widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-11-28

Kojące dzwonki Koshi

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kojące dzwonki Koshi" .Czy tego chcemy czy też nie, muzyka nas cały czas otacza i ma na nas ogromny wpływ. Codziennie słyszymy szum tętniącego miasta, dźwięki jeżdżących samochodów i wszechobecne rozmowy. Włączamy radio czy jedziemy poza miasto i słuchamy odgłosów natury. Każdy z tych dźwięków w jakiś sposób oddziałuje na nas, na nasze myśli i samopoczucie. Jedne dźwięki są dla nas miłe, a inne uciążliwe. Niekiedy podświadomie, a czasem specjalnie, włączamy konkretną muzykę, żeby wprowadzić się w jakiś nastrój. Być może i Tobie zdarzyło się włączyć smutną muzykę w momencie "złapania doła" albo wręcz przeciwnie, w bardzo radosnym momencie życia słuchałaś energicznych dźwięków ładujących do dalszego działania. To całkowicie normalne. Można więc ten fakt świadomie wykorzystać.

Gdzieś daleko, u stóp gór pirenejskich tworzone są niezwykłe dzwonki - Koshi. Są to zrobione z bambusowej okleiny tuby o średnicy 6,3 centymetra i wysokości 14 centymetrów. W środku tej tuby znajduje się osiem metalowych palików, które są przymocowane do metalowej płytki. To właśnie od nich zależy jaki dźwięk będzie się wydobywał. Wprawione w ruch przekazują światu piękne tony. Precyzyjne dostrojenie każdego pręcika powoduje, że dźwięki są czyste i piękne. Muzyka płynąca z dzwonków Koshi uspokaja, łagodzi, przenosi do innego świata.

Dzwonki te dostępne są w czterech brzmieniach. A każde z nich inspirowane jest jednym z czterech żywiołów. Ich nazwy są również ściśle związane z żywiołami: Woda-Aqua, Ziemia-Terra, Ogień-Ignis, Powietrze-Aria. Każdy ma swoją indywidualną barwę. Można stosować je pojedynczo lub nawet wszystkie naraz. Dzwonki Koshi wydają dźwięk w momencie, gdy się nimi porusza. Możesz zastosować je przed medytacją. Możesz nimi poruszać, aby przeniosły Cię swoją wibracją do innego świata. Dzwonki te można powiesić na dworze lub w miejscach, gdzie pojawia się przeciąg - wówczas wiatr będzie kompozytorem muzyki i w każdej chwili będą nas odpowiednio nastrajać.

Słuchanie dźwięków wydobywających się z Koshi pozwala nam zjednoczyć się z żywiołami. Możemy przywołać konkretny żywioł oraz postarać się o jego przychylność. Praca z tymi energiami pozwala na świadome wpłynięcie na siebie, na kontaktowaniu się z odpowiednią siłą i przebywaniu w jej otoczeniu. Pozwala popracować nad sobą i nakierować swoje następne działanie. Wytwarzane tony w każdym z żywiołów pozwolą nam odnaleźć spokój i odprężenie.

Koshi - Ziemia
Słuchanie Koshi związanych z żywiołem Ziemi dodaje siły, ale także spokoju. Jest to pewna podstawa, konkret, coś od czegoś zaczynamy. Dodaje stabilności i pozwala silniej stanąć na ziemi. Dzięki temu możemy zrozumieć co robimy i do czego dążymy. Obcowanie z tymi tonami wyważa nas wewnętrznie i pozwala odnaleźć harmonię. Porządkuje nasz umysł i myśli. Gdy mamy zbyt mało kontaktu z żywiołem Ziemi, to możemy podejmować zbyt pochopne decyzje, źle zarządzać życiem - co będzie prowadziło do biedy i strachu. Zbyt mocne obcowanie z żywiołem Ziemi powoduje brak kreatywności i "lotności" w życiu. Nadmiar powoduje ograniczenia, fanatyzm i konserwatyzm.

Koshi - Woda
Koshi związane z żywiołem Wody to oddziaływanie na uczucia. Pomaga wzmocnić harmonię, ale także czułość, empatię i opiekuńczość. Pozwala dostosować się do świata, poddać jego funkcjonowaniu. Uczy akceptacji nieuniknionych zmian w życiu, m.in. takich jak starzenie się i poznawanie kolejnych etapów życia. Jeżeli mamy zbyt słabe połączenie z tym żywiołem, to nie potrafimy myśleć i mówić o tym co czujemy. W ten sposób stajemy się chłodni i obojętni. Nadmiar natomiast powoduje zbytnią wrażliwość emocjonalną, chwiejność nastrojów i bierność.

Koshi - Ogień
Kolejnym żywiołem jest Ogień. To właśnie on pobudza do działania i dodaje odwagi, aby coś zrobić. Słuchanie Koshi powiązanych z żywiołem Ognia pozytywnie nastraja, dodaje sił i energii. Zaczynamy wierzyć w siebie i swoje możliwości. To radość, optymizm, miłość i namiętność. Ogień symbolizuje także ciepło domowego ogniska - w starożytnej Grecji to właśnie ten żywioł towarzyszył nowożeńcom i rodzinom. Często pośrodku domu było palenisko, które miało dodawać ciepła i miłości. Niedobór połączenia z żywiołem Ognia powoduje brak chęci do życia, stagnację czy smutek. Nadmiar przynosi agresję, despotyzm oraz niekontrolowane działanie, którego później można żałować.

Powietrze - Aria
Koshi połączone z żywiołem Powietrza rozwija kreatywność oraz koncentrację. Jest odpowiedni przy procesach twórczych takich jak malowanie, rzeźbienie czy pisanie książek. Rozbudza abstrakcyjne myślenie i obdarza poczuciem wszechobecnej wolności. Ułatwia relacje międzyludzkie i pozwala łatwiej zawierać nowe znajomości. Przynosi wizje, ciekawe pomysły, rozwiązania męczących nas problemów. Jego niedobór powoduje, że nie jesteśmy w stanie myśleć nieszablonowo, pozbawia nas wyobraźni. Zbyt wiele żywiołu Powietrza powoduje, że odrywamy się od życia i bujamy w obłokach.

Każdy dzwonek Koshi łączy nas z innym żywiołem. Podświadomie pobudza nas w jakimś kierunku. To właśnie od Ciebie zależy jaki dźwięk wybierzesz i dokąd Cię on zaprowadzi. Próbuj, sprawdzaj i słuchaj. Nie zrażaj się jak jakiś dźwięk na początku będzie Cię drażnił. Zaprzyjaźnij się z Koshi i poznaj płynącą z nich energię.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji