widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-10-16

Kwiaty w doniczkach niosące szczęście

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kwiaty w doniczkach niosące szczęście"


Wiele osób twierdzi, że w domu powinno być bardzo dużo kwiatów. Zielony kolor roślin relaksuje i odpręża, a kolorowe płatki cieszą nasze oczy. Kwiaty w doniczkach mają ten plus, że niezależnie od pogody za oknem, możesz je mieć zawsze na wyciągnięcie ręki - we własnym domu. Możesz nimi dekorować pomieszczenia, wprowadzać trochę życia do mieszkania. To dzięki nim jest więcej tlenu, a także cudownego zapachu i barw w naszym otoczeniu. Co jednak stałoby się, gdyby kwiaty oprócz ładnego wyglądu przynosiłyby też szczęście, zdrowie, a nawet miłość? Warto się o tym wszystkim przekonać :)

Anturium

Nazywane jest czasem strzałą amora, a przez tych bardziej złośliwych językiem teściowej. Kwiat ten przynosi miłość. Koniecznie musi być on jednak koloru czerwonego. Podarowany od ukochanego sprzyja wzajemności uczuć. Jeżeli więc chcesz dopomóc swojej miłości, to wiesz jaki kwiat należy kupić.

Grubosz

Nazywany jest drzewkiem szczęścia i to ta druga nazwa bardziej się przyjęła. Kwiat ten przynosi szczęście, a dokładniej bogactwo. Jego liście - małe i okrągłe - niemalże przypominają pieniądze. Dodatkowo roślina ta rozprasza złą energię znajdującą się w domostwie. Dobrze jest trzymać drzewko szczęścia koło osób zestresowanych. Grubosz sprzyja interesom - kupnie i sprzedaży, a przede wszystkim pomnażaniu majątku.

Drzewko cytrusowe

Nie jest ważne czy są to drzewka pomarańczowe czy cytrynowe. Każde symbolizują bogactwo, szczęście i dobrobyt. W wielu krajach obdarowuje się drzewkiem cytrusowym osoby, które kupiły nowe mieszkanie. W Polsce często dawano je nowożeńcom. Szczególnie dobrą wróżbą na dalsze życie było, gdy drzewka te kwitły. Aromat cytrusów dodaje energii, sił i powodzenia. Te rośliny napełniają radością każdy dom.

Pędy Bambusa

W sklepie spotykamy je również pod nazwą ,,Lucky Bamboo" czyli szczęśliwy bambus. Jest to symbol powodzenia. Pionowa łodyga jest znakiem rozwoju osobistego, a także wspinania się i dążenia do doskonałości. Rozwija on talenty drzemiące w człowieku, a także pozwala im wyjść na światło dzienne. W przypadku tej rośliny istotna jest liczba pędów. Trzy przynoszą szczęście, pięć łodyg przynosi bogactwo, a sześć przynosi zdrowie.

Jaśmin

Rosnący w doniczce jaśmin nie tylko przyciąga do naszego życia szczęście, lecz rozbudza również namiętność i przywołuje miłość. U osób z silniej rozwiniętą intuicją - jaśminowy aromat potrafi sprowadzić również prorocze sny.

Azalia

Sprzyja ona szczęśliwemu i harmonijnemu życiu wszystkich domowników. Wpływa na dobry nastrój i radość. Działa ochronnie dla majątku i zamieszkujących dom zwierząt. Symbolizuje także długowieczność. Nie dość że są bardzo ładną ozdobą domu i można je hodować przez wiele lat, to dodatkowo przynoszą szczęście w interesach i miłości, a także sprzyjają poprawie stanu zdrowia.

Filodendron pnący

Jego liście kształtem przypominają serca. Roztacza on dobrą energię i jednocześnie niweluje tą złą. Działa oczyszczająco. Jest to idealna roślina dla osób zestresowanych, przemęczonych i szukających miłości. Ma korzystny wpływ na szczęście i miłość domowników. Dodatkowo sprzyja sprawom majątkowym.

Zioła

Można je trzymać w kuchni - najlepiej przy oknie. Po pierwsze dzięki nim można smacznie doprawiać potrawy, a po drugie - niektóre przyniosą nam szczęście i pozytywną energie. Dużo ziół działa na ciepło rodzinne m.in. lubczyk, mięta i rumianek. Liście bazylii i laurowe warto jest nosić w portfelu, ponieważ przynoszą szczęście i pieniądze. Rozmaryn używany jest w magii miłosnej, a także sprzyja poprawie koncentracji oraz nauce.

Duży wpływ na to jakie rośliny powinniśmy mieć w domu ma nasz znak zodiaku. Odpowiednio wybrany kwiat przyniesie najwięcej szczęścia. Barany powinny mieć w domu różę, która przynosi miłość, ale ważne jest, żeby nie zostawiać jej w sypialni. Róża ma kolce, które przynoszą pecha w miłości, jeżeli róże znajdują się tam, gdzie śpią zakochani. Szczęśliwą roślina Byków jest fiołek, który dodatkowo wzmocni harmonię w mieszkaniu. Bliźnięta powinny mieć irysy, które wzmacniają wyobraźnię. Dla Raka najlepszym wyborem jest mak. Pomoże on z codziennymi problemami. Lew powinien wybrać słonecznik - doda on Mu siły i energii. Świetnym wyborem dla Panny jest jaskier. Dzięki niemu Panna jest bardziej pewna siebie i może lepiej walczyć z własnymi ograniczeniami i kompleksami. Waga powinna zasadzić w doniczce niezapominajkę. Pomoże ona w podejmowaniu decyzji, a także w dochowaniu wierności sobie i partnerowi. Dla Skorpiona najlepsza jest orchidea, która zapewni miłość i namiętność. Szczęśliwym kwiatem Strzelca jest anturium, który ułatwi zaangażowanie w miłość. Koziorożec powinien wybrać narcyza, który dodatkowo wyciszy i pomoże w bezsenności. Szczęśliwym kwiatem dla Wodnika jest stokrotka. Ten prosty kwiat zmniejsza lęk przed zaangażowaniem się w związek. Ryby jako szczęśliwą roślinę posiadają zioło - szałwię, która wyjątkowo wzmacnia intuicję.

Pamiętaj jednak, żeby nie dawać do sypialni zarówno róży jak i kaktusów. Ich kolce są symbolem cierpienia i nieszczęśliwej miłości. Złym wyborem jest także bluszcz, który jest symbolem toksycznych relacji. Natomiast przepiękny hibiskus potrafi zahamować miłość, a nawet zakończyć związek.

Wybór kwiatów do domu jest bardzo przyjemnym zajęciem. Ich zapach i wygląd mogą cieszyć nasze oczy i zmysły. Wybierając swoją szczęśliwą roślinkę - powąchaj ją i zobacz jak na Ciebie działa. Dotknij liści, płatków i łodyg. Pomyśl czy będzie Ci się podobał w Twoim otoczeniu. Zaufaj swojej intuicji.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się