widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-10-05

Boże dary dla znaków Zodiaku - trygon wody

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Boże dary dla znaków Zodiaku - trygon wody"Wszyscy rodzimy się jako unikalne jednostki - z określonymi cechami i różnicami, dzięki którym stajemy się wyjątkowi. Czasem mamy wrażenie, że nasz sposób myślenia, charakter i droga życiowa została jednak odgórnie wyrysowana. Mamy wpływ na każdą z naszych decyzji, tworzymy swoją przyszłość, lecz w duszy wielokrotnie grają te same melodie. Kiedy przychodzi dzień naszych narodzin - czas na chwilę staje, a gwiazdy pragną opowiedzieć nam legendę, która przyświeca naszemu znakowi Zodiaku. W dniu naszych urodzin pewne cechy charakteru zostają nam przypisane wraz z układem widniejących na niebie gwiazd. Stare legendy mówią o tym, iż Bóg obdarował każdy ze znaków szczególną cechą - niezwykle silną, która towarzyszy nam przez całe życie i pomaga zmagać się z przeciwnościami losu. Każdy ze znaków otrzymał konkretny dar, aby pomagać innym. 12 znaków Zodiaku niesie ze sobą pełną harmonię charakterów. Pierwszymi podaniami były legendy o darach Zeusa. Bóg ma przecież wiele imion.

Rak - uczciwość
Heros Herkules dostał karę za wymordowanie rodziny. Miał wykonać dwanaście niezwykle ciężkich prac, które przewyższały siły każdego człowieka. Najtrudniejszą z tych prac okazało się zabicie Hydry lernejskiej. Był to potwór o wielu głowach, który przypominający wielkiego wodnego węża. Hydra ta nie tylko była nieśmiertelna, ale zabijała wszystkich już samym swoim oddechem. Herkules postanowił wywabić Hydrę z jej jaskini. Wraz z bratankiem Jaloasem postanowił wypróbować zastosowanie płonących strzał. Podstęp zadziałał i zaciekawiona Hydra zaczęła wystawiać z jaskini swoje głowy. Herkules odcinał każdą po kolei, jednak na ich miejsce wyrastały nowe. Dodatkowym utrudnieniem dla Herkulesa i Jaloasa był Wielki Rak, który chciał pomóc Hydrze i ranił szczypcami Jaloasa. Jednak to nie przeszkodziło w pokonaniu Hydry. Bohaterowie palili miejsca po odciętych głowach, przez co nie rosły już nowe. Jak uporali się z Hydrą, to zabili też jej pomocnika.

Raki to niezwykle uczciwe i lojalne osoby. Są szczerzy wobec rodziny i przyjaciół, i tego samego oczekują w zamian. Dla tego znaku zodiaku najważniejsza jest rodzina, miłość i tradycja. Swoich bliskich stawiają na pierwszym miejscu. Nie pozwolą skrzywdzić tych, którzy są dla nich ważni. Herkules chronił innych ludzi, w tym swoją własną rodzinę, aby nie zabiła ich Hydra. Nie mógł pozwolić na to, aby ktoś cierpiał. Rak jest bardzo uczuciowy, a także ciepły. Świetnie sprawdzają się w pomocy innym, są dobrymi słuchaczami. Raki mają niezwykłą wewnętrzną siłę. Są spokojne, lojalne i pewne siebie.

Skorpion - ciekawość świata
Orion był niezwykle pięknym i dzielnym myśliwym. Widziano w nim przystojnego olbrzyma o niewyobrażalnej sile. Był to syn boga Posejdona i Euriale - potomek boski. Król Ojnopion chciał więc, aby Orion poślubił jego córkę Merope. Jednak sam Orion sprzeciwił się Jego propozycji. Za karę został on oślepiony przez króla. Odzyskał on swój wzrok dzięki promieniom słonecznym. Następnie zakochana w Orionie bogini Eos przeniosła go na wyspę Delos. Niestety to nie była najlepsza wyprawa Oriona, ponieważ musiał zapłacić na wyspie za swoje wcześniejsze zachowanie. Prześladował on jednak piękne nimfy, aż te w końcu uprosiły u Zeusa przemianę. Zeus zlitował się pod ciężarem ich próśb i przemienił je w gołębice. Kiedy nimfy zniknęły to Orion znalazł sobie nowe zajęcie. Zaczął flirtować z samą Artemidą, która zniesmaczona - w zemście nasłała na niego skorpiona. Orion zginął od jego ukąszenia. Skorpion.

Skorpiony są niezwykle ciekawe świata i życia. Nie myślą o przyszłości i jak Orion próbują ciągle czegoś nowego. Mówi się o nich, że są wręcz głodne życia. Potrzebują ciągłego napływu nowych informacji, zdarzeń i ludzi. Nie potrafią usiedzieć na jednym miejscu. Poszukują nowych bodźców i przygód. Są uzależnieni od adrenaliny. Skorpiony szybko się nudzą. Nie dla nich zwykłe, prozaiczne i przewidywalne życie. Szukają nowych wyzwań i znajomości. Nowa przygoda? Dla nich brzmi świetnie. Są w stanie wszystko porzucić i zacząć żyć od nowa. Działają szybko i żyją pełnią życia.

Ryby - fantazja
Zeus uwięził dzieci Gai w Tartarze. Gai się to bardzo nie spodobało i poprosiła o pomoc Tartara. Ten dał jej dwa zapłodnione przez siebie jajka, aby Bogini zakopała je w ziemi. Po jakimś czasie na świat przyszedł Tyfon. Tyfon dla wielu był określany mianem potwora. Był on pół człowiekiem, a pół zwierzęciem. Był ogromny i niezwykle silny. Był większy od najwyższych gór. Podobno głową zahaczał nawet o gwiazdy. Nie miał palców, a w ich miejscu wyrosło mu sto smoczych łbów. Posiadał również skrzydła. Jego wzrok był przerażający - w oczach widać było płomienie. Natomiast od pasa w dół miał kłębowisko żmij i węży. Tyfon zaatakował królestwo bogów. Wszyscy w panice uciekali przed stworem. Bogowie poprzemieniali się w zwierzęta, żeby Tyfon ich nie rozpoznał. Jedynym bogiem chcącym zmierzyć się z Tyfonem był Zeus. Najpierw w ataku używał swoich piorunów, jednak te nie zadziałały. Następnie walczyli wręcz. Zeusowi udało się ranić Tyfona swoim sierpem. Jednak przeciwnik ukradł mu sierp i poprzecinał mięśnie nóg Zeusa, tak żeby nie mógł on chodzić. Następnie ukrył go w grocie. Hermes i Pan pomogli Zeusowi dojść do siebie po tej okrutnej walce. Rozpoczęło się kolejne starcie. Walka trwała długo, jednak ostatecznie Zeus wziął górę Etnę (dziś znany nam wulkan) i przygniótł nią Tyfona.

Taką wręcz niewyobrażalną legendę mogłyby stworzyć zodiakalne Ryby, które posiadają niezwykłą fantazję. Można odnieść wrażenie, że Ryby są oderwane od rzeczywistości. Ciągle zamykają się w swoim świecie marzeń. Mają ponad przeciętną wyobraźnię. Uwielbiają snuć plany i tworzyć iluzje rzeczywistości. Zwykłe życie i szara codzienność nie jest dla nich. Oni żyją w dwóch światach jednocześnie, a może nawet w więcej niż dwóch światach... Ryby potrafią stawiać sobie bardzo wysoko poprzeczki, w ich wyobraźni mogą zrobić wszystko. Bardzo wierzą w swoje możliwości. Mają bardzo ambitne cele. Niestety niekiedy te cele realizują tylko w świecie marzeń - zapominając o zrealizowaniu ich również w rzeczywistości.

Każdy ze znaków Zodiaku otrzymał swój dar przewodni. Jest to cecha charakteru, która może dominować w naszym życiu. Każdy z nas otrzymał też konkretny dar, aby móc pomagać innym oraz samemu sobie. Warto jest więc poznać tę wyjątkową cechę, ponieważ możemy ją wtedy rozwijać i pielęgnować. Legendy przypisane do każdego znaku zodiaku obrazują nam jak kiedyś widziano te cechy charakteru. W końcu to właśnie legenda miała na celu wyjaśnić to, co na pierwszy rzut oka jest niezrozumiałe.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się