie Bogu, wyrzekać się dóbr materialnych i uciech cielesnych - żyć w skrajnym ubóstwie. Często nakazywali wykonywanie trudnych i nieprzyjemnych zadań - na przykład stanie w jednym miejscu przez wiele godzin. Wszystko po to, aby przełamać w swych podopiecznych zarówno fizyczne jak i psychiczne bariery. Takie nauki trwały wiele lat i kosztowały wiele wysiłków i wyrzeczeń. Uczniowie musieli przygotować swoje ciało i umysł, a dopiero jak to zrobili, umocnili się w swej pracy i cierpieniu - mogli dosięgnąć oświecenia.

Obecnie ludzie często spłycają jogę kundalini jedynie do wysiłku fizycznego. Oczywiście faktem jest, że jest to jeden z elementów drogi, ale nie jest on jedyny. Jeżeli tak by było to najbardziej rozwiniętymi duchowo osobami byliby tylko i wyłącznie sportowcy. A wiemy, że tak nie jest.

Joga kundalini to stan spontanicznego połączenia się naszego wnętrza z boską energią. Żeby tak się stało musi istnieć w nas silne pragnienie. Bez niego niczego nie osiągniemy. Energia kundalini znajduje się w okolicach kości krzyżowej, czyli u podstawy kręgosłupa. Dziś nazwalibyśmy ją energią znajdującą się na poziomie czakry podstawy. W momencie jej pobudzenia przenosi się - idzie do góry wzdłuż kręgosłupa i przechodzi przez wszystkie nasze czakry systemu subtelnego. Na sam koniec otwiera ona ostatnie centrum, nazywane Sahasrarą, która znajduje się na czubku głowy. W tym momencie stajemy się jednością z boską mocą, następuje zjednoczenie nas z Duchem - przewodnictwem duchowym Wyższej Energii.

Często można jednak spotkać się z zupełnie innym określeniem obudzenia energii Kundalini. Istnieje przekonanie, że przy połączeniu pojawia się ból i uczucie ciepła, a samo zjednoczenie z Duchem jest niebezpieczne. Niestety takie błędne przekonanie przekazują osoby, które próbują obudzić moc Kundalini w sposób nierozważny lub nieautoryzowany. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można łączyć obudzenia energii Kundalini z seksem, pieniędzmi i nieduchowymi przedmiotami. Niewinność tej energii jest chroniona. Osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad mogą czuć fale gorąca, mogą mieć drgawki, utracić kontrolę nad ciałem, a nawet mieć halucynacje. Niektórzy niewłaściwie biorą te fizyczne odczucia za znak zjednoczenia i osiągnięcia połączenia z mocą boską. Są to jednak jedynie ostrzeżenia i ochrona energii Kundalini przed nami samymi. Jest to pokazanie nam, że jeszcze nie jesteśmy gotowi albo, że obraliśmy złą ścieżkę.

Kundalini to duchowa energia. To energia matczyna. Tylko i wyłącznie po osiągnięciu prawdziwego oświecenia nasz umysł się uspokaja. Nasze myśli powoli znikają, a twarz się rozpromienia. Można stwierdzić, że bije z nas wewnętrzne światło. Wyglądamy młodziej, nasze ciało ma więcej witalności, stajemy się bardziej aktywni, odczuwamy mniej stresu. Jesteśmy spokojni i radośni. Nasze życie się przewartościowuje, widzimy, co tak naprawdę jest ważne. Dokonuje się nasza samorealizacja.

Joga kundalini nie jest trudna. Trzeba jedynie pamiętać, aby stosować jej zasady. Nie tylko zasady wykonywania ćwiczeń fizycznych, lecz również nauki z niej płynące. W szczególności należy pamiętać, że jest to matczyna energia, która chce o nas dbać. Musimy być jednak na to gotowi i bardzo tego chcieć. Joga ta nie wymaga za dużo czasu, wystarczy nawet dziesięć minut dziennie. I najważniejsze. Nie ważne kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz. Joga kundalini jest dla każdego! Musisz tylko chcieć Ją poznać.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się