widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-07-02

Być kreatywnym - kilka sposobów na poprawę jakości życia

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Być kreatywnym - kilka sposobów na poprawę jakości życia" .

Kreatywność z łaciny oznacza twórczość. Jest to tworzenie czegoś nowego, nieoczekiwanego oraz inne spojrzenia na rzeczy, które nas otaczają. Jest to proces powodujący powstanie nowego niespodziewanego pomysłu, odkrywczej koncepcji. Kiedy chcemy to sobie zwizualizować - możemy wyobrazić sobie osobę, która nad czymś intensywnie się zastanawia. Nagle nad jej głową zapala się żaróweczka - pojawił się ciekawy pomysł. Kreatywność to sztuka. Pomaga znaleźć rozwiązanie trudnych spraw, a nawet wyjść poza ogólnie przyjęty schemat. Pomaga odrzucić zbędne ograniczenia, aby poprawić jakość swojego życia.

Za naszą kreatywność odpowiada prawa półkula mózgu. Natomiast bramą do kreatywności jest czakra sakralna. To właśnie w tym miejscu, tuż ponad narządami płciowymi, skrywane są największe pokłady twórczości i kreatywności. Czakra sakralna jest tak naprawdę odpowiedzialna za poczcie radości w życiu. Jest również miejscem snów, marzeń, wspomnień. Powiązana jest ze zmysłami smaku. Jej odpowiednikiem wśród kolorów jest pomarańczowa barwa.

Jak jednak pobudzić kreatywność? W dzieciństwie nikt nie musiał nam w tym pomagać. Dzieci z wrodzoną łatwością są kreatywne. Inaczej patrzą na świat, bez zbędnych schematów i ograniczeń. Wymyślają zabawy, gry, postacie, a w swojej wyobraźni potrafią stworzyć cały nowy świat. Ich spojrzenie na sytuacje, które są dla nas problematyczne, różni się od naszego. Zauważają łatwe rozwiązania, często mają niespodziewane pomysły i wiedzą jak można sobie z czymś szybko poradzić. Tworzą arcydzieła z plasteliny, malują intrygujące obrazy, których znaczenie rozumieją tylko oni.

Później jednak ta kreatywność stopniowo zanika. Wielu twierdzi, że jest to spowodowane dość schematycznym uczeniem dzieci. Nie pozwala się w szkole, czy też później w pracy, być pomysłowym. Mamy robić odgórnie narzucone rzeczy, uczyć się do testów, interpretować wiersze według odgórnie narzuconych kluczy odpowiedzi. Powoli zgadzamy się założyć na siebie te ograniczenia. Żyjemy i myślimy tak jak wszyscy. Jednak nie musi tak być. Możemy wrócić do dziecięcego, kreatywnego spojrzenia na świat. Jak? Poniżej kilka prostych sposobów, aby pobudzić i polepszyć swoją kreatywność. Zacznijmy więc tę przygodę.

Sen - prześpij się z decyzją.

Po pierwsze - najważniejszy jest sen. Nie będziemy w stanie wymyślić czegoś kreatywnego, gdy nasze myśli będą skupione tylko na tym, żeby nie zasnąć. Dzieci są kreatywne i śpią bardzo dużo - ich organizm pożytkuje dużo energii, a później szybciutko uzupełnia zapasy. Nie zmuszaj ciała do powstrzymywania się od snu. Jak jesteś zmęczona, to lepiej się przespać niż się męczyć. Drzemki w ciągu dnia też mogą pomóc zregenerować organizm i dodać energii. Kojarzysz zapewne powiedzenie, aby "przespać się z decyzją". Jest to bardzo dobra rada, która pozwala na spokojnie zastanowić się nad wszystkim. Dodatkowo przy wyspanym, świeżym umyśle inaczej spojrzysz na daną sprawę.

Nastaw się na kreatywność.

Nic nie uda Ci się zrobić, jeżeli nie będziesz chciała zmian. Kreatywne myślenie jest bardzo przyjemne, jednak wyjście ze schematycznego myślenia może być trudne. Otwórz się więc na zmiany i bądź na nie gotowa. Myśl o kreatywności jak o czymś pozytywnym i nie szukaj problemów już na starcie. Wyjdziesz ze swojej strefy komfortu, ale dzięki temu uwolnisz się z myślenia jak wszyscy. Życie zacznie wyglądać inaczej, będziesz mieć więcej pomysłów, z łatwością będziesz rozwiązywać trudne problemy. Uwierz, że jesteś zdolna, aby myśleć kreatywnie i stworzyć ciekawe koncepcje i pomysły.

Odpoczynek i relaks.

Kiedy chcesz pobudzić swoją kreatywność, musisz nauczyć się odpoczywać i relaksować. Będąc zestresowaną i ciągle myśląc o tym, co jeszcze masz do zrobienia nie pomoże Ci myśleć o niczym innym, a już na pewno nie pozwoli myśleć twórczo. Znajdź swój sposób, aby odciąć się od dnia codziennego. Być może pomoże Ci w tym ćwiczenie jogi, rozciąganie, kąpiel lub położenie się na macie wśród świec i lekkiej muzyki. Znajdź to, co sprawi Ci przyjemność. To musi być coś Twojego. Popróbuj i zobacz co najłatwiej odcina Cię od problemów. Oczyść umysł i uspokój się. Dopiero wtedy zacznij myśleć i pozwól, aby myśli swobodnie przez Ciebie przepływały.

Zadbanie od wewnątrz.

Może to Cię zdziwić, ale w kreatywnym myśleniu pomaga... jedzenie. Tak, to co podajesz swojemu ciału jest bardzo ważne. Jedzenie powinno być zdrowe i bogate w witaminy. Jedz dużo owoców i warzyw, staraj się zbalansować posiłki i dostarczać w nich witamin A, B i E. Nie zapomnij także o tłuszczach, ale nie takich w fast foodach. Wybieraj oliwę z oliwek czy olej z lnu. Zadbaj, aby w diecie znalazły się także produkty z pełnego ziarna. Uprawiaj sport i więcej ruszaj się w dniu codziennym. Najlepiej zaplanuj to wszystko na świeżym powietrzu, aby dodatkowo dostarczyć dużo tlenu. Jeżeli nie chcesz ćwiczyć na dworze, to przynajmniej regularnie chodź na spacery do parku albo chociaż wokół domu. Wystarczy nawet kilka minut aktywności i przebywania na świeżym powietrzu, aby mózg lepiej działał.

Zaufaj swojej podświadomości.

Podświadomość często chce nam pomóc kreatywnie myśleć. Jednak w natłoku codziennych zajęć po prostu jej nie słyszymy lub słyszeć nie chcemy. Znajdź chwilę spokoju, aby wsłuchać się w swoje wnętrze i usłyszeć to Twoje wewnętrzne "Ja" ma Ci do powiedzenia. Możesz także spróbować innego sposobu na słuchanie podświadomości. Zostaw przed spaniem obok łóżka kartkę i coś do pisania. Od razu po przebudzeniu spisuj wszystko to, co Ci się śniło. Poprzez sny zaczniesz się porozumiewać z podświadomością. Z czasem zrozumiesz co Ci mówi przez sny. Możesz także przed zaśnięciem prosić podświadomość o jakiś znak.

Nowe miejsce.

Pozwól sobie raz na jakiś czas na zmianę otoczenia. Nie mówimy oczywiście o tym, aby rzucić wszystko i jechać w Bieszczady. Mogą to być nowe miejsca, którą nie są za bardzo oddalone od Ciebie. Ważne w tym jest to, żeby wyjść z codziennego schematu. Przypomnij sobie jak to jest jak jesteś w nowym miejscu - myślisz tylko o nim. Nie istnieją problemy dnia codziennego, tylko całym sobą jesteś skupiony, aby poznać to miejsce. Jesteś wtedy tu i teraz, a przy okazji poznajesz siebie i swoje możliwości.

Czytaj i pisz odręcznie.

Chcąc zbudować swój kreatywny świat skorzystaj z pomocy innych. Zacznij czytać książki i poznawać wykreowany przez inne osoby świat. Podziwiaj, jak ktoś mógł coś wymyślić mając narzędzie - kreatywność. Odkrywaj te światy i czerp z nich. Czytając jakąś historię twórz alternatywne zakończenia lub dopowiadaj ciekawe wątki. Zacznij tworzyć swoje dzieła. Kup notes i notuj wszystko co chcesz. Rób to jednak odręcznie! Takie klasyczne pisanie na kartce długopisem czy ołówkiem o wiele bardziej pobudza nas do myślenia i zapamiętywania. Jesteśmy też bardziej skupieni na tym, co robimy.

Bądź dzieckiem.

Co jakiś czas spróbuj wyobrazić sobie, że jesteś dzieckiem. Zacznij patrzeć na świat tak, jakbyś widział go pierwszy raz. Niech problemy przestaną istnieć. Znajdź coś, co Cię uszczęśliwi. Pójdź na lody i nie przejmuj się, że się poplamisz. Zdejmij buty i biegaj po trawie. Nie kombinuj i nie myśl co powinnaś i co Ci wolno. Rób to na co masz ochotę. Mów to co myślisz. Ułatw sobie na chwilę życie i zobacz co możesz przenieś do wykorzystywania na co dzień.

Ćwiczenie z przedmiotami.

Aby pobudzić swoją kreatywność raz na jakiś czas możesz wykonywać proste ćwiczenie. Weź jakiś przedmiot z Twojego otoczenia. Może to być to coś z kuchni na przykład drewniana łyżka. Nie patrz na to schematycznie tylko... wymyśl nowe zastosowanie tego przedmiotu. Zacznij wymieniać do czego może się ona przydać - do trzymania jajek, jako separator do szuflad, zakładka do gazety, dekoracja na ścianę, doniczka dla małej roślinki... dalej myśl sama!

Stwórz swoje kreatywne miejsce.

Znajdź takie miejsce, gdzie czujesz się komfortowo i wygodnie. Niech będzie to róg pokoju, biurko, balkon. Niech będzie to Twoje miejsce, gdzie będziesz tworzyć coś nowego. Może tam panować artystyczny nieład. Podobno bałagan działa na podświadomość, ponieważ nic nie jest według schematu, przez co musimy zwracać uwagę na nowe rzeczy. Pamiętaj, że musisz lubić to swoje miejsce. Jeżeli coś Ci w nim nie odpowiada, to postaraj się to tak zmienić, aby było przyjemnie. W końcu to jest coś Twojego. Użyj wyobraźni, ustaw meble, dekoruj to miejsce.

Rozmawiaj z dziećmi.

Jak tylko masz możliwość to rozmawiaj z dziećmi. Najlepiej tymi małymi, które jeszcze nie nauczyły się schematów rządzących światem. Zadawaj im pytania, zobacz jak one postrzegają świat. Ucz się od nich tej swobody patrzenia na świat. Zobacz kreatywność w najczystszej postaci niczym nie zaburzonej. To właśnie do tego dążymy, do takiego prostego i nieszablonowego myślenia.

Myślenie kreatywne jest bardzo przyjemne. Pozwala trochę oderwać się od dnia codziennego i stworzyć coś nowego. Upraszcza życie i pozwala zauważyć inne, dotychczas niezauważalne jego aspekty. Chcąc pomóc swojej kreatywności możesz także skorzystać z magicznych sposobów. Wiedząc, że kreatywność wiąże się z kolorem pomarańczowym wizualizuj go sobie. Możesz sobie także pomóc mając w pobliżu odpowiednie kamienie i minerały - na przykład ametyst, który rozwija pasje i pobudza myślenie twórcze. Poczuj moc i zaufaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby myśleć kreatywnie.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji