widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-11-28

Karneol - kamień uzdrowienia i odwagi

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Karneol - kamień uzdrowienia i odwagi"



Karneol potocznie nazywa się krwawnikiem. Jest to kamień szlachetny, który zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród innych kamieni. Często jest niedoceniany, a tak naprawdę wykazuje bardzo duże właściwości magiczne. Nasi przodkowie otoczyli go wyjątkową czcią, jednak później poszedł w zapomnienie. Warto poznać jego właściwości i ponownie wznieść go na piedestały.

Krwawnik jest półprzezroczysty. Jest koloru czerwono-pomarańczowego, często dodatkiem koloru brązowego, w różnym natężeniu tych barw. Odpowiednio podgrzewany potrafi się przyciemnić. Należy uważać, ponieważ często ten kamień jest podrabiany i brak magicznych działań może być spowodowany tym, że posiadamy zwykłą podróbkę. Karneol występuje w wielu miejscach na świecie, a nawet w Polsce i Czechach. Potoczne nazywanie tego kamienia krwawnikiem spowodowana jest tym, że podczas obróbki tego kamienia ma się wrażenie, że on krwawi. Jest tym samym podobny do zranionego człowieka.

Nazwa krwawnika łączy się z jego największym magicznym działaniem. Kamień ten zapobiega krwotokom i krwawieniu. Dawniej był to obowiązkowy wręcz amulet dla osób, które wybierały się na wojnę. Miał on ich chronić przed zranieniem i śmiercią. Dodatkowo kamień ten dodaje siły i odwagi. Osoba go nosząca staje się pewniejsza siebie i spokojna. Nie boi się wyzwań, jest wytrwała i może więcej znieść. Wszystkie te rzeczy przydawały się w walce, a teraz mogą się przydać w zwykłym życiu.

Jeżeli ktoś przeżywa trudne sytuacje życiowe, to krwawnik jest idealnym lekarstwem. Jego moc wiąże się z czakrą podstawy, która odpowiada za materię i bezpieczeństwo. W związku z jego połączeniem właśnie z tą czakrą mówi się o nim "korzeń życia". Mając krwawnik w pobliżu - możemy zadbać o swoje poczucie wartości i komfort osobisty. Wyzwala on w nas nasze najlepsze cechy i pomaga je rozwijać. W Babilonie nazywano go kamieniem szczęścia, który idealnie sprawdza się zarówno w czasie pokoju jak i wojny.

Karneolowi przypisuje się bardzo dużo dobrych właściwości. Oprócz zabezpieczania przed wypadkami ma on także likwidować działanie trucizny. Dodatkowo korzystnie wpływa na układ krwionośny i wydalniczy. Dodaje energii i radości życiowej, a także pozytywnie działa na życie seksualne. Chroni przed depresją i smutkiem. Usuwa irracjonalny strach, pozwala się uspokoić i żyć w zgodzie z innymi.

Istnieje wiele legend związanych właśnie z tym kamieniem. Jedna z nich głosi, że Mahomet nosił go zawsze przy sobie, aby być skromnym i łagodnym człowiekiem. Inne legendy przypisują mu kolejne przysługi i pokazują, że krwawnik dodaje radości, uwalnia przed smutkiem i stresem.

Trzymany w portfelu krwawnik - oprócz działań ochronnych - pomaga szczęściu i przyciąga pieniądze. Dodaje wytrzymałości podczas podróży, a także w codziennym życiu. Ułatwia odnajdowanie wewnętrznego spokoju i radości. Dodaje pozytywną energię.

Krwawnik działa na nasze ciało i psychikę. Pomaga nam przezwyciężyć trudności, dodaje energii i wspomaga przy zwykłych codziennych czynnościach. Pomimo, że nie jest najwyżej ocenianym kamieniem szlachetnym, to może nam bardzo pomóc. Dodatkowo warto podkreślić fakt, że kamień ten można nosić cały czas przy sobie. Nie trzeba go czyścić, wypłukiwać negatywnej energii albo specjalnie pobudzać do działania. Wystarczy go wziąć i włożyć do torebki, portfela, kieszeni lub założyć biżuterię, w której się znajduje i już. Bez dodatkowych działań on już nas chroni i oddziałuje na nas.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się