widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-05-22

Selenit - chroni, chociaż sam jest kruchy

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Selenit - chroni, chociaż sam jest kruchy " .


Ciężko w to uwierzyć, ale przepiękny selenit jest jedną z odmian gipsu. Od swoich "kuzynów" różni się perłową poświatą. Jego barwa przypomina nieco poblask księżyca. I możliwe, że właśnie dlatego nazywany jest często kamieniem księżycowym - "selene" oznacza z greckiego księżyc, a lithos oznacza kamień. Jest to kamień spod żywiołu wody, natomiast jego opiekunką jest oczywiście Selena bogini narodzin i Księżyca, która była niezwykle piękna i spokojna. Swoje cechy przenosi też na selenit.

Ten piękny kamień najczęściej występuje we wspomnianej perłowej barwie. Jednak każdy z mienerałów różni się nieco swoją barwą, a właściwie - jej odcieniami. Jasne, białe i przezroczyste selenity są najlepsze do stosowania w celach ochronnych oraz oczyszczających. Właśnie te jasne minerały oddziałują najmocniej na naszą duchowość. Natomiast bardziej pomarańczowe selenity świetnie sprawdzą się przy oczyszczaniu czakry splotu słonecznego.

Mówiąc o tym konkretnym minerale wiele osób ma przed oczami różę pustyni. Jest to forma selenitu wyglądem przypominająca rozkwitniętą różę. Płaskie paski selenitu wyglądają niczym płatki, a na samym dole są połączone ze sobą. Dawniej wierzono, że róża selenitu skrywa w sobie swojego własnego duchowego opiekuna, który strzeże ją i jej posiadacza. W historii tej jest wiele prawdy. Działa ona niczym talizman, który chroni i oczyszcza ducha.

Selenit oddziałuje głównie na czakrę korony i szyszynkę. Jest świetnym narzędziem do rozwijania swojej duchowości. Trzymanie go blisko siebie przyczynia się do duchowego przebudzenia i wspomaga rozwijanie intuicji. Jeżeli natomiast chcesz mieć niezwykłe sny, w których przemierzysz cały świat, to schowaj go pod swoją poduszkę na noc. Wiele osób stosuje go przy medytacji, ponieważ pomaga się uspokoić i wyciszyć, a także o wiele szybciej przenieść w wyższe stany świadomości.

Selenit nie tylko w medytacji, ale w zwykłym codziennym życiu ułatwia złapać oddech i dystans. Pomaga uporządkować skołatane myśli i wycisza. Może działać wspomagająco przy chorobach ducha takich jak np. nerwowość czy depresja. Pomaga rozwiązywać problemy oraz znajdować najlepsze dla nas rozwiązania. Rozjaśnia nasz umysł i życie po prostu wydaje się być prostsze i łatwiejsze. Warto jest mieć go zawsze przy sobie.

Kolejną ważną właściwością selenitu jest jego zdolność oczyszczania, a nawet odtruwania naszego organizmu. Jest to taka niewidoczna tarcza, która otacza nasze ciało i nie pozwala przeniknąć niczemu złemu. Oczyszcza krew, ułatwia gojenie się ran i działa na układ krążenia. Można go także stosować wspomagająco przy leczeniu nowotworów. Szuka on intruza w naszym ciele i pomaga się go pozbyć i zabezpiecza przed jego rozrostem.

Selenit może być piękną ozdobą - powszechnie wykorzystywany jest przecież w biżuterii i dekoracji wnętrz. Dzięki temu można mieć o zawsze przy sobie. Można z niego zrobić także dekorację swojego otoczenia. Pozostawiona w salonie róża pustyni na pewno nie pozostanie bez zainteresowania gości! A przy okazji stworzy z Twojego domu ochronną fortecę posiadającą własnego duchowego opiekuna mieszkającego wewnątrz tego kamiennego kwiatu.

Mając selenit należy jednak bardzo uważać na jedną istotną kwestię. Bardzo nie lubi on wody. Pamiętaj, że jest on gipsem, a gips w wodzie się rozpuszcza, zniekształca i po prostu znika. Łatwo go także zarysować, wiec trzeba obchodzić się z nim z niezwykłą starannością i delikatnością. Aby jego energia była większa należy ładować go w świetle księżyca. Pamiętaj jednak, żeby nie było przeszkody, czyli na przykład szyby pomiędzy nim a promieniami.

Z ciekawostek selenit może energetyzować inne minerały? Jak? Jest to najprostsze na świecie. Wystarczy położyć minerał, który chcemy naenergetyzować na selenicie. Następnie... zostawiamy tak kamienie na całą noc i koniec. Misja zakończona. Wszystko naenergetyzowane, a selenit nadal broni wszystkich mieszkańców domu, w którym sam zamieszkał.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji