widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-04-11

Obsydian - zwierciadło dla duszy wrażliwej i czułej

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Obsydian - zwierciadło dla duszy wrażliwej i czułej" .Obsydian składa się niemalże w całości ze skały wulkanicznej i jest naturalnym rodzajem szkła. Powstaje w momencie, kiedy gorąca magma wulkaniczna rozleje się i zastygnie. Jego kolor może się znacznie od siebie różnić. Wiele zależy od tego jakie minerały pochłonął zastygając i jakie były już w nim samym. Może być ciemno-czerwony, ciemno-zielony, brunatnawy czy czarny. Ogólnie rzecz ujmując jest on skałą ciemną, prawie całkowicie czarną. Wyjątkiem będzie jedynie obsydian śnieżny, w którym odnajdziemy jaśniejsze barwy.

W dawnych czasach obsydian służył ludziom za lustro. Bardzo szybko zauważono, że można w nim zobaczyć swoje odbicie. Po jakimś czasie zaczęto go nawet polerować, tak żeby widziane odzwierciedlenie było bardziej wyraźne. Skała ta była często przypisywana bogu Tezcatlipoca, czyli bóstwu, które według Azteków uczestniczyło w stworzeniu świata. Patrząc w obsydian często ma się wrażenie, że widzi się inny świat - zadymiony, znajdujący się za jakąś ciemną i nic nie przepuszczającą mgłą. Wierzono, że za jego pomocą można podróżować do świata zmarłych i pomiędzy innymi światami. Używany był również do czarnej magii i rytuałów z nią związanych.

Obsydian świetnie się sprawdza do odnalezienia swojego miejsca na świecie. Służy magii stabilizującej, harmonizującej, dającej poczucie uziemienia. Nawet krótka chwila kontaktu z obsydianem sprawia, że zaczynamy mieć lepszą więź ze światem i twardo po nim stąpamy. Jest on wręcz idealny dla osób zagubionych i szukających swojego miejsca. Pomaga nam, gdy tak naprawdę nie wiemy czego chcemy od życia i siebie samych. Wspiera nas i ułatwia znalezienie celu naszego życia. Ułatwia uporządkowanie wszystkich ziemskich spraw, a także pomaga zapanować nad emocjami i psychiką. Pomaga nam odczuć teraźniejszość i chwilę obecną. Dodatkowo, jeżeli będziemy mieć go często przy sobie, to będziemy bardziej interesować się naukami ezoterycznymi i będziemy otwarci na nowe doznania.

Skała ta oddziałuje na naszą czakrę podstawy. Pomaga w przepływie energii w ciele, odnajduje wszelkie blokady energetyczne i wposmaga ich usunięcie. Nawet, jeżeli jakaś blokada jest jeszcze mała i dopiero się tworzy, to obsydian nie pozwala się jej rozwinąć. Dzięki temu może on leczyć choroby, które dopiero miałyby się u nas pojawić. Działa uzdrawiająco na nasz organizm, wspomaga przyswajanie minerałów i witamin. Usuwa to, co stare i niepotrzebne - zarówno w sferze mentalnej jak i fizycznej. Używając go możemy się zdziwić, że coś co bolało nas od tak dawna i nagle przestało. Obsydian oczyszcza organizm ze wszelkiego rodzaju toksyn i ogólnie wspomaga układ trawienny. Kiedy chcemy wspomóc nasze konwencjonalne leczenie obsydianem - należy mieć go jak najczęściej przy sobie. Można go także co jakiś czas wrzucić do wody i tak zostawić minimum na kilka godzin. W ten sposób taka woda zostanie naenergetyzowana i zyska nowe właściwości. Wodę taką należy wypić, a dzięki temu obsydian będzie mógł wspomagać nasze leczenie "od środka".

Obsydian doskonale spisuje się u ludzi delikatnych, wrażliwych i empatycznych, ponieważ pozwala im zachować wewnętrzną równowagę energetyczną. Ten naturalny rodzaj szkła zapobiega atakom wampirów energetycznych, kiedy jest noszony przy ciele lub położony w pomieszczeniu, gdzie przebywamy z taką osobą. Chroni przed kłamcami i manipulantami, a także pozwala wyzbyć się poczucia winy. Obsydian jest także skałą ochronną. Uniemożliwia on przedostanie się do nas złej energii. Chroni on także przestrzeń wokół nas i zabezpiecza na przykład nasze mieszkanie, dom czy miejsce pracy przed negatywną energią. Obsydian jest jednak bardzo silną skała. Działa on bardzo mocno i bardzo szybko. Trzeba jednak na niego uważać. Czasami może on przeładować się i zabrać za dużo złej energii. Wówczas może oddziaływać na nas w gorszy sposób. Może na przykład przywołać złe wspomnienia i negatywne myśli. O istnieniu niektórych lęków i myśli możemy nie zdawać sobie sprawy. Trzeba być więc gotowym, aby móc się im przeciwstawić.

Często pomijany jest obsydian śnieżny, a warto znać jego dodatkowe właściwości. Skała ta pokryta jest wieloma białymi plamkami, przypominającymi płatki śniegu. Ten rodzaj obsydianu wspomaga poczucie własnej wartości i dodaje siły. Pomaga on przeciwstawić się światu i dodaje bardzo dużo asertywności. Osoba go posiadająca wie czego chce i do tego dąży. Polecany jest także w czasie żałoby - pomaga przezwyciężyć te ciężkie chwile i odnaleźć nowy sens i cel życia.

Obsydian wzmacnia nas i chroni. Pomaga zajrzeć w siebie, a także spojrzeć z boku na swoje życie. Pomaga nam odnaleźć talenty i zdolności, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Pomaga logicznie myśleć i znaleźć swój wewnętrzny spokój. Pozwala nam odnajdywać siebie i poznawać otoczenie, a przy tym chroni nas przed złą energią. Obsydian jest skałą "pierwszej pomocy" pomaga przy nagłych wypadkach i traumach. Wspomaga przezwyciężyć gorsze czasy. Ten piękny, nietypowy kamień może bardzo nam pomóc, lecz korzystać powinniśmy z niego mądrze i ostrożnie.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji