widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-07-17

Vegvisir - prosto do celu z magicznym kompasem

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Vegvisir - prosto do celu z magicznym kompasem "

Vegvisir (czytamy: Vegg-vee-seer) to runiczny symbol kompasu, dla tych, którzy pragną odnaleźć właściwą drogę. Malowany i tatuowany jest on na ciele, rysowany na kartkach lub ryty w drewnianych deskach. Owiany jest tajemnicą, przez co jeszcze mocniej nas intryguje. Powstał on z myślą o wędrowcach, marynarzach i podróżnikach, którzy dzięki niemu mogli szczęśliwie powrócić do swych domostw. Dziś zaś służy nam jako talizman, który umożliwia nam realizację pragnień i marzeń.
We wspólczesnych czasach nie brak nam chwil, w których musimy obrać dla siebie jakiś kierunek. Wybór właściwej szkoły, uczelni czy pracy niesie ze sobą stres i wątpliwości. Poznajemy inne osoby, nie jesteśmy pewni ich intencji, poszukujemy miłości, ale nie wiemy z kim bylibyśmy w stanie zbudować szczęśliwą rodzinę. Pragniemy się rozwijać i spełniać, ale niekiedy sami nie wiemy, co tak naprawdę powinniśmy wybrać w życiu. Właśnie w takich momentach z pomocą może nam przyjść Vegvisir.


Runiczny drogowskaz, jakim jest Vegvisir, pozwala nam wytyczyć właściwy kierunek. Zarówno w sferze wyborów materialnych czy uczuciowych, lecz również w kontekście rozwoju duchowego. Możemy więc ten symbol postrzegać dwojako - jako realne narzędzie nawigujące, kompas, a także jako runiczny talizman, którzy wskaże nam drogę na poziomie duchowym, energetycznym.


Spoglądając na Vegvisir jako narzędzie służące do nawigacji - uważa się, że ramiona runiczne symbolizują zasadnicze kierunki świata: północ, południe, wschód oraz zachód, a także kierunki pośrednie: północny wschód, północny zachód, południowy wschód i południowy zachód. Środek kompasu zazwyczaj zaś był przebity gwożdziem, który rzucając cień o określonej porze dnia, wspomagał nawigację na morzu. To właśnie dzięki niemu możliwe było określenie czasu i oszacowanie kierunku kursu statku.
Dawne historie świadczą o tym, że talizman był rysowany również na samych statkach jako symbol je chroniący. Podróżnicy i wędrowcy, którzy przemierzali lądy, malowali zaś Vegvisir na czołach. Symbol silnie ukorzenił się w kulturze islandzkiej, stając się również symbolem duchowego przewodnictwa. Wiele zaklęć i rytuałów chroniocących przed zagubieniem życiowym, zboczeniem ze właściwej drogi czy negatywną energią - wykorzystuje zastosowanie Vegvisiru.


Każde z jego ramion reprezentuje ochronę innej formy niebezpieczeństwa. Kradzieży, zranienia, zrady, choroby czy wypadku. Tworząc własny talizman - w jego środek możemy wpisać cel, do którego pragniemy dążyć. Z tyłu talizmanu warto zaś zapisać swoje imię i datę urodzenia, aby stanowiło to pieczęć dla naszego pragnienia i ukierunkowało energię właśnie na nas.


Vegvisir jest opiekunem dla tych, którzy pragną bezpiecznego i stabilnego życia. Pomaga zagubionym i wątpiącym. Chroni przed niebezpieczeństwami, które niesie ze sobą życie, a także pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu. Jest kompasem, który pomaga nam godnie przejść przez życie, a także wejrzeć w samego siebie. Runy na nim umieszczone - umacniają naszą wiarę, dodają nadziei i sił na realizację celu.


Wykonując talizman warto również stworzyć właściwe dla niego afirmacje, aby mógł on przekazać nam w swej energii to, czego tak naprawdę pragniemy i potrzebujemy.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji