widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-09-28

Przepis na udany związek - język miłości

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Przepis na udany związek - język miłości"Chcąc nawiązać z kimś kontakt, musimy potrafić się z tą osobą porozumieć. Najprostszym sposobem jest przekazywanie swych myśli w tym samym języku. Jeżeli nie mówimy jednak tym samym językiem, to wybieramy język migowy, pokazywanie mimiką i rękoma, aby określić czego chcemy i na czym nam zależy. Czynimy wszystko, aby przełamać "barierę językową". Próbujemy za wszelką cenę zrobić coś, aby druga osoba nas zrozumiała. Jednak istnieje jeszcze jeden język, o którym nieraz zapominamy i jest to język miłości. To właśnie nim wyrażamy sobie nawzajem głębokie uczucia, szacunek i oddanie. Często wiążemy się jednak z osobą, której język miłości jest zupełnie inny niż nasz. Może to spowodować wiele nieporozumień i niejasności. Właśnie dlatego bardzo ważne, aby na początku związku ustalić jakim językiem miłości mówimy my, a jakim nasz partner.

Istnieje aż pięć języków miłości. Często nie wiedząc o nich, mówimy do partnera swoim własnym "sposobem", a to może spowodować, że się nie dogadamy. Okazując miłość drugiej osobie musimy mieć na uwadze, że może inne słowa, gesty czy działania będą dla tej drugiej strony ważniejsze. Jeżeli rozpoznamy język miłości partnera, to będziemy mogli zaspokoić jego apetyt na uczucie. Co za tym idzie - stworzyć udany związek.

Język miłości - słowa.

Pierwszym i najczęstszym językiem miłości jest ten, który wyrażamy poprzez słowa. W tym języku, aby okazać uczucia, trzeba o nich mówić. Słowa mają tu największe i szczególne znaczenie. Powodują, że druga osoba czuje się kochana, akceptowana i wyjątkowa. W języku tym należy powtarzać drugiej osobie, że się ją kocha, prawić komplementy, mówić jak ważna i wyjątkowa jest dla nas. Wszystko, co zostaje powiedziane staje się prawdą i dokładnie tak przyjmuje to partner. W ten sposób możemy przekazać wszystko o czym myślimy - nie tylko miłość, lecz również namiętność, troskę czy nasze uznanie. Nie istnieją tu granice. Trzeba jednak uważać, ponieważ słowami można też bardzo skrzywdzić drugą osobę. Rzucone w kłótni "nie kocham Cię" jest zapamiętane przez partnera na zawsze.

Język miłości - czyny.

Nie dla każdego słowa są ważne. Dla niektórych liczy się przede wszystkim działanie. To właśnie czyny w tym języku miłości są wyznacznikiem miłości. Nie chodzi tu oczywiście o rzucanie się w ogień za partnera, tylko o drobne, codzienne, małe czyny. Dla niektórych mogą być niezauważane, a dla osób z przewagą rozpoznania tego języka miłości - są prawie wszystkim. Wyrażeniem swojej miłości jest w tym wypadku np. zrobienie kolacji, zabranie partnera na romantyczny spacer, ale także prozaiczne czynności, takie jak zrobienie prania czy pozmywanie naczyń po obiedzie. Pomaganie i odciążanie drugiej osoby są niczym najpiękniejsze "kocham Cię". W tym języku najgorzej odbierane są obietnice bez pokrycia i lenistwo. Niedotrzymanie słowa i nie zrobienie czegoś, może bardziej zaboleć niż słowa.

Język miłości - czas.

Kolejnym językiem miłości jest wspólne spędzanie czasu z drugą osobą. Jest to tak naprawdę w pełni oddanie się swojej drugiej połówce. Dokonujemy tego poprzez znalezienie czasu dla niej i tylko dla niej. Ważne przy tym, aby w tym czasie w pełni poświęcić całą swoją uwagę partnerowi. Musi on czuć się ważny i wyjątkowy. Musi zauważyć, że jest centrum świata dla drugiej osoby. Rozproszenie poprzez odbieranie telefonów, czytanie wiadomości czy ciągłe przekładanie umówionych spotkań jest w tym wypadku przeciwieństwem języka miłości. Partner może czuć się zapomniany, niezauważany czy zwyczajnie lekceważony.

Język miłości - dotyk.

Następnym rodzajem języka miłości jest dotyk. W tym języku, to właśnie kontakt fizyczny z drugą osobą jest najważniejszy i najbardziej oddaje uczucie do drugiej osoby. Może to być trzymanie za ręce, niespodziewany całus w policzek, nieśmiałe muśnięcie czy kontakt intymny. Każdy dotyk, połączenie jest dla nich niczym wypowiedziane słowa "kocham Cię". Poprzez kontakt cielesny druga osoba czuje miłość i bezpieczeństwo. Najgorszym, co może się zdarzyć w tym języku miłości, jest separacja fizyczna oraz przemoc. Przy tym pierwszym druga osoba czuje się niechciana, natomiast przemoc powoduje zanik miłości w związku.

Język miłości - podarunki.

Czwartym językiem miłości są prezenty. Dla osób mówiących w tym języku okazywanie miłości jest poprzez obdarowywanie drugiej osoby. Tylko wtedy osoby te czują się kochane, gdy widzą prezent. Nie musi być to jednak drogi podarunek - nie wymaga kupowania aut i drogich gadżetów. Liczą się tu małe prezenty, takie od serca. Pokazują one pamięć partnera. Może to być na przykład róża podarowana po krótkim wyjeździe na delegację, kupienie batonika robiąc zwykłe zakupy czy też samodzielnie zrobiony ptak z origami. Ważne jest, żeby prezenty te były w miarę regularne, tylko wtedy uczucie miłości jest stale podsycane.

Nie jest jednak tak, że w miłości posługujemy się tylko jednym językiem miłości. Najczęściej jest to mieszanina kilku języków z czego jeden lub dwa są dominujące. Zrób więc prosty test. Najpierw określ jakim językiem miłości mówisz ty sama. W tym celu na spokojnie przyjrzyj się każdemu z języków i zastanów się na ile jest dla Ciebie ważny. Zapisuj na kartce, możesz na przykład zrobić skalę ważności danego języka. Następnie zrób to samo, tylko tym razem zastanów się, który język miłości jest ważny dla Twojego partnera. Myśl o wydarzeniach, które miały miejsce ostatnio i jak się zachowywał. Czy czułaś, że trzymanie za ręce sprawiło mu przyjemność? Jak zareagował jak dałaś mu nieoczekiwany podarunek. Jak reaguje na słowa i dotyk. Odczytaj jego reakcje, aby poznać język miłości. Później wykorzystuj tę wiedzę, by odpowiednio wyznawać mu miłość. Możesz także powiedzieć mu co jest dla Ciebie ważne, jakie języki miłości mają dla Ciebie największe znaczenie. Tylko rozumiejąc się nawzajem możemy stworzyć spójny i trwały związek.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji