widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-09-08

Czy Twoje mieszkanie zapewni Ci szczęście?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Czy Twoje mieszkanie zapewni Ci szczęście?"Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Te słowa zapewne często słyszysz w swoim życiu. I są to najprawdziwsze słowa. Kiedyś ludzie zwykle żyli jedynie w jednym miejscu. Wychowywali się w jednym domu, później zakładali tam rodziny, dziedziczyli ten dom i przekazywali go swoim dzieciom podczas, gdy sami mieszkali tam do końca swoich dni. Dziś jednak rzadko spotykamy taki model domu wielopokoleniowego. Czasy się zmieniły i możemy powiedzieć, że teraz mamy bardziej koczowniczy tryb życia. Najczęściej po prostu wyjeżdżamy z domu, w którym się wychowaliśmy. Jedziemy na studia, za dobrą pracą czy miłością. Zjawiamy się w nowym miejscu i pojawia się potrzeba kupna lub wynajęcia mieszkania. Szukamy swojego dachu nad głową patrząc m.in. na to ile on kosztuje, jak wygląda i w jakiej znajduje się lokalizacji. Zapominamy jednak często, że warto spojrzeć na inne elementy. Bowiem dobrze wybrane mieszkanie ma szansę zapewnić Ci szczęście.

Po pierwsze zwróć uwagę na to, z której strony są okna. Najlepiej, żeby wychodziły one na południe oraz na południowy zachód. Dzięki temu w Twoim domu zagości dobrobyt, a także sława i szczęście. Dodatkowo masz pewność, że zachodzące słońce będzie wpuszczać do Twojego domu swoje promienie, a co za tym idzie będzie słoneczniej, weselej, a rachunki za prąd będą mniejsze.

Warto zwrócić uwagę na podłoże na jakim znajduje się dom lub mieszkanie. W starożytności wierzono, że jeżeli domostwo znajduje się w dolinie, a otaczają je pagórki lub góry w kształcie postaci ludzkich, żółwi lub smoków, to dom będzie szczęśliwy. Poza tym zwracając uwagę na ziemię warto zobaczyć świat zwierząt i roślin. Ziemia powinna być sucha, w pobliżu powinny być zdrowe drzewa i ładnie rosnące rośliny. Dobrym znakiem jest zobaczenie motyli, pająków i ptaków w pobliżu. To wszystko oznacza dobrą energię. Jeżeli natomiast teren będzie wilgotny, zobaczysz, że rośliny gniją lub umierają, a w pobliżu będą tylko muchy i komary, to oznacza, że znajdujesz się w okolicy złej energii.

Kolejnym ważnym elementem jest to, jak wysoko znajduje się to miejsce. Wybierając mieszkanie dobrze jest patrzeć na te, znajdujące się na najwyższych piętrach. Przynosi to szczęście i pozwala na rozwój kariery zawodowej. Im wyżej tym lepiej, ponieważ czym wyżej mieszkasz tym większa jest energia. Często ludzie sukcesu podświadomie wybierają na biura i mieszkania najwyższe piętra budynków. Zwróć też uwagę, że w najdroższych budynkach, to właśnie ostatnie piętro jest najdroższe. Mieszkając wysoko podświadomie czujemy się lepsi, dosłownie patrząc jesteśmy nad innymi. Możemy rozwinąć skrzydła. Nie czujemy ograniczeń.
Zwróć również uwagę na otoczenie swojego miejsca zamieszkania. Podświadomie zapewne spojrzysz na to czy z danego miejsca będziesz mieć daleko do pracy, czy w pobliżu znajdują się sklepy, szkoły i przedszkola dla Twoich dzieci. Popatrz jednak trochę szerzej, aby dostrzec energię miejsc znajdujących się w pobliżu. Unikaj mieszkań położonych blisko cmentarzy, również takich, co są postawione na starych, zapomnianych cmentarzach. Lepiej nie mieszkać zbyt blisko szpitali, domu starości czy też wielkich fabryk. Takie miejsca mają naturalnie negatywną energię, która niestety może się przenieść także do Twojego mieszkania. Wybieraj więc mieszkania, które otaczają bardziej szczęśliwe miejsca takie jak parki, biblioteki czy place zabaw. Pozytywna energia, która wytwarza się w tych miejscach może Ci pomóc.

Kolejnym elementem jest droga, która prowadzi do Twojego domu - lepiej, żeby nie była całkiem prosta, lecz przynajmniej lekko zakrzywiona. Jeżeli jednak nie masz na to wpływu, to postaraj się postawić przy niej coś okrągłego - dobrze sprawdzają się na przykład kamienie i rośliny. Dobrze jest jeżeli mieszkanie jest w kształcie kwadratu lub prostokąta. Pozwala to najlepiej zagospodarować wnętrze według zasad Feng Shui. Co prawda obecnie ciężko jest znaleźć takie mieszkanie, popatrz więc na dodatki do niego takie jak tarasy i balkony, być może dzięki nim zbliżysz się nieco do tych odpowiednich kształtów.

Jeżeli w domu lub mieszkaniu masz schody, to unikaj tych "zakręconych". Oczywiście, że są one bardzo efektowne, jednak mogą zakłócać przepływ energii w domu. Jeżeli nie masz na to wpływu lub uparłaś się, że tylko takie schody mogą być w Twoim domu, to powieś przy nich dzwonki lub odpowiednie rośliny. Jeżeli drzwi wejściowe i okna w najważniejszym pokoju tworzą jedną linię to znak, że trzeba coś z tym zrobić. Taka linia prosta pozwala uciekać energii z Twojego domu. Powoduje to również spadek witalności mieszkańców, a tego przecież nikt nie chce. Możesz temu zaradzić poprzez masywne drzwi lub meble.

Według praktyki feng shui, prawdziwym sercem domu nie jest salon, lecz kuchnia. To właśnie w tym pomieszczeniu przygotowujemy posiłki, które dodają nam życiodajnej energii. Po pierwsze powinniśmy zadbać, aby była ona przestronna, jasna i bardzo dobrze oświetlona. W kolorystyce warto postawić na biele, beże i kremy, ewentualnie - inne jasne barwy. Urządzając wnętrze warto pamiętać o kilku ważnych elementach. Lodówka i zlew nie powinny znajdować się zbyt blisko naszej kuchenki. Odzwierciedlają bowiem dwa przeciwne żywioły - ogień i wodę - zaburzając energię i niekorzystnie wpływając na siebie wzajemnie. Stół powinien posiadać okrągły lub owalny kształt, a przy nim warto postawić krzesła z wysokim oparciem. Unikajmy mebli szklanych i metalowych - drewno jest darem od natury, który przekazuje najlepszą energię. Zlewozmywak warto umieścić pod oknem, z którego będziemy oglądać miły dla oczu widok. Sztućce, a zwłaszcza noże - umieszczamy w szufladach.

Pokój wypoczynkowy - inaczej mówiąc: salon - powinien posiadać spokojny, stonowany wystrój. Sprzyjającymi barwami będą w jego przypadku żółcienie i zielenie, oraz - jak w przypadku kuchni - biele, kremy i beże. Nowoczesne czy zbyt surowe wnętrza nie będą wskazane. Uważajmy również, aby ilość mebli znajdujących się w salonie nie była dla nas przytłaczająca. Wybierajmy naturalne materiały na dodatki, dywaniki czy poduszki. Wybierając meble stawiajmy na klasykę. Pomieszczenie powinno być jasne, a przy oknie powinny pojawić się zasłonki, które zawsze będą przepuszczać troszkę światła. Ulubioną kanapę ustaw w miejscu, z którego nie są widoczne drzwi - najlepiej gdzieś w głębi pokoju, aby stworzyć przytulną i bezpieczną atmosferę.
Bardzo ważnym pomieszczeniem według chińskiego feng shui jest oczywiście nasza sypialnia. Czy tego chcemy czy też nie - to w łóżku spędzamy przeciętnie 1/3 naszego życia. Nasze łóżeczko powinno być wykonane z ciepłych i przyjaznych nam tworzyw - najlepiej z prawdziwego drewna. Po bokach naszego łoża ustawmy niskie szafeczki, a po lewej stronie - większy mebel np. naszą szafę lub regał. Wiele poradników wnętrzarskich promuje umieszczenie lustra naprzeciw łóżka - zwłaszcza przy sypialniach, które są małe. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ kiedy nasz postać wciąż będzie miała swoje odbicie w lustrze - nastąpi nadmierne rozbudzenie energii, które nie pozwoli nam zdrowo i spokojnie spać. Wiele osób posiadających lustro naprzeciwko łóżka skarży się również na bezsenność, poczucie bycia obserwowanym oraz koszmary senne.

Łazienka przede wszystkim powinna być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie. Wybierając kolorystykę zwróć szczególną uwagę na błękit, biel i jasną zieleń. Zbyt ciemne kolory mogą odbierać poczucie "świeżości i czystości", które towarzyszą nam po kąpieli czy porannej toalecie. Wszystkie urządzenia elektryczne powinny być trzymane w Szafkach - suszarki do włosów, prostownice, a nawet szczoteczki elektryczne. Lustra nie wieszamy naprzeciw okna czy drzwi, ani nie umieszczamy tak, aby własne odbicie było widoczne z sedesu. Bardzo wskazanym dodatkiem dla łazienek - choć rzadko widzianym - są zielone rośliny w doniczkach oraz ozdobne świece.

Oczywiście to są tylko drobne wskazówki. Nie zawsze możesz sobie pozwolić na to, żeby znaleźć mieszkanie lub dom spełniający wszystkie kryteria. Często pieniądze lub czas na znalezienie mieszkania powodują, że musimy z czegoś zrezygnować. Jednak nic straconego - zawsze można swoje gniazdko dopasować do własnych potrzeb poprzez odpowiednie kolory, przedmioty i zapachy. Niekiedy też szukając mieszkania nagle zakochasz się w miejscu, które tak naprawdę nie będzie spełniać ani jednej wyżej wymienionej wskazówki. Dobrze jest wtedy zaufać swojej intuicji - jeżeli złapałaś emocjonalną więź z tym miejscem, zakochałaś się w mieszkaniu od pierwszego wejrzenia to znaczy, że to jest Twój kawałek podłogi. Nie słuchaj innych tylko siebie, w końcu to Ty masz tam mieszkać. Chyba, że dom się całkowicie rozpada i zagrożone byłoby Twoje bezpieczeństwo, wtedy lepiej posłuchaj innych i przemyśl tę sprawę jeszcze raz :)
Kiedy pragniesz dowiedzieć się więcej o zasadach feng shui, nie wiesz jak do domu przywołać pieniądze, miłość czy zdrowie - zapytaj o poradę naszych Ekspertów.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się